Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha valaki a 12. hét után...

Ha valaki a 12. hét után vetél el (nincs szívhang), ott már mindenféleképpen műtéti befejezés lesz vagy spontán, magától is ürülhet?

Figyelt kérdés
Barátnőm elkezdett vérezni, 13 hetes terhes és fennáll a fenyegető vetélés, ezért érdekel. :(
2019. okt. 14. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát, a 12. hét után nem műtét van, hanem szülés....
2019. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Google szerint:


A korai vetélés meglehetősen gyakori, rendszerint a 12. terhességi hét előtt következik be. Orvosi szempontból a 16. hétig beszélünk korai vetélésről, a 17-29. hétig kései vetélésről, a 29. hét után pedig koraszülésről.

2019. okt. 14. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy koraszülésnek csak akkortól hívják, de már a 20 hetes magzatot is meg kell szülni.
2019. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy 13 hetes terhes jelenleg...
2019. okt. 14. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Most nem egészen értem, hogy miről van szó. Fenyegető vetélésnél él a magzat, nem kell megszakítani a terhességet, csak akkor, ha olyan mértékű a vérzés, hogy az anya életét veszélyezteti. Ha nincs szívhang, az missed ab., akkor be kell fejezni, egy 12 hetes terhesség nem fog magától elmenni, vagy ha el is megy, biztosan nem ürül ki teljesen a méh, kell műszeres befejezés.


Szülésről meg 24. héttől beszélünk, 12. hét felett csak középidős vetélés.

2019. okt. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm ikreket vetélt el 11. hetesen és nem kellett semmi műtét neki, emiatt kérdeztem!

Segíteni szeretnék neki lelkileg, szerintem jobb, ha spontán ürül, mintha műszeres befejezés kell. Nem elég, hogy meghalt benne a baba, még fejeljük meg egy műtéttel is... Na hát ezt nem lehet előre tudni, ezért érdekelnének a tapasztalatok, hogy ha ennyi idősen megy el a baba, akkor mi van!

2019. okt. 14. 20:32
 7/8 Norman Bates ***** válasza:

Nekem 14 hetesen ment el a terhesseg termeszetes uton, de majdnem elvereztem annyi vert vesztettem meg hatalmas csirkemaj szeru darab verrogok potyogtak ki.

Konyhaban epp reggelit csinaltam mikor, mintha a csapot kinyitottak volna ugy omlott a ver...

Egyebkent ures volt a petezsak, de lepeny meg burok etc rendesen kifejlodott csak baba nem volt benne. Ket nap mulvara volt idopontom gyogyszeres befejezesre (kulfold), de elment addigra magatol.

En visszautasitottam a mutetet, mert nagyon feltem az altatastol, de ha neki nincs ilyen problemaja akkor muteti befejezes valoszinuleg sokkal jobb opcio.

2019. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez Magyarországon bevett, hogy műtéti úton minél hamarabb lerendezik a dolgot. Fejlett, európai országokban nem tanácsolják, hogy a műtétre add fejed. Ameddig csak lehet húzzák, hisz a természetes vetélés a legjobb. Persze csak akkor, ha lelkileg bírható. Na de ha te úgy döntesz, hogy számodra nem opciói a várakozás, jöhet a gyógyszer, avagy a beavatkozás. Mindig a te döntésed, de ha kérdezed szerintük melyik a legjobb, ők óva intenek a műtéttől.


Nem tudom miért drasztikusabb a helyzet Magyarországon. Általában a veszélyekről beszélnek, illetve a műtét a biztos, mondván úgy is kellesz tuti orvosi befejezés. Na most ha tényleg így lenne, kőbe lenne vésve, nekem senki ne mondja, hogy Magyarországtól fejlettebb, gazdagabb, orvosilag jobban felszerelt országok, ne követnék a példáját a biztonság nevében.

2019. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!