Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Autoimmun betegség pajzsmirigy...

Autoimmun betegség pajzsmirigy alulműködés mellett? Vetélés miatt kérdezem, azért írtam ebbe a kategóriába a kérdésemet.

Figyelt kérdés

Hogy derült ki nálatok? Esetemben a doki nem is vizsgálód, így jól jönne pár tanács, tapasztalat.


Igaz, hogy ha nincs kezelve, szinte biztos, hogy újabb vetéléshez vezethez?



2021. márc. 7. 09:14
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Lemaradt: Milyen tüneteket vettetek észre magatokon (ha voltak)?
2021. márc. 7. 09:33
 2/33 anonim ***** válasza:
47%
Mindenképpen kezelni kell. Igen, nagy valószínűséggel okozhat vetélést. Nekem csak akkor derült ki, amikor új háziorvoshoz kerültem és kért egy teljes labor vizsgálatot. Utólag vissza gondolva depressziót okozott, amivel teljesen félre kezeltek.
2021. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Én két autoimmunnal küzdök, az egyik Hashimoto-szindroma, amire L-Thyroxint szedek, a másik miatt (szkleroderma) háromszor kaptam immunszuppresszívet, és a kezelések miatt bő 1 évig nem is próbálkozhattunk a családalapítással.

Az orvosaim azt mondták, hogy amíg nincs kezelve az AI, addig a szervezetem úgy fog reagálni a babára, mintha vírus vagy baktérium lenne. Ez speciel megmagyarázta, hogy addig miért ne sikerült...

Továbbá, csak szigorú és rendszeres orvosi ellenőrzés mellett vállalhatunk gyereket, mert AI-val kockázatosabb a terhesség és a szülés is.

Csak és kizárólag akkor kezdhettünk próbálkozni, amikor már minden orvos rábólintott.

Várandósság ideje alatt az alapbetegség szinte teljesen legyengül, szülés után viszont nagy átlagban fellángol, ezért is szükséges a folyamatos orvosi ellenőrzés.

Külföldön élek jó pár éve, itt kezeltek-kezelnek, jelenleg tünetmentes vagyok, az alapbetegségem remisszióban (nyugalmi állapotban) van.

Itt, amint elmondtam, megmutattam a tüneteimet egy szakorvosnak, villámgyorsan kivizsgáltak és kezelni kezdtek.

Magyarországon is voltam a problémáimmal orvosnál, de hazaküldtek azzal, hogy csak makacs allergiás reakció... :/ Bődületes fáradtság, spontán rosszullétek, gyengeség, fele hajam kihullott, nehezen viseltem a meleget és teljesen felborult a ciklusom.

Ne hagyd békén az orvost, ezt a betegséget kezelni kell, magától nem fog javulni.

Amit megtehetsz még: szedj nagy dózisban D-vitamint minden nap, a nagy dózisú C-vitamint viszont kerüld el. Mivel a C-vitamin immunerősítő hatású, az AI is felerősödik tőle. Kis mennyiségben persze mehet, pl. narancslé, gyümölcsök, stb, csak ne szedd pluszba étrendkiegészítőként.

Pajzsmirigy alulműködésre szedj szelént, és használj galajteát. Nekem ezeket a dolgokat mondták a terápia mellé.

Jobbulást!

2021. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm szépen! 👍
2021. márc. 8. 09:30
 5/33 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen leírtad! 👍


Egyelőre még nem tudom, hogy fennáll e egyáltalán ilyesmi, de ugye bármi lehetséges. Természetesen szeretném kideríteni, mielőtt belevágnánk újra a családalapításba, ha még magánlaborba is kell mennem.



Nálam az van tudod, hogy nem eget verően magas, de nem is jó. El lehet vele élni, az orvos úgy nézem nem akar gyógyszert adni. Viszont a terhesség szempontjából nem tartom a legbölcsebb döntésnek.

2021. márc. 8. 09:37
 6/33 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok: ha nem túl magasak az értékeid, akkor valóban nem szükséges feltétlenül a hormonpótlás, viszont abban nagyon is igazad van, hogy terhesség szempontjából nem bölcs döntés legyinteni rá.

Nekem azt mondták, hogy terhesség esetén szükséges a gyógyszeres kezelés, mert az anya és a baba szimbiózisban vannak, és előfordulhat, hogy nem áll rendelkezésre elegendő mennyiség mindkettőjüknek, ami bizonyos fejlődési rendellenességekhez vezethet.

Szóval, a magánlabor nem lenne rossz ötlet, csakhogy nyugodt lehess.


És nagyon szívesen :) Sokáig szinte semmit sem tudtam a betegségemről, nagyon rossz volt. Tudom milyen érzés sötétben tapogatózni...

2021. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Mivel látom te jártas vagy a témában, szeretném megkérdezni tőled, hogy mit gondolsz arról, ha a teherbe esés után adnak csak gyógyszert? Milyen hamar tud ez a gyógyszer úgymond "működésbe" lépni? Nem túl késő e már terhesen szedni?
2021. márc. 8. 11:14
 8/33 A kérdező kommentje:
Tehát amikor már terhes leszek újra, akkor el kell mennem megint vérvizsgálatra és ha magas (eddig mindig az volt, de szerinte nem vészesen), akkor elvileg kapok gyógyszert (de még nem tuti). 6,7 a TSH értékem jelenleg.
2021. márc. 8. 11:23
 9/33 anonim ***** válasza:

<3-as vagyok: a 6,7-es TSH nagyon magas, főleg családtervezésnél ezt már kezeltetni kellene. Nekem 4,7-ről szorították le kb 6-8 hónap alatt 2-es alá. Úgy sikerült nagy nehezen a baba.

Első trimeszterben maximum 2,5 lehet a TSH érték ahhoz, hogy a baba normálisan tudjon fejlődni, és a 3. trimeszterben sem lehet magasabb 3,0-nál.

Ne várd meg az újabb teherbeesést, mert így megint el fog menni a baba nagy valószínűséggel.

Szerintem hagyd a háziorvosodat és keress fel egy jó endokrinológus orvost. Ő fog tudni szakszerű kezelést adni. A TSH értéket folyamatosan, 3-4 havonta tudja a megfelelő dózisú hormonpótlással beállítani. A T3 és T4 értékeket is ellenőrizni fogja, azok is fontosak az egészséges hormonszint fenntartásához.

A saját pajzsmirigyed által termelt hormonnal megegyező készítményt fogsz kapni, tehát nem fog károkat okozni a szervezetedben, nem kell miatta aggódni.

2021. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Szóval pl. ha 4 hetes terhesen elkezdem szedni a gyógyszert, nem fog csinálni szinte semmit? Nem fog történni igazából semmi?
2021. márc. 8. 12:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!