Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire van értelme szedni a...

Mennyire van értelme szedni a terhesvitaminokat?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy az anyának fontos elsősorban. Kérdeztem erről egy gyógyszerészt ő azt mondta nincs jelentősége hogy szedi valaki vagy nem. Maximum nagyobb súllyal születik a baba.

Egy ismerősömnek autista fia született pedig mondta hogy ő szedett vitamint is meg minden. De ilyet gondolom abszolút nem befolyásol hisz az a génekben van arra pedig nem hat semmi pirula.


2019. júl. 8. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nekem felirta az orvos, nem vitatkoztam vele, szedem eloiras szerint. Artani biztos nem art. Egy ismerosom kb velem egyidos terhes, o nem szed semmit, orvosa szeritn csak marketing az egesz.

Genetikai rendellenessegeket biztos, hogy nem elozhetsz meg azzal, hogy terhesvitamint szedsz, de szerintem hajhullast, fogromlast igen, mert a baba elsziv toled mindent, ezt kell potolni- magadert, nem is igazan a babaert.

2019. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jó és hasznos, mivel ma már agyon vannak vegyszerezve a zöldségek, gyümölcsök, az élelmiszetek 90%-a szemét. Neked is jó, a babának is. Az autista gyerekek anyukájának nagy részénél pajzsmirigy rendellenesség van, nagyon fontos, hogy a hormonok renben legyenek. Én még szoptatás alatt is szedtem a terhesvitamint.
2019. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Napi szinten nincs értelme szedni, de 3 naponta érdemes lenne. A magzat a te szervezetedből vonja ki a számára szükséges tápanyagokat, hiánybetegség jöhet ki rajtad akár. Nem ettől lesznek nagyok a babák, hanem a rossz inzulinszinttől vagy genetikától. Az autizmushoz a vitaminoknak nincs köze.
2019. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezen már én is gondolkoztam. Az előző terhességeimnél csak a folsav miatt szedtem, az első 12 hétben. most minden nap megpróbálkozom vele a vitaminok miatt. mivel nem sok ételt bírok megenni, főleg nem zöldséget és azok se maradnak meg bennem, így marad a terhesvitamin
2019. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

Helyes táplálkozás esetén NEKED nincs szükséged rá.

A "helyes táplálkozás" azt jelenti, hogy úgy ás olyanokat eszel, hogy neked legyen az eddigiek szerint, de a babának is jusson!

Többet nem tudsz enni, tehát a baba részét tablettából érdemes pótolnod.

2019. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj mikor megy ki a koztudatbol ez az óriási baromság, hogy nagyobb lesz tőle a gyerek. 🤦‍♀️ A vitamin pótolja azokat a vitaminokat amit a szervezet elvesz a baba számára. Az autizmus és társai ezzel nem függenek össze, főleg nem a nagy súly. 🤦‍♀️
2019. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
A magzat mindent elvesz az anyukatol ( mar ha ugye van mibol), igy a nonek is es a magzatnak is fontos& hasznos.
2019. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szedem.

Nekem sincs étvágyam, szinte csak peksüti megy le a torkomon. Így is aggódom, mert fogytam 2 kgot.

Szóval én inkább beszedem.

2019. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Ettől se autista, sem kövér nem lesz a baba. A gyerek elveszi az anya szervezetétől, amire szüksége van. Nyilván így kettő helyett kell a vitamin, érdemes kiegészíteni. Géneket valóban nem befolyásolja, de pl a velőcsőzáródási rendellenességek egy része megelőzhető megfelelő folsavbevitellel.


Olyan amúgy nincs, hogy autistának születik egy baba, kb 2-3 éves kortól lehet gyanítani, hogy autista, később pedig diagnosztizálni.

2019. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fiatallányka ***** válasza:
100%

Én csak folsavat, c vitamint és vasat szedtem. A táplálkozásra próbáltam odafigyelni, sok gyümölcs, zöldség.

Szerintem nincs összefüggés a baba születési súlya és a terhesvitaminok között.

A mi fiunk így is 4 kg lett. 😁

2019. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!