Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 10+4 naposan missed ab, lehet...

10+4 naposan missed ab, lehet még babám?

Figyelt kérdés

Az ultrahangon sajnos nem volt szívhang, így missed abra kellett mennem, hát nem kívánom senkinek, nagyon nagy trauma volt lelkileg, össze vagyok törve.

Barátnőmnek fél éve volt abortusza 11 hetesen, az orvos azt mondta akkor neki, hogy legyen vele tisztában, hogy lehet, hogy soha többé nem lehet már babája, mivel minél előrehaladottabb a terhesség, annál nagyobb a kockázat lehetősége.

Nyilván engem nem riogattak ilyennel, volt elég bajom, mégis nagyon félek, hogy nem lehet már babám, hisz majdnem ugyanott tartottam a terhességben, mint a barátnőm és a beavatkozás sajnos ugyanaz volt, ha az indok nem is :(



2020. jan. 8. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet! 🙂
2020. jan. 9. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fel a fejjel! Lehet még gyermeked! Nekem 16 éve volt egy missed abom. Majdnem 11 hetes volt a magzat. Szintén nem volt szívhang. :( De azóta lett még gyermekem. Már betöltötte a 14et. :)

Kérlek, ne keseredj el! Nem szabad! Tudom, hogy most nagyon rossz, és tudom mennyire fáj, de hidd el, lehet még gyermeked. Kitartást és sok erőt kívánok Neked, hogy mielőbb túllendülj ezen a fájdalmon!

2020. jan. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lehetne! Tesómnak 2 missed ab után (talán 9 és 10 hét) született egészséges kisfia, problémamentes terhességből.

Ezt az orvosok azért mondják az abortuszra készülőknek, hogy kicsit megzsarolják, lelki nyomással vegyék rá egy nem kívánt gyerek megszülésére. Ocsmány dolog, két okból is: velük szemben sem fair, hogy hamis infók miatt megtartják a gyereket - oka van annak, ha valaki el akarja vetetni-, meg azokkal szemben sem fair, akik missed abra mennek, lelkileg ki vannak teljesen, és ömlik rájuk az info, hogy talán sosem lehet gyerekük többé.

Ne izgulj, próbálj megnyugodni.

2020. jan. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is át kellett ezen esni,együtt érzek veled! De,fel a fejjel! Én műtét után 3 hónappal újból teherbe estem,mar elmúlt 2 éves a fiam. Probléma mentes terhesség volt.

Mielőbbi felépülést és sok sikert kívánok!

2020. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet! 6 éve egy ikerterhesseg vege lett nekem missed ab 9 hetesen. Azóta született egy kislanyom és egy kisfiam, nem fordult elő többször. Próbálj megnyugodni, siman lehet babád még!
2020. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén ugyanezen estem át,mint te. 11.hétben az ultrahangon derült ki, hogy 2 hete nem él a babánk, műtéti befejezésre volt szükség. 3 hónapja történt. Sokszor gondolkodom azon, lehet-e még gyerekünk, a terhesség alatt mindent próbáltam megtenni, hogy minden rendben legyen, tudatosan készültünk rá, már előtte hónapokkal, mégis megtörtént amire egy kismama sem mer gondolni. Nagyon nehéz ezt feldolgozni, a környezetem sem tud vele mit kezdeni, sokan úgy csinálnak mintha semmi nem történt volna. Nyilván ilyenkor az ember nem érzi magát jobban ha sajnálják, nem is várom el, de nehéz azt elfogadni, hogy mások ezt nem tartják tragédiának. Elvégre itt nem csak arról van szó, hogy elvesztetted a kisbabádat, hanem az önváddal, a bizonytalansággal és egyéb más súlyos dilemmákkal is küzd egy nő. Amire ki akarok lyukadni,az az, hogy még most is sokszor ellentétes érzelmek kavarognak bennem, de muszáj hinni. Annyian átesnek ezen, hogy nem is gondolná az ember, mert tabutémának számít. El kell hinned, hogy lehetsz egyszer anyuka, mert a remény nagyon sokat jelent. Én is hiszem azt, hogy valamiért ennek így kellett történnie, és bár nagyon nehéz volt idáig eljutni, de elfogadtam. Hiszek abban, hogy egyszer eljön a mi időnk is és anyukák lehetünk kedves kérdező! Kívánom ezt minden olyan nőnek aki átesett ezen! Sikerüljön ép, egészséges kisbabát a világra hozni!

Vannak mélypontok és szerintem lesznek is mindig, de a legfontosabb, hogy hidd el azt, te is leszel egyszer anya. Bocsánat, hogy bőlére eresztettem 😀

2020. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 hónapon belül volt 2 missed ab-om. Most szeretnénk újra próbálkozni.

Mindkettőnèl készültem a terhességre és mégis ez lett a vége.

Szörnyű! Az elsőt még úgy fogtam föl,hogy ok egyszer vèletlenül elfordul,de utána megint..

Óriási mélypontra vitt mindkettőnket,de újra próbálok pozitív lenni és sikerülni fog!

Kitartást neked is.

2020. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Reszvetem😔

De ne csuggedj! Ennek vmiert igy kellett lennie, ez volt megirva... 😔

Nagyon sokan irtak mar itt a forumon, h lett aztan gyerekuk😌

En drukkolok neked! Gyaszold meg, pihenj, toltekezz fel lelkileg es minden rendben lesz🥰

2020. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mi most eldöntöttük, hogy kb 2 évig hanyagoljuk a témát és majd csak utána próbálkozunk!

Vagyis most így gondoljuk, aztán majd meglátjuk... :)

2020. jan. 12. 22:59
 10/10 anonim válasza:
100%
Pajzsmirigy rendben? Nekem minden 5. nőismerősömnek van valami bajaa pajzsmirigyével. Ez pedig oka lehet a magzat elhalásnak.
2020. febr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!