Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés utáni medence keresztcs...

Szülés utáni medence keresztcsont fájdalom?

Figyelt kérdés

Júli 4.én szültem, Eda-t kaptam amit 3x sikerült beszúrniuk( ebből 2x éreztem hogy a jobb csípőm felé hasít a fájdalom mert valószínűleg bemozdultam a fájás miatt).

10.éig voltam korházban és napról napra kezdett fájni a combforgó felett a medencecsont találkozásnál. Mire távoztam a kirházból kb alig tudtam a jobb lábamra lépni,azóta még rosszabb. Pihenni baba mellett nehézkes...és a fájdalomcsillapító se ér semmit.

Természetes szülésem volt ami gyorsan lezajlott.


Valakinek hasonló tapasztalata?

Vajon elszúrtak valamit az Edanal vagy megsérült egy ideg szülésnél?



#Edaa
2019. júl. 12. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Az orvosok mit mondtak? Biztosan jelezted a szülészorvos felé mielőtt hazabocsátottak volna.

Ez a mértékű fájdalom - főként, hogy nincs javulás - egyáltalán nem normális. Ma legalább hívd fel az orvost, hogy mit tanácsol, tudom, hogy kicsi baba mellett nehéz jönni-menni.

2019. júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A gerinc deréktáji szakaszán kialakuló problémák jellemzően oda sugároznak. Nekem császár után lett gerincsérvem, aminek elvileg nincs köze az érzéstelenítéshez, simán az előtte való ülő munka, a terhesség miatt szétnyílt hasizom és az oda-vissza megváltozott statika is okozhatta - mondták, amikor néhány szakembernél finoman rákérdeztem, mert tényleg csak a műtét óta hol jobban, hol kevésbé hol fáj, hol zsibbad, hol görcsöl (több éve) az ideg a fenekem felett és a lábamban.

Ettől még persze nálad remélhetőleg csak valamilyen átmeneti probléma, pl. ödéma alakult ki az érzéstelítéstől, ami majd pár hét alatt elmúlik, de mihamarabb menj vissza szerintem és jelezd és kérd, hogy alaposan vizsgáljanak ki (mri?).

Itt van egy cikk a végén a kockázatokkal:

[link]

2019. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én júni 29.-én szültem, nem kaptam EDA-t mégis ugyanígy érzek. Kb 2 napja enyhült annyira, hogy nem akadályoz a mozgásban és már az ágyból is egész gyorsan ki tudok kelni. Nekem terhesség alatt is fájt, de közel nem ilyen durván mint szülés után, ráadásul a szoptatás közbeni méhösszehúzódások durván rátettek egy lapáttal. Terhesség alatt szoptatós párnával a lábam közt aludtam és most is ez ad enyhülést, meg a meleg zuhany a derekamra. Masszírozni nem mertük mert érzem, hogy teljesen be van csomósodva. Lehet majd csontkovács lesz a hosszútávú megoldás.
2019. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2.válaszoló köszi a cikket. Az idegsérülés rédzt éreztem én is...

Dokim ortopédiára irányított mert lehet fellazult a szövet és nehogy gáz legyen ha maradandó. Szerintem mire bejutok el is múlik...

2019. júl. 12. 11:15
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: neked is ilyen sokáig fájt így? Hogy tudtad rendesen ellátni a gyereket vagy végül kiderült mitől van?
2019. júl. 12. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől van, holnap lesz 2 hetes a babám úgyhogy dokihoz még én se jutottam el. Fekve szoptatok vagy ikeás pöang fotelba (ez is jólesik, sokat segített), illetve alapból nyugis a babám szóval az ellátásával nincs gond, bár fürdetni csak a férjem tudja, mert arra ténykeg képtelen vagyok. És ahogy írtam, 2 napja jelentős javulásba kezdett a dolog magától is, szóval bízok benne, hogy lassan túl keszek rajta.
2019. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nődokim ortopédiára irányított, de van ismerős ortopéd traumatológus így felhívtam szerinte mi ez.

Mondta hogy ilyenkor full fellazulnak a szallagok hogy szülni tudjunk és hát ha így adták az Edat akkor valószínű egy ideg begyulladt. Javasolt tapaszt,házidokitól meg kértem algopyrint és kenőcsöt, meglátjuk mi lesz. Végső esetben Mydeton de nem szoptathatok akkor :(

2019. júl. 13. 04:02
 8/10 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam megosztom veletek. Az Mr szerint eltört a keresztcsontom..7hét után ki is derült...

Röntgen szerint elmozdult a törés( mert nem tudtsm róla...nem feküdtem).

Dokihoz rohangálok! Egyik szerint eltört másik szerint kizárt.

2019. szept. 15. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva... :O Majd írj, mi lett, remélem nem tört el. :/
2019. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na befejeztem a járkálást. Sikerült gerincsebész ortopédussal beszélnem, mimdent elmagyarázott és eltört a keresztcsont jobb oldalon. Majd összeforr idővel.
2019. szept. 18. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!