Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! Munkaügyis kérdés?!

Segítség! Munkaügyis kérdés?!

Figyelt kérdés
Július 25-re vagyok kiírva. 26-ra hívtak vissza a munkaügyibe,onnantól kell majd szüneteltetnem a munkanélkülit. Akkor én kapok még jövőhónapba pénzt, vagy ez volt az utolsó?
2010. júl. 10. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem szülsz meg nem lehet szüneteltetni a munkanélküli ellátást, megszüntetni pedig nem szabad mert akkor csak tgyásra leszel jogosult. A tgyást majd a szülés napjától kell igényelni, és utána -mivel egyszerre nem vagy két ellátásra jogosult kell szüneteltetni- a munkanélkülit. Ezt előre nem tudod elintézni mivel nem tudod előre, hogy pontosan mikor szülsz, majd csak szülés után kell és lehet intézni.
2010. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze ezt tudom, páromnak kell bemenni jelezni hogy meg van e a baba, vagy menjen még tovább a munkanélküli.

Csak azzal nem vagyok tisztába, hogy ha terv szerint működik minden , akkor jár e még jövőhónapban a munkanélküli összege.

2010. júl. 10. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ügyintézővel kellene pontosan megbeszélni, hogy mi hogyan legyen. A kifizetés rendjét nem tudom, csak azt, hogy havonta több alkalommal számfejtenek, és biztos, hogy utólag és nem előre fizetnek.
2010. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Nálam van már az adatlap a Tgyáshoz, de ha én , vagyis a párom 26-án bemegy úgy hogy esetleg már megszületett a kicsi, akkor ő kiadja a tb kiskönyvemet illetve a szüneteltetésről a papírt és azzal együtt kell beadni a tb-be Tgyáshok kitöltött papírokat! Ugye jól tudom?
2010. júl. 10. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!