Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szorongok.10 hetes...

Nagyon szorongok.10 hetes terhes vagyok és már veszítettem el babát, ezért most folyton félek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Olyannyira,hogy már testi tünetei is vannak az állandó szorongásnak,mintha szíritmus zavarom lenne.Olyan érzés,mintha néha kihagyna a szívem,utána nagyot dobban és pár másodpercig szinte zakatol.Most citromfű teával próbálkozom.Hasonló tapasztalat?
2008. nov. 13. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos a pozitiv gondolkodas. Probalj meg relaxalni, sokfele modja van mar ma ennek, nezz utana. Az biztos hogy az anyagcsere es a szivveres felgyorsul a terhesseg alatt. En is izgulok (9hetes pocakos vagyok) nalam szerintem ez a legzesi zavarokban mutatkozik, neha egyszeruen nem kapok levegot, vagy ugy erzem nem jut le a tudombe. Ilyenkor nyugtatom magam pozitiv gondolatokkal, es mely-lassu legzessel. Jovo heten az orvosomnak elmondom ezt a legujabb kis problemat.

Mindenkepp szamolj be az orvosodnak az aggodalmaidrol Te is.

2008. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

en is veszitettem el babat sajnos.Most ismet 11 hetes babas vagyok.Ugyan ugy ereztem mint te.Rettegtem hogy begorcsolok es ez a baba is elfog menni.Aztan csak jo dolgokra gondoltam:Hogy mennyire boldog leszek,hogy fognak orulni a szuleim....Az anyai sziv mindig megsugja ha baj van.Gondolj arra hogy az elozonel meg nem volt kesz a tested de most mar eros es egy eros baba novekszik benned!!!!En ugy nyugtatom magam hogy neten vettem szivhang hallgatot.Amit elvileg 12 hettol lehetne hasznalni de mi mar a 10. het 3. napjatol halljuk a baba hangjat.Igy ha barmi rossz erzesem van meghallgatom a szivet es megnyugszom.Persze nem minden percben mert nem szeretik.1 heten mondjuk ketszer.De sajna nem mindenkinek lehet hallani a 12 het elott.Alkat es szerencse kerdese.

A szivdobogas az nekem is van.Ez normalis.Sott nekem meg pajzsmirigy gondjaim is vannak.

Szoval ne aggodj!!!!Ez a pocaklako mar eros,egeszseges.Ha idegeskedsz csak neki artasz!

Minden rendben lesz!!!Csak hallgass a szivedre!!!!

Minden jot!!!!!!!

2008. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az 1. terhességem nekem se volt sikeres. Azzal tudlak nyugtatni, hogy már 'csak' 2 hét, ami rizikósabb, a 12. hét után minimálisra csökken a vetélés esélye. Én is a 12. héten nyugodtam meg, már 27 hetes vagyok.

Tudom, neked nagyon sok az a két hét, de ez van. Próbáld meg mindenféle neked tetsző programmal elütni az időt.

Minden jót kívánok!

2008. nov. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,olyan aranyosak vagytok,hogy már most nyugodtabb lettem!Mindenkinek sok sikert,boldog babavárást kívánok!
2008. nov. 13. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyesmire gondolnod!!! A sok aggódás árt ám a babádnak is, és érzed te is, hogy neked is! Bízz magatokban! Csak arra gondolj, hogy minden rendben van, erős a baba, és pár hónap múlva magadhoz ölelheted!Természetesen a teljes aggódalom úgysem múlhat, az van mindenkinél, de ne félj, nem lesz gond! Csak pozitívan!!!!!!
2008. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is elvesztettem az elsö babámat.Az ideg majd meg evett a mostani terhességem elején.Mikor már nagyon kivoltam,azt mondtam magamnak vagy aggodom akkor ha baj van.Addig feleslegesen örlöm az idegeimet.És hidd el a napok is gyorsabban telnek,és sokkal jobban érzem magam.A szapora pulzus természetes,sok kismama érzi.21hetes km
2008. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elözö vagyok.Majd aggodom akkor,azt akartam irni.
2008. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két babát veszítettem el.

Azután két évig, ha gyertyába is álltam, nem fogant meg.

Most a 33. hétben járok.

Tudom, hogy nehéz megfogadni bizonyos tanácsot, de ne arra gondolj, hogy mi lesz ha.... Mindent csinálj úgy mint máskor, ez nem betegség, hanem egy állapot.

Szívritmus zavarom volt, Betaloc-ot szedtem és a dokim azt mondta, ha nagy gáz van, nyugodtan szedjem.

Kérdezd meg az orvosodat, de nem lesz gond.

2008. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!