Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Elmondtátok a “szivárvány...

Elmondtátok a “szivárvány babáitoknak” hogy előttük már voltak testvéreik csak nem születtek meg?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg hogy én is úgynevezett szivárvány gyerek voltam,vagyis anyámnak már volt egy halvaszülése előttem. 19 éves vagyok és annyira megviselt a hír:( az is rettenetesen fáj hogy ezt mindenki tudta rajtam kívül a családban,és én is úgy tudtam csak meg hogy egy rokon elszólta magát előttem. Átverve érzem magam egyrészt,másrészt meg is értem mert biztosan azért nem mondták el hogy ne kelljen erről beszélniük,a szüleim nagyon mélyen elnyomták ezt a fájdalmat ahelyett hogy kibeszélnék magukból. Nem haragszom rájuk,csak rosszul esik és nyilván a szívem szakad meg. Szerintetek mi a helyes ilyen esetben?

2022. aug. 18. 18:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy veszteség utáni gyermek voltam. Édesanyám első terhességét Rubeola miatt kellett megszakítani. Rá néhány hónapra fogantam én. Talán tinédzser korú, vagy fiatal felnőtt lehettem, amikor egy beszélgetés alkalmával szóba került. Nekem is volt egy vetélesen a kislányom előtt, de nem fogok neki beszélni róla, legfeljebb majd ha abba a korba ér, hogy érdekli a gyermekvállalás. Egyébként én évekkel később, már csak akkor kezdtem el gondolkodni ezen, mikor engem is erősebben foglalkoztatott a családalapítás gondolata. Szentimentálisra véve a figurát, megsirattam őt később, és hálával gondolok rá, a meg nem született bátyámra, mert ha világra jött volna, akkor én nem élhetnék.
2022. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%

én is a második terhesség vagyok és az elsőszülött, de most tényleg nem értem, mit kell ezen drámáznod? sok ember közül, akinek fájhatott az a vetélés vagy halvaszülés (most nem vagyok benne biztos hogy nálatok melyik), te pont nem voltál ott.

én is csak onnan tudom, mert láttam a babanaplómban (egyszer megkértem anyát hogy megnézhetem e), szerintem ő nem is gondolta hogy feltűnik, hogy a terhességi lapon második terhességként van megadva. idősebb testvérem meg nincs. nem kérdeztem, mert sose mondta, ennélfogva nem tudom, hogy mi volt, abortusz, vetélés (halva születés biztos nem, akkor lenne sírja, nálunk erősek a temetkezési hagyományok a családban), nem tartozik rám. apámmal sose volt túl jó viszonyunk, miután megtudtam azt az előttem lévő terhességet, gondolkodtam rajta egy ideig, hogy az vajon mi lett volna, ha megszületik, vajon jobb elsőszülöttje lennék-e apámnak, de aztán a gimis történelemtanárom megtanított arra az életbölcsességre, hogy a történelem legfeleslegesebb kérdése a mi lett volna ha. így történt, nem máshogy, visszamenni nem lehet és nem is szabad, mostmár úgyse fogjuk tudni. pont, téma lezárva, továbblépés.

2022. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimnek sem lett több élő gyerekük, csak én. Nekem már gyerekként beszéltek róla, mert édesanyám utánam is többször elvetélt. Mikor én 6 hónapra megszülettem, anya napokig meg sem mert nézni, mert nem bízott benne, hogy életben maradok. Ezt gyerekként kicsit sértőnek éreztem, de később felnőttként megértettem, hogy milyen iszonyatosan el lehetett keseredve. 4 testvérem halva született és 9 igazolt vetélése volt (amikor orvosnál is volt), volt több is, amikor már el sem ment orvoshoz. Őt legjobban az egyik halva született bátyám elvesztése viselte meg. Ezt nem mondja, de van a féltős cuccai között egy horgolt babacipő. Ezt neki készítette, azt hitte, ha már végigvitte a terhességet, akkor nem lehet baj. Egyszer beszélt róla, hogy úgy nézett ki, mintha csak aludt volna. Néha szokott gyertyát is gyújtani a születésnapján. Próbálta, próbálja titokban tartani, mi meg úgy csinálunk, mintha nem tudnánk róla. Nem hiszem, hogy lenne értelme ezt a sebet jobban feltépni.
2022. aug. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
13! Bizony,hogy nem szabad feszegetni! Férjemnek is lenne egy lánytestvére...talán 3 napot élt...a mai napig együtt nem megy ki a család a sírhoz!! Pedig a férjem már 41 éves! Amúgy van 2 öccse.
2022. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, bocs de ez a drámázás pont azt jelenti, hogy még most sem vagy elég érett ennek a hírnek a befogadására, kár, hogy az a bizonyos rokon elszólta magát.

A szüleid kibeszélték magukból a traumát, hisz a családtagok tudták. Egyébként az, hogy ki milyen módon próbál feldolgozni egy ilyen veszteséget, egyénenként eltérő. Van, akinek az segít, ha kibeszéli magából, másnak az, ha csak néhány legközelebbi családtaggal vagy baráttal, esetleg egy szakemberrel osztja meg.

Azt írod, anyukádnak ugyanúgy fáj a veszteség most is. Ne akard nehezíteni a helyzetét ezzel a sértődéssel, viselkedj kicsit érettebben.

2022. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%
Anyámnak volt abortusza utánunk( iker tesom van).Egyáltalán nem viselt meg a dolog.
2022. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg normális a kérdező hozzáállása. A titkolózás sose jó a családban, csak rátelepszik mindenkire, és aztán a trauma élménye vonul tovább a generációkon, aki nem hiszi el, annak ajánlom Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyvét- amúgy neked is ajánlom kérdező. Még akkor is, ha nem velünk történt, az illető nem volt ott igenis érintheti őt rosszul. Nem azt mondom, hogy a gyerekünk vállán kell kisírni magunkat egy másik gyermek elvesztése miatt, de szerintem ha ezt sikerül természetesen kezelni, egy meghitt pillanatban elmondani gyerekkorban, hogy volt egy testvéred, de ő már nincs velünk, sokkal könnyebben feldolgozza mindenki. Engem is megviselne, ha így tudnám meg, már csak maga a titkolózás ténye is bántana.
2022. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is később, 16-18 évesen tudtam meg, hogy szivárványbaba vagyok. Nekem pont jó időszak volt megtudni. Egyszerűen csak beszélgettünk anyukámmal és elmesélte, hogy előttem 2 terhessége volt, amik nem voltak tervezettek (spirál mellett esett teherbe). Az első spontán elment, a második pedig a spirálon tapadt meg, így nem tarthatta meg. Apuval emiatt úgy döntöttek, hogy mivel valaki még nagyon szeretne a családjuk tagja lenni, felhagynak a védekezéssel és megszülettem én. Nem gondolok testvérekként az elvesztett embriókra. A két nővérem a testvéreim, akikkel felnőttem.
2022. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. nem gondolom magam éretlennek,de igenis jobban esett volna ezt a szüleimtől megtudni rendes körülmények között. és igenis megérint mert nagyon érzékeny típus vagyok,de az megnyugtat hogy többen is vannak ilyen helyzetben. amint mondtam,én nem faggatom a szüleimet a traumájukról,majd elmondják egyszer ha szeretnék a részleteket,csupán nem esett jól..
2022. aug. 19. 00:26
 20/26 A kérdező kommentje:
15-ös,az hogy a családtagok tudják nem azt jelenti hogy kibeszélték magukból a traumát. De ha a terhességed vége felé jársz és gyerek nélkül mész haza az emberek levágják hogy mi a helyzet.
2022. aug. 19. 00:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!