Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szerinted jó, hogy manapság...

Szerinted jó, hogy manapság ennyire kibeszéli mindenki a vetéléseket?

Figyelt kérdés

Én pl. most már ott tartok, hogy nem fogok még egy gyereket vállalni, mert mindenhonnan azt hallom, hogy mindenki elvetél, meg ilyen második, sőt harmadik trimeszteres halálok lépten-nyomon, meg zsinórban háromszor vetél el meg ilyenek.


Egy jó tíz éve még úgy voltam vele, hogy hát igen, megesik ez, de ritkán, aztán majd lesz tovább, de most már szinte már azt csodálom, hogy rendben esemény nélkül megszületett a lányom... Ha csak belegondolok abba, hogy teherbe esek, már elkezdek félni, hogy jaj ne mindenki csak a vetélésekről beszél, biztos nem lesz semmi rendben...


2021. aug. 9. 20:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
+ ugye, eddig úgy is voltam vele, hogy ez ritka, csak nem történik meg kétszer. Most meg folyton ezt hallom, hogy "csak úgy" minden feltárt ok nélkül is zsinórban meg éveken át stb.
2021. aug. 9. 20:10
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Nem akarlak riogatni de mostanában megsokszorozódtak az esetek. Mindenkin nagy a nyomás mert potyogtatni kell a csok meg a babaváró miatt és kb százszorosára nőtt a vetélések aránya. Nem csak azért hallasz erről mert ma már lehet róla beszélni hanem tényleg marha sok eset van.
2021. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Mert akikkel megtörtént, traumalizalodott és muszaj kiírniuk magukból. Megértésre vágynak olyanokkal, akik szinten átestek.

Attól, hogy sok csoportban látod még az arány nem változott.

Nekem 2 gondmentes terhességem volt. Ráadásul 17 hónap volt a kettő szülés között és az első szulesem császármetszéssel , míg a második természetes szüléssel végződött.

2021. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Sosem volt ritka, csak már nem tabu róla beszélni. Szerintem jó, hogy ha valakivel megtörténik, nem muszáj egyedül megbirkóznia vele.
2021. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3-as nem csoportokban látom, hanem hallom élőben, család barátok... Bakker többekről tudom már, hogy volt vetélésük, mint akiknek nem volt. És ugye akinek nem volt, abban benne van az is, hogy még nem is próbálkoznak gyerekkel, vagy csak nem mondják, hogy volt.
2021. aug. 9. 20:37
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Eddig is sok volt, csak nem beszèltek ròla. Szerintem jobb ìgy, hogy meg lehet beszèlni. Nekem is volt kèt vetèlèsem, nem csodàlkoztam, hiszen tudtam, hogy sok koraterhessèg nem marad meg, csak szomorù voltam.

Szerintem az is közrejàtszik, hogy akar mèg 50 ève sem lehettek biztosak abban, hogy csak a vèrzesük kèsik, vagy terhesek, hiszen nem volt teszt. Ma màr par hetes vàrandòssagot ki lehet mutatni.

2021. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

Rokonságomban az utóbbi 10-15 évben legalább 10 gyerek született. Vetélés tudomásom szerint egy sem volt.

Pechesek vagytok, vagy rossz a génállományotok, vagy egészségtelenül éltek.

2021. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Eddig is volt vetélés, ezutan is lesz...

Attol, mert homokba dugja az ember a fejét, nem lesz más.


Azért szembesülsz mostanában ennyivel, mert erre figyelsz.

Nem is tudtam olyanról, aki elvetélt. Aztán az ősszel nekem is lett egy vetélésem, akkor tudtam meg, hány ismerősömnek is volt már tulajdonképpen. Azóta pedig sajnos mégtöbbnek.

2021. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom rákos esetről is sokat hallasz, ezzel az erővel attól is retteghetsz és nem olyan könnyen elkerülhető, mint a teherbeesés, szerintem ha igazán gyereket akarnál, nem foglalkoznál azzal, hogy mások elvetélnek, vagy sem.
2021. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy könyvem, igaz a '90-es évek végén adták ki: Nők egészségkönyve.

Ebben írják, hogy minden 2. terhesség vetéléssel végződik. Csak sokszor a pár napot késő menstruációval keverik össze, holott közben vetélés volt.

Nem tapadt meg a magzat.

2021. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!