Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Sajnos sulyfelesleggel küzdök...

Sajnos sulyfelesleggel küzdök de 6hetes terhes vagyok.. Szinte koplalok nem eszek semmit, a szüleim és a tesóm azt mondja hogy ettől eltud menni a baba mivel a köldök zsinóron keresztül táplálkozik és ha én nem eszek ő sem. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Vetélés
2021. márc. 6. 21:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kérj segítséget. Ha nagyon nagy túlsúlyod van, azt szokták célzul kitűzni, hogy ne, vagy alig nőjön a súlyod a terhesség alatt.

De az nem jó, ha a saját fehérjéidet (izmok) bontod le, hogy a gyerek teste épülhessen, ha kiüríted az ásványianyag és vitamin tartalékaidat. Márpedig ahogy előttem írták, a tested mindenáron megpróbálja kielégíteni a magzat igényeit.

Tehát egy enyhe kalóriadeficitet el tudtok viselni, mert zsírtartalékod van, amit a tested bonthat, de fehérjét, vitamint kálciumot, vasat muszáj fogyasztanod, mert ezekre a gyereknek (és neked is)szüksége van. Ha nem juttatsz be többletet, a te testedből használ fel. Ez egy ideig nem jelnt problémát, normál esetben vannak tartalékaid, de ezek kimerülnek, ha nem pótolod.

Keress fel egy dietetikust!!!

2021. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Engem a fogorvos (!) cseszett le, mikor 10 hetesen mentem gyökérkezeltetni, hogy legközelebb mondjam, hogy terhes vagyok, és azonnalra ad időpontot, nehogy már három napig ne tudjak enni a fájástól.
2021. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!