Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elmondtátok a “szivárvány...

Elmondtátok a “szivárvány babáitoknak” hogy előttük már voltak testvéreik csak nem születtek meg?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg hogy én is úgynevezett szivárvány gyerek voltam,vagyis anyámnak már volt egy halvaszülése előttem. 19 éves vagyok és annyira megviselt a hír:( az is rettenetesen fáj hogy ezt mindenki tudta rajtam kívül a családban,és én is úgy tudtam csak meg hogy egy rokon elszólta magát előttem. Átverve érzem magam egyrészt,másrészt meg is értem mert biztosan azért nem mondták el hogy ne kelljen erről beszélniük,a szüleim nagyon mélyen elnyomták ezt a fájdalmat ahelyett hogy kibeszélnék magukból. Nem haragszom rájuk,csak rosszul esik és nyilván a szívem szakad meg. Szerintetek mi a helyes ilyen esetben?

2022. aug. 18. 18:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%

Kicsit kevered a fogalmakat. Szivárvány baba a több vetélés után született gyerek. Az elvetélt magzatok nem testvérei az élő gyereknek és mesélni se kell róluk, sőt, még se említeni, max ha annál q lány gyereknél kerül szóba a terhesség.

A halva született csecsemőt említi az ember, ő testvérnek számít.

Nem értem mi visel meg ezen, hiszen nem láttad, nem ismerted, a vilagon semmi módon nem kotodhettel hozzá. Rosszul esni se értem mi esik rosszul.

2022. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez a szüleid traumája, nem a tied. Úgy kezelik, dolgozzák fel, ahogy nekik megfelel. Neked nem kell külön drámázni meg érzékenykedni ezen. Épp elég nehéz volt nekik ez, minek beszeljenek róla neked. Egymas között nyilvan átbeszelték. Ez nem gyereknek való téma amúgy sem. Én sem fogok erről külön beszélni a gyerekemnek.
2022. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat,azt hittem a halva született baba után született gyermekre is azt mondják hogy szivárvány. Az visel meg rajta hogy amikor megtudtam,és elmondtam anyának kiderült hogy ugyanannyira fáj neki mint amikor ez 20 évvel ezelőtt megtörtént,és nem dolgozta fel az egészet,én meg nem bírom elviselni ha neki ennyire fáj valami és együttérzek vele. Az meg hogy miért esik rosszul,hát ha a családban mindenki tud egy “titkot” csak te nem,akkor az az ember bizony átverve érzi magát.
2022. aug. 18. 18:39
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
#3: "az ember bizony átverve érzi magát". Éenéket. Épp hogy nem akartak vele terhelni, épp elég volt nekik átélni.
2022. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
*Fenéket
2022. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy átverve érzed magad, a te bajod, neked kell ezzel valamit kezdeni, a szüleidnek nem. Nagyon jol tették, hogy nem beszéltek erről, nem terhelték a gyereküket. Nyilvan azért tudják masok, mert mas felnőttekkel is beszelgettek erről. Ha anyukadnak ma is ugyanugy faj, akkor meg pláne nem kellene meg neked is pluszban terhelni ezzel a hisztivel. Mert ez részedről az. Hallgasd meg anyukadat es fejezd ki a részvetedet. Ennyi. Ha be vagy sérrődve, az a te bajod, neked kell ezzel kezdeni valamit.
2022. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

A halva született meg az elvetélt azért nem egészen ugyanaz... A halva született már egy idősebb magzat, a terhesség második felében, ahhoz másképp kötődik az ember, a szülés/műtét komoly trauma, az emléke is intenzívebb, érthető, ha nem vagy csak nagyon nehezen dolgozta fel anyukád és nem feltétlenül akart róla beszélni. Egy vetélés ennél kisebb horderejű, fizikailag mindenképp (szerintem lelkileg is, de ezt mindenki maga döntse el).


Nekem is szivárványbaba a kisfiam, egy vetélés után fogant és született egészségesen, én tervezem neki majd elmesélni, de nem így külön, hanem amikor amúgy is szóba kerül a terhesség stb. témája.


Ui. az egy "veszteség" után születő babákat is szivárványbabának hívjuk, kedves 1-es.

2022. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

utolsó,köszi szépen a válaszodat

nem tudom hogy ez mennyire egészséges hogy ennyi ideig magában tartotta,szeretnék neki segíteni csak nem tudom hogy hogyan. de nyilván nem eröltetem,tehát részletekbe nem kérdeztem bele csak majd ha ő magától szeretné mondani.

2022. aug. 18. 20:04
 9/26 A kérdező kommentje:
6-os,nem hisztizek. Viszont édesanyámmal nagyon jó a kapcsolatom és nagyon meglepett hogy nem mondott el nekem ilyesmit.És szerintem nem tették jól hogy nem beszéltek erről,mert lehet ezzel mégtöbb sérülést okoztak. Évekig nyaggattam őket kistesó miatt,hogy én miért vagyok egyke és haragudtam is emiatt. ha tudtam volna soha nem tettem volna ilyesmit..de hát egész életemben volt bennem egy űr emiatt a tesó dolog miatt,most jöttem rá igazán hogy miért.
2022. aug. 18. 20:06
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
De hat nem tartotta magaban, masokkal megbeszélte, pont ez a bajod. Veled meg nem akarja megbeszélni, fogadd el ezt és kész. Ha neked születne halba a gyereked, neked is fájna 20 év utan is. Anyukám ikreket szült, akik 3 napot eltek, 25 evvel ezelőtt, de ugyanúgy gondol rájuk, mekkorák lennének már, miket csinalnanak, és ugyanúgy szomorú miattuk, akkor is, ha utana született meg egy egeszséges gyereke. Ez tök normális. Mint ahogy az is, hogy nem veled akarja megbeszelni. Egy gyerekben nagy károkat tud okozni az ilyesmi, úgy érezheti, hogy ő csak "pótlék".
2022. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!