Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "már épp ott volt az ideje"...

"már épp ott volt az ideje" és hasonló beszólások kismamáknak?

Figyelt kérdés

Eléggé meg vagyok lepve, hogy milyen megjegyzéseket kapok, ha kiderült, hogy babát várunk, hogy csak kettőt említsek:


- már épp itt volt az ideje.

-> sokáig próbálkoztunk egyrészt másrészt 27 éves vagyok és szerettem volna három év munkaviszonyt, talán ez a mi dolgunk eldönteni, hogy szerintünk mikor van itt az ideje és aztán a baba váratott magára ugye


- terveztétek?

-> ehhez mégis mi köze bárkinek?



Ti mit reagáltok az ilyenekre? Nektek milyen idegesítő kérdéseket tettek fel?


2019. júl. 4. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem reagálok. Egyik fülemen be, másikon ki.
2019. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

A másodiknál kaptuk meg mindig, hogy terveztük-e (kis korkülönbség).

A másik kedvencem az volt, hogy természetesen sikerült?

Általában válaszolok, másik ötletem az volt, hogy csináltatok egy pólót: igen, terveztük, igen, természetesen és nem, nem lesznek ikrek

2019. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, a biztos hogy nem ikrek kérdés is van,csak mert 20 hetesen elég nagy a hasam, ami tökre genetika
2019. júl. 4. 13:23
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Egyetlenegy ilyen beszólást sem kaptunk. 27 éves vagyok én is.
2019. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Anyós simán megkérdezte, hogy "lyukas gumi baleset?"-nem coltunk együtt még 1 éve sem a férjemmel. 😂 Most várom a másodikat és egyik sem "baleset" de hát az emberek már csak ilyenek...
2019. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Az érdekes, hogy a "terveztétek?" kérdést egy 12 éves nagyképű kislány szegezte nekem, aki a baráti társaságunk tagjának a gyereke. Úgy reagáltam le, hogy "tanulj meg tapintatos lenni, mert ilyet nem illik kérdezni."

Amúgy még csak félidős vagyok, de már én is kaptam mindent:

-Mennyit híztam eddig? (ezt több ember is megkérdezte)

-Milyen neműnek örülnénk jobban (én még ezt is felháborító kérdésnek tartom)


Ezenkívül állandóan jönnek a kéretlen tanácsok, amik nekem magától értetődnek:

-Egyek egészségesen, ne menjek ki a melegben, ne emeljek nehezet, üljek le, igyak vizet, egyek gyümölcsöt, ne vegyek még semmit a gyereknek mert korai.

Tudják, hogy tudom, de mégis valahogy hülyének néznek.

Bocsánat, hogy kipanaszkodtam magam, de annyira jólesett! Itt legalább megértik:)

2019. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok: még a hastapogatást kifelejtettem. Az egyik külön kedvencem...
2019. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hatos, pontosan így, szóról szóra. Van akinek kérem a tanácsát vagy érdekel, de az emberek kéretlen tanácsai nem érdekelnek. Hogy milyen matracot vegyünk, meg ilyesmik. Ha tanács kell majd kérek, de kéretlenül nem érdekel. Mindenkinek mások a prioritások, nem érdekel a saját élet szemlélete feltétlen minden jött mentnek.

Azt is kb mindenki megkérdezi, hogy hogyan fogjuk hívni. Ezt sok embernek elmondtam y barátok, család, de pl nincs kedvem a kollégák orrára kötni. Lehet furcsa, mert amúgy nem titok, de nem akarom, hogy ezen csámcsogjanak.

2019. júl. 4. 13:42
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám ilyen marha tapintatos, hogy ilyeneket bekérdez, hogy "baleset volt? Becsúszott?" Kedvencem "és megtartjátok?"

Nem bmeg, azért mondtuk el, hogy csámcsogjál rajta pár hétig.

2019. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a hastapogatás miatt utaltam terhes lenni. amikor az utcán, postán, stb... idegenek vagy félig idegenek akarnak fogdozni. egyszer már majdnem beszóltam, hogy nem terhes vagyok, csak kövér.
2019. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!