Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az oldalon nagyon gyakran...

Az oldalon nagyon gyakran olvasom, hogy a 8. -9. héten halnak el a magzatok. Tényleg ennyire gyakori vagy csak akinek ilyen problémája van, az itt beszéli ki magából?

Figyelt kérdés
A 6+4 napon 7 mm volt az embrióm, szívmüködést az első másodpercben talált az orvos, ahogy ultrahangozott. Akkor megnyugodtam. A következő uh 10hetesen lesz. Addig még sok idő van, 8.héten vagyok. Annyira szeretnék már megnyugodni :(
2019. júl. 21. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Állítólag a 6-8.hét között a legveszélyesebb.

Én el fogok menni 9 hetesen is :)

2019. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz megnyugodni. A 10 hetes UH után sem. A második trimeszteri UH után sem és a harmadik trimeszteri UH után sem. És mondok jobbat, ha megszületik akkor sem.

Ez az anyák sorsa.

Boldog babavárást! :)

2019. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Úristen minek feleslegesen aggódni? Minek kelted a feszkót, minek nehezíted a saját dolgod azzal, hogy paráztatod magadat?? A stressztől csak még nagyobb eséllyel lesz probléma de az nem fogja leredukálni az esetleges komplikációkat ha minden héten elmész orvoshoz vagy a köztes időben azon remegsz mikor mehetsz már. Nem értem az ilyet komolyan... Ha már lett volna vetélésed az más de a szavaidból úgy veszem ki, hogy te csak szimplán durván paramami vagy.
2019. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, nagyon hasonlóan éreztem magam :) 7 évet vártunk a babára, az első lombikkal sikerült megfogannia, szóval mondjuk úgy, hogy nagyon be voltam tojva, hogy ugye nem lesz semmi baj?! Végül itt ezen az oldalon linkelte be valaki ezt a táblázatot, ami napra pontosan mutatja, hogy a te életkorodban és előzményeiddel melyik napon mekkora a vetélés esélye:

[link]


Amióta ezt néztem, sokkal nyugodtabb vagyok :) Látszik, hogy minden nappal CSÖKKEN az esély! Próbálj a táblázat második oszlopára koncentrálni, hogy ilyen nagy eséllyel marad veled a babád!

2019. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es, 6-8. hét között írod, akkor a 8. hét is benne van?

Kedden lépek a 8. hétbe, iszonyatosan parázok pedig már van 2 gyerekem.

Köszi!

2019. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elkeseríteni akarlak, de SOSEM fogsz megnyugodni. A 8. hét után a 12. heti genetikai miatt fogsz stresszelni, hogy minden oké legyen. Utána a 18-19. heti genetikai miatt. Aztán jönnek a mozgolódós hetek (miért nem mozog-miért mozog ennyit-tegnap ilyenkor mozgott-jaj, már egy órája nem éreztem mozogni). Utána várod a 24-25. hetet, mert akkor már van minimális esélye az életben maradásra, ha megszületne véletlenül, minden egyes napot számolsz vissza, hogy csak ezt bírd ki, na még egy napot, na már csak egyet...

Aztán egy picit megnyugszol, hogy ha megindulna a szülés, napról napra nagyobb eséllyel fog életben maradni és kevés károsodással megússza. Közben megy tovább a miért mozog-miért nem mozog-hol mozog-vajon megfordult?

Onnantól reménykedsz, hogy kihúzod a 37. hétig, amitől már nem számít koraszülésnek. Közben beúszik a képbe a magatvízszivárgás, minden hígabb folyást magzatvíznek nézel, minden apróbb görcsöt

2019. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szokj hozzá az aggódáshoz. Együtt lehet vele élni.

Az én gyerekeim 27, 24, és 14 évesek, A két nagy már férjnél is van, szóval felnőttek.Pont ma hessegettem a fejemből a gondolatot, hogy mennyiféle betegség leselkedik rájuk.

Az én módszerem az "már annyi szép évünk volt együtt, ha valami baj jönne, majd azt is végigcsináljuk" mantrázása. Na meg, hogy többnyire nincs is baj. "A gyakori betegségekre gyakran kell gondolni, a ritkákra pedig ritkán." És sokkal gyakoribb, hogy az ember gyereke egészséges marad, vagy ha beteg is lesz, meggyógyul.

Bármilyen gyakoriak is a vetélések az első trimeszterben, azért a terhességek többsége szépen fejlődik és egészséges kisbabab születik belőle.

2019. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!