Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhes vagyok,...

13 hetes terhes vagyok, begyulladt egy fogam. Mit tudok csinalni vele?

Figyelt kérdés
Egy gennyzacsko lett a foggyokeren, allandoan szivarog (bocsi, ez undi) es rettenetesen faj, ha hozzaerek. A fogorvos nem akar csinalni vele semmit, azt mondta, varjak legalabb mig 15 hetes leszek, a patikaba sem adtak semmi fajdalomcsillapitot. Teljesen kivagyok, mit csinaljak vele?
2019. júl. 4. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Másik fogorvos. Terhesen is lehet a fogakat kezelni, sőt, kell is.
2019. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Szegfűdzegolajjal kenegesd. Dmben lehet kapni és asszem a rossmannban is. Max ezer forint sokáig jó.
2019. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik fogorvoshoz!!! A kezeletlen gyulladás akár vetélést is okozhat! Sosem fog már kiderülni, de nekem valószínűleg arra ment rá az első terhességem, hogy volt egy rosszul betömött fogam, ami terhesség alatt menthetetlenné vált, a fogorvos hetekig kezelgette - gyökérkezelés kellett, de nem kaptam rá antibiotikumot. Aztán a 23. hét végén váratlanul, előzmény nélkül beindult a szülés, pedig akkor már hetek óta kész volt a fog. Sosem fog kiderülni, hogy attól volt-e, de semmi más bajom nem volt, se a babának, egyedül az elhúzódó a fogászati kezelés az előzményben és a miatta hetekig fennálló kezeletlen gyulladás. Ne hagyd ennyiben!!!!
2019. júl. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress másik fogorvost.Panadolt ,algopyrint terhesen is lehet szedni fájdalomcsillapításra.Illetve olyan sem létezik, hogy nem kaphatsz semmilyen antibiotikumot.Terhesen két félét kellett szednem.Egy gyulladás a szervezetben vezethet vetéléshez.
2019. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt mondtak, hogy most nagy a veteles kockazata, ha zsibbasztot adnak be. Lehet ugyan masodik trimeszterbe, de meg csak most kezdtem a masodikat. Ket fogorvosnal voltam, egyik sem vallalja :(
2019. júl. 4. 08:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle fogászati kezelés nem generál vetélést, hazudtak neked, a kezeletlen gyulladás viszont annál inkább. Menj el szájsebészetre, ott nem fognak elküldeni kezelés nélkül.
2019. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, szajsebeszetet javasolt a fogorvos is, akkor valoszinuleg ez lesz belole.
2019. júl. 4. 08:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyökérkezeltek gyulladt fogammal kb 10 hetesen. nem volt gond. de vannak fájdalomcsillapítók, amikből terhesen is bevehetsz egyet-egyet.
2019. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogorvosom azt mondta, hogy a második trimeszterben szoktak bármiféle kezelést bevállalni, előtte/utána nem. Addig kérj tőle fájdalomcsillapítót, tudja majd, hogy milyet szedhetsz. Keress meg másik fogorvost is, de valószínűleg ugyanezt fogja mondani.
2019. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*második trimeszter közepén/végén, bocsi, ez lemaradt
2019. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!