Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Autoimmun betegség pajzsmirigy...

Autoimmun betegség pajzsmirigy alulműködés mellett? Vetélés miatt kérdezem, azért írtam ebbe a kategóriába a kérdésemet.

Figyelt kérdés

Hogy derült ki nálatok? Esetemben a doki nem is vizsgálód, így jól jönne pár tanács, tapasztalat.


Igaz, hogy ha nincs kezelve, szinte biztos, hogy újabb vetéléshez vezethez?



2021. márc. 7. 09:14
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert van időpontot a háziorvoshoz pont ezen tervéről szeretnék konzultálni vele bővebben. De ahogy írtad is a gyógyszernek idő kell és ha én már terhesen kezdem el szedni, félek késő lesz.
2021. márc. 8. 12:22
 12/33 anonim ***** válasza:

#3-as: ezt sajnos nem tudom neked megmondani. Nálam bőven a teherbeesés előtt kezdték el a kezelést, és addig amíg nem bólintottak rá, védekeztünk.

Ha más várandós vagy, lehet, hogy tud olyan kezelést ajánlani, ami mellett megmarad a baba és nem lesz baja. Biztos találkozott már olyan pácienssel, akinek csak terhesség alatt derült ki a pajzsmirigy gond, szerintem ezen ne idegeskedj! Ma már sok módszer ismert a meddőség kezelésére, és kockázatos terhességeket is végig tudnak vinni komplikációk nélkül.

2021. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen újfent. 😊👍


Csak tudod már volt több vetélésem és félek. Főleg mert ez egy orvosolható probléma. Az orvosom nem igazán látja értelmét a szakorvosnak. Én pedig mindenütt azt olvastam, hogy 1-2 között lenne jó a THS érték terhesség előtt. Az enyém meg jóval magasabb. Persze az is eszembe jutott, hogy útközben is orvosolhatja, nem akar feleslegesen hormonkezelés alá vetni. De közben folyamatosan ott kattog a TSH szám a fejemben, meg hogy a babának baja lehet. Őrlődöm, röviden.

2021. márc. 8. 14:31
 14/33 anonim ***** válasza:

Még mindig én :) : nagyon szívesen :)


A magas TSH tulajdonképpen azt jelenti, hogy nem áll rendelkezésre a szervezetedben a kellő mennyiségű hormon, ami a terhességhez kell, szóval jó lenne, ha a legközelebbi alkalommal ajánlana neked valamilyen kezelést.

Nem értem, a háziorvosod miért nem preferálja a szakorvost. Én a helyedben megkerülném őt, és felkeresnék egy endokrinológust.

Ha hormonpótlást írt fel, attól ne félj, ne olyan szteroidos-lórúgás hormonra gondolj, csak azt a természetes és szükséges hormont pótolják, amit a pajzsmirigyed nem tud előállítani.

Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! :)

2021. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy 😊👍


Megírom majd, hogy mi volt, mire jutottam az orvosokkal. 😀

2021. márc. 8. 16:26
 16/33 anonim ***** válasza:
Azt megköszönném, komolyan érdekel, hogy mit mondanak. Beteszem "figyeltre" ezt a kérdést. Szorítok! :)
2021. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Szia. 😊


Na ma reggel volt konzultációm a háziorvosommal. Az elejétől kezdve kinyilvánította, hogy nem látja szükségét a gyógyszeres kezelésnek, ugyanis én nem vagyok pajzsmirigy beteg. A jövőben nem kizárható, hogy megtörténik (genetikai okok miatt pl.,hisz anyukámnak is van problémája), de egyelőre nem kell semmilyen gyógyszer. Értem meg, hogy csak 10 feletti érték után kell kezelni. Ha ő most adna nekem, akkor azzal bezavarná az egész hormonháztartásomat. Úgy jön ki, hogy összességében véve nem éri meg. És azt is mondta, hogy szerinte nincs semmilyen összefüggés a TSH értékem és a vetéléseim között.


Na de én csak panaszkodtam folyamatosan, így végül azt mondta lehet szó endokrinológusról, ha az megnyugtat. Még nem tudom mikor mehetek, várok az időpontra.


Mit gondolsz az egészről?

2021. márc. 11. 14:14
 18/33 anonim ***** válasza:

Szia :)


Őszintén szólva, kicsit (nagyon!) meg vagyok lepve.

Én anno kézzel-lábbal kapálóztam a gyógyszer-szedés ellen, és azzal szereltek le, hogy amíg nem megy 2-es alá a TSH, addig ne is álmodjak gyerekvállalásról.

Azt aláírom, hogy 10 alatt nem életveszélyes, de ha babát szeretnél, akkor nem mindegy, hogy 6-os, vagy 0,9-es az értéke.

Nem vagyok orvos, de az teljesen világos, hogy nagyon is van összefüggés a TSH, T3, T4 érték és a teherbeesési problémák között.

4-es érték felett pedig már egyéb problémákat is okozhat, pl menstruációs problémákat, erőtlenséget és indokolatlan hízást, főleg hasi tájékon. Én speciel úgy néztem, ki mint E.T. a földönkívüli... -_-

Mindenképpen menj el endokrinológiára! Nagyon kíváncsi lennék, hogy ott mit mondanak a leleteidre.

Azt nem tudod véletlenül, hogy körül-belül mikorra kapnál időpontot?


És nagyon köszönöm a visszajelzést, vártam rá :)

2021. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Még sajnos nem tudom. Lehet megkapom az időpontot egy héten belül, de az is lehet, hogy csak 1 hónapon belül. És így is azt az endokrinológust választotta ki, akinél a legkevesebb volt a várakozási idő. Már én is tűkön ülök, gondolhatod. 😀 Egyébként ha már terhes lennék, szinte azonnal mehetnék. De én azt nem kockáztattam meg, inkább várok.


Mindent leírok majd, hogy hogyan alakult, nem fogom elfelejteni, ne aggódj! 😊


Ne viccelj, én köszönöm a jó tanácsokat neked. 😊👍

2021. márc. 11. 19:25
 20/33 anonim ***** válasza:

Átérzem :)

Sajnos, a pm alulműködés okozott nálam néhány pofáraesést: volt kémiai terhességem, vetélésem, és egyszer még álterhességem is a hormonzavar miatt. Na, ez utóbbi aztán igazán kínos volt... :( Szóval, átestem mindenen, mielőtt eljutottam egy normális szakorvoshoz, csak ezért vagyok kicsit jártasabb a témában.


Rendben, várni fogom, és nyugodtan kérdezz, ha közben eszedbe jutna valami ;) Nagyon-nagyon szorítok! :)

2021. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!