Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye ettől nem vetélhetek el?

Ugye ettől nem vetélhetek el?

Figyelt kérdés
Terhességi teszt alapján állapotos vagyok, viszont ezt nyaralás utàn tudtam meg. Nyaraláskor ittam egy kis bort és napoztam is. Sajnos le is éget a hátam és a karjaim, a hasam az nem. Olvastam hogy a napozás és a nagy meleg nem tesz túl jót , és elkezdtem ezen nagyon aggódalmaskodni hogy mi van ha ebben a nagy melegben való túrázgatásokkal és a leégésel kárt okoztam és ezért elvetélhetek? Tudom hülyeségnek hangzik ez a kérdés de nagyon aggódom. Ugye a leégéssel kb csak magamnak okozhattam gondot? Nem olyan vészesen amúgy csak 3 napig piroslott a bőröm nem olyan vörösen, de sajnos leégtem.
2019. júl. 7. 11:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Félek hogy belül mi van ha úgy felmrlegedett a hasam hogy azt kárt okozhasson....
2019. júl. 7. 11:46
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ennyitől már sok nő elvetélt volna, ha ez bajt tudna okozni.
2019. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, dehogy!!!
2019. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem. Ha el is vetélsz, az nem emiatt. A gyerek ilyenkor nem is a hasadban van hanem egészen lent. Lényegében nem is gyerek, hanem egy sejt. Mire rácsatlakozik a te keringésedre eltalt egy darabig, így a bor sem fog ártani. Ez az időszak a mindent vagy semmit időszaka. Ha elvetélnél vérzés fog jelentkezni, de ez nem fog pl két héttel később ezen okok miatt bekövetkezni. Bízz a természetben, ha egészséges a baba akkor még fog maradni. Ha még azt sem tudtad, hogy terhes vagy, akkor még szívhang sincs feltételezem. Hányadik héten jársz?
2019. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
4, egy sejt nem terhesség... Minimum kettő.
2019. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugodtam kicsit a vàlaszoktól, olyan bűntudatot éreztem , érzek is még nehogy ez gondott okozzon.

5 terhességi tesztet végeztem múlthét péntektől. Mind pozitív volt, végeztem egy olyat is ami a hetet is jelzi , aszerint 4-5 hetes lehetek. Jövőhéten mennék orvoshoz, remélem làtni talán akkor valamit....Azért is aggódom mert nincs terhességi tünetem,vagyis nyaraláson a mellem feszült, de már nem. Se hányás, se semmi...

2019. júl. 7. 12:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ha rosszul fogalmaztam, a lényege az volt, hogy ennyi idős terhesen nem egy kisbabát kell elképzelni, hanem egy sejt halmazt, ami nem az anyától függ még. Ennyi. Terhes tünet pedig egyáltalán nem elvárása a terhességnek, ha a teszt pozitív és nincs vérzés akkor fejlődik a magzat és betöltött hatodik hét előtt nem érdemes orvoshoz menni, mert vagy semmit, vagy csak alig valamit fog látni. Utána van szívhang. Odáig sem az orvos nem tud semmit tenni sem te, ezt a természet dönti el. Tudom milyen nehéz kivárni, de a felesleges aggódás nem segít ezen, konkrétan semmi ráhatásod nincs
2019. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Csak volt menszeszre rá kb 2 héttel barnázásom ami 5 napig tartott. Ebből egy nap iszonyat fákdalommal járt el is mentem orvoshoz aki ciszta pukkanásra gondolt. Rá 2 héttel kb megjött a menszeszem megint ami szinte csak barnás maszatolás volt... Erre rá pár napra végeztem el a terhességi teszteket amik jól látható pozitív tesztek lettek.

Ezért sajnos nem bírom ki hogy ne menjek el orvoshoz. Legfeljebb közli hogy korai és jöjjek vissza később.

2019. júl. 7. 12:30
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Akkor még mire vársz kérdező! Menjél minnél korábban, hátha kell progi pótlás!
2019. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám hogy kellene progi pótlás , mert májusban kértem rákszűrési vizsgálatot és progeszteron vizsgálatot melyre az orvost azt mondta rendben vannak. Progeszteron szintem 11,60ng/ml

Follikuláris fázis : 0,00-0,3; luteális fázis 1,2-15,9; post menopausa: 0,00-0,2

2019. júl. 7. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!