Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség során tud úgy a...

A terhesség során tud úgy a baba úgy fordulni, hogy a nemét szülésig nem lehet tudni, meg ugy fordulhat a baba, hogy a pocak méretét befolyásolni tudja?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
#9 egyik barátnőm a Czeizelbe jár, de neki is csak a 24. heti UH-n tudták megmondani, hogy fia lesz, addig a gyerek folyton keresztezte a lábát és egyszerűen nem látszott. A csontokat még hagyján, lehet így monitorozni, de a fütyiben ugyebár nincs csont, a puha szöveteket meg nem lehet egymáson keresztülnézve vizsgálni. Plusz ugye lehet, hogy más ütemben fejlődik, és egyszerűen tényleg kis nemtelen állapotúnak tűnik. De a 24. heti UH-n már a barátnőm maga is látta, laikusként, hogy mi a helyzet, ez tény.
2020. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Csak épp azt felejted el hogy nem mindenki budapesti, nem mindenki jut el a czeizelbe vagy az Istenhegyibe 🙄

Igen minden alkalommal úgy feküdt hiaba nyomkodott ettem bármit uh előtt vagy ittam.

A 2.gyerekemet ráadásul a saját dokimon kívűl (aki amúgy szakképesített, tehát a genetikai uh-t is csinál) megnézett még 2 másik doki mert a szív nem volt egyértelmű mert folyton úgy feküdt.. Ők se tudták 100% megmondani a nemét.

Most várom a 3.babánkat,15 hetes vagyok. 12.heti uh-n háttal aludt. 20 percig vizsgált mire végre úgy fordult hogy a karját lábát is le lehessen mérni rendesen, és látszodjon az orrcsont is.


Az a baj, hogy attól mert neked pikk pakk kijelentették a nemét a gyerekednek másnak még nem biztos, hogy megtudják rögtön mondani és nem a doki hozzá nem értése miatt.

Ezt gondolom marha nehéz megértened meg elhinned 🙄

2020. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

Hol írtam így ilyeneket?

Nem azt mondtam, hogy minden orvos pik-pak megmondja, és nem is mondtam, hogy mindenki budapesti, en sem vagyok az.


A kérdés ez volt:


"A terhesség során tud úgy a baba úgy fordulni, hogy a nemét szülésig nem lehet tudni, meg ugy fordulhat a baba, hogy a pocak méretét befolyásolni tudja?"


Erre írtam, hogy nem, mert normalisan képzett, uh-ban jártas orvos megmondja. Ha a kérdező nag, on kíváncsi a nemere a babanak, akkor keres egy fmf-es orvost, meg fogja neki mondani 15. het utan biztosra, ez 100%.

2020. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Innentől kezdve én lezartam a témát.
2020. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Majdnem tíz évet dolgoztam nőgyógyász mellett magánrendelésen, mindig minden alkalommal mondta az orvos a baba nemét, annyi, hogy a 12. heti még nem 100%, mert nagyon hasonlít még akkor a két nemi szerv, szóval az előfordult néha, hogy a 16. héttől mást mondott, mint a 12. héten.

Most kórházban dolgozom, itt én is sokszor hallom a "nem úgy fekszik, nem látszik" kifejezést. Sokszor meg sem próbálják amúgy megnézni, amikor ezt mondják (azért ennyi a hosszú évek alatt rám ragadt,

hogy látom, hogy nem is a baba azon részét nézi), mivel futószalag az egész vizsgálat.

2020. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

9

Czeizeles szonográfus a magàndokim


19. héten is csak tipp volt..aztán egyszer beterpesztett mégis

Így mi végül

Megtudtuk

2020. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vidéken is vannak nagyon jó szonografusok.

Ha kitartóan vizsgálja, 4 vagy 5 D uh-val a legspecalisabb helyzetben is meg tudják, sőt a genetikai tanácsadóban 18 hetesen meg is KELL állapítani a baba nemét.

2021. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekem 13.héten már tudta az orvosom a baba nemét. Bizonyos csontok mérete is segíthet benne nekik. Igaz én magánba járok Nyíregyházán, ahol rá szánják az időt a vizsgálatokra és korszerű gépek vannak. Elképzelhető, hogy az állami vizsgálatok során nehezebb ilyen orvosokat, gépeket kifogni.
2023. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!