Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Autoimmun betegség pajzsmirigy...

Autoimmun betegség pajzsmirigy alulműködés mellett? Vetélés miatt kérdezem, azért írtam ebbe a kategóriába a kérdésemet.

Figyelt kérdés

Hogy derült ki nálatok? Esetemben a doki nem is vizsgálód, így jól jönne pár tanács, tapasztalat.


Igaz, hogy ha nincs kezelve, szinte biztos, hogy újabb vetéléshez vezethez?



2021. márc. 7. 09:14
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Igen, ez általában így van. Aki sokat tud, annak oka, vagyis tapasztalata van. Esetünkben negatív. 😏 Látom neked is kijutott a dolgokból. 😔


Gondoltam csak írok, hogy egyelőre semmi, még nem kaptam meg az időpontot. Úgy várom a postást, mint kisgyerek a Mikulást. Csak annyi jó lesz benne, ha esetleg sokat kell még várni az időpontra, hogy akkor kellesz egy újabb vérvizsgálatot csináltatni, és akkor már megnézik az Anti-Tpo értéket is. Érdekes módon a t3-at nem nézik itt. 🤷 Rákerestem, annyit írnak róla, hogy nincs benne a protokollban.

2021. márc. 16. 14:42
 22/33 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök,hogy írtál :)

Gondolom, most amúgy is elég lassan megy minden a járvány miatt, de reménykedjünk, hogy hamarosan lesz időpontod.


Még eddig nem néztek Anti-TPO-t? Hm...valahogy nem szimpi az orvosod -_- :)

Ha az Anti-TPO magas lesz, az jelenti, hogy az immunrendszered ellenanyagot termel a pajzsmirigyednél. Ez autoimmun folyamatra utal. Sajnos, az autoimmun betegségeket nem tudják gyógyítani, de a többség elég jól kezelhető. Pajzsmirigy esetén a leggyakoribb a Hashimoto-betegség, ami elég enyhének mondható kór. Teljes életet lehet vele élni, és L-Thyroxinnal vagy Letrox-szal simán karbantartható.

Azt nem egészen értem, hogy miért nem szerepel a protokollban a T3. Úgy tudtam, hogy elengedhetetlen része a vizsgálatnak.

2021. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Bízzon benne én is. 😊 Annyi időt elpocsékolunk a várakozásra.


Nem, eddig nem nézte. Azt mondta viszont, hogy legközelebb fogjuk. De csak azért, mert megemlítettem előtte, hogy anyukámnak magas, így talán nálam is fennállhat ez a probléma. Hát na, nekem sem tetszik, hogy úgy kell a szájába adnom a dolgokat...🙄


Hát itt nem az (Hollandia). 😔 Szépen elmagyarázzák, hogy mit csinált a T4 és a T3, ha rákeresel. De konkrétan egy mondatban meg is magyázza, hogy nem kell meglepődni, hogy nem nézi az orvosunk, ugyanis az ok az, hogy nem szerepel a protokollukban. Ennyi van róla írva. Én megjegyzem majd neki, hogy nézzük azt is meg legközelebb, de gondolom le leszek úgy is passzolva...


Nem értem hogy miért nem néznek mindent. 🤷


Nagyon remélem, hogy az endokrinológus odateszi magát. Bár vannak kétségeim...


Tudod probálnak mindent gyógyszerek nélkül megoldani, ameddig csak lehet. Hát megszívták, mert én nem fogok ítéletnapig várni.


Ráírtam egy endokrinológusra, ő is azt említette nekem, mármint azt a gyógyszert amit te is szedsz. És képzeld, amin nem kicsit meglepődtem, hogy el is küldené nekem. Mondom nem semmi. 😯

2021. márc. 16. 18:03
 24/33 anonim ***** válasza:

Ez az egész huzavona Hollandiában van? :O Azt hittem, hogy ott pikk-pakk elintézik az ilyesmit.


Én Németországban élek, itt nagyon alaposak. Általában itt is próbálják természetes úton kezelni a problémát, de azért nem a végtelenségig.


Na, az endokrinológusod a másik véglet :D

Mármint, az tök jó, hogy hajlandó felírni a gyógyszert, de annak a dózisát pontosan be kell állítani a te saját értékeidnek megfelelően.

Bár, azt el tudom képzelni, hogy a legminimálisabb dózissal, pl. 25-ös napival kezdi vérvétel nélkül, és 3-4 hónap múlva emeli vagy csökkenti az adagolást.

Vagy ő látta a legutóbbi eredményeidet, és az alapján állítaná be a mikrogrammot?

2021. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindenre hónapokat kell várni. 😔 Fárasztó. Magán praxis nincsen. Legalábbis olyan formában, mint Magyarországon vagy akár Németországban. Mindenhová csakis a háziorvos tud beutalni. Nélküle soha sem tudsz eljutni egy szakorvoshoz.


A gynekológus 3 hónap volt... Gondolom az endokrinológus se lesz kevesebb. 🙄 Gondolom a korona miatt is van ez a szituáció, illetve talán nincs elég szakemberük. 🤷 Egyébként próbálkoztam egy német magánklinikán is, júniusra volt időpontjuk... Na mondom helyben vagyunk akkor.


A magyarországi nem az én endokrinológusum, csak tanácsért fordultam hozzá. Igazából abban sem voltam biztos, hogy egyáltalán válaszol. Arra meg aztán végképp nem, hogy simán felír és elküld mindent. 😀 Persze el kell küldeni neki a laboreredményeket. Viszont egyelőre ezt a dolgot hanyagolom, megvárom mit mond a holland endokrinológus a helyzetemről.


Egyébként igen, az endokrinológiai részt elküldtem a magyar endokrinológusnak az emailben (a többi rész jó volt, úgyhogy nem láttam értelmét), azért tudott konkrét gyógyszert említeni, hogy ő ezzel kezelne.


Nehéz ez hallod, ahányan vannak, annyi félét csinálnának. 😅

2021. márc. 17. 12:22
 26/33 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy a magyar kért genetikai vizsgálatot: LEIDEN, MTHFR és más vizsgálatokat is - ugyanis ez ajánlott már 2 vetélés után. Azért neki is kell küldeni minden félét, mielőtt kezelne. Ezek a vizsgálatok egyébként megvannak, itt elvégezték és szerencsére jók lettek.
2021. márc. 17. 12:28
 27/33 anonim ***** válasza:

Nahát, igen, a Corona helyzet sajnos itt, Németben kezd érződni az egészségügyön. Sokkal nehezebb időponthoz jutni, bárhova megy is az ember. Korábban 1 héten belül be lehetett jutni bármilyen vizsgálatra, most meg hetek óta üldözöm az egyik orvost, és nem tudom elérni. Már komolyan, az is eszembe jutott, hogy talán történt vele valami... -_- Amúgy, pont az endokrinológusom :D


Szerintem az jó jel, hogy a genetikai vizsgálatok eredménye jó lett :)

És megnyugodtam, hogy az endokrinológus nem csak úgy a levegőbe írta volna fel a gyógyszert, hanem az elküldött leletek alapján :D


Ahogy írod, elég alaposnak tűnnek, csak a háziorvosod hozzáállása furcsa nagyon...


Eddig nem kellett semmilyen gyógyszert szedned?

2021. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Annyi mindent összeolvastam már, persze megbízható forrásból főleg (kutatások, endokrinológusok hivatalos oldala stb.), hogy magam sem értem, miért nem csinál semmit a háziorvos. Szeptemberben már terhes voltam, mikor a vérvizsgálatra mentem. Még korai időszakban voltam, max. 4 hetes terhes lehettem. Most legutóbb mikor nála voltam kikönyörögni az endokrinológust, rákérdeztem, hogy mi volt az akkori eredményem? Azt mondta: 5,8. Hát basszus az se volt jó... Milyen r*hadt érdekes, hogy most meg ugyanezzel az értékkel lehet megkapnám a gyógyszert... Egyszerűen nem értem, pedig tudta, hogy terhes voltam. Most meg azon az állásponton van, hogyha terhessen sem lesz jó nekem, akkor talán lehet szó gyógyszerről, de míg nem vagyok terhes, addig nem. Az van, hogy ő csak 10 feletti értéknél ad normál esetben, de ezt már írtam is neked. Így sosem kaptam gyógyszert, csak minden egyes alkalommal vérvizsgálat után azt mondta a telefonon: magasabb pár érték, de nem kell kezelni egyelőre, mivel maga a pajzsmirigy jól működik.


Amúgy megkaptam az időpontot az endokrinológushoz: Április 19.


Szerintem kérek egy új labort, Anti-Tpo-val és t3-mal kiegészítve. Február 26-án készült a mostani, így mivel nem lesz még 3 hónapos akkor a labor, csak 7 hetes (mert 3 havonta küldött mindig, így szokás itt), lehet megmondja nem kell az. De megpróbálkozom vele, hátha. 🤷

2021. márc. 19. 15:25
 29/33 A kérdező kommentje:
Na de remélem az endokrinológus megértőbb lesz. 🙏
2021. márc. 19. 15:27
 30/33 anonim ***** válasza:
Szia, voltál endokrinológusnál? Van valamilyen előrelépés?
2021. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!