Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 2×spontán vetélésem volt az 5...

Adriana2 kérdése:

2×spontán vetélésem volt az 5 és 9 héten az elmúlt 2 évben, van esetleg valaki akinek kiderult az oka?

Figyelt kérdés
Van itt valaki?

2023. júl. 30. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg nőnek kiderul az ok, amint elmegy megfelelő kivizsgalasra.

De előfordul, hogy tobb orvos, tobb ev alatt sem jon ra

2023. júl. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, csak 3után szoktak vizsgálni és akkor se biztos, hogy kiderül. Korai vetélésnél sokszor progreszteron hiány vagy kromoszóma rendellenesség, ami miatt életképtelen.

Nekem egy volt, direkt nem írom, hogy csak, mert nem tartom csaknak, szerintem 1is sok, 2meg rengeteg.

Én kaptam progi pótlást, pedig elvileg nem volt szükséges és mivel nem segített, nem is az volt a baj. A korom miatt valószínűleg "hibás" petesejt, az én koromban már elég sok van. Már előtte jártam meddőségibe, semmi gondról nem tudunk. Szintén a korom miatt már így az első után is kaptam + vizsgálatokat. A genetikai eredménye még nincs meg, minden más rendben van. Szóval rettegek, mert valószínűleg ott lesz a kutya elásva.

2023. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, elfelejtettem írni, pedig akartam. Az említett 2 okon kívül természetesen nagyon sok más is lehet.

#2

2023. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Voltam kivizsgálásokon, szerencsére jó orvost találtam aki küldött egyből. Az előző orvosom sajnos el intézett annyival hogy a vetélés normális dolog, akár 10 után is ő akkor sem tud velem mit tenni.. Progeszteron pótlást már a második terhességnél kaptam, bár el juttam vele a 9 hétig de szívhang sosem volt, arra azt mondták normális mert még korai lenne későn fogant, menstruáció szerint 9,de méret szerint 6 volt
2023. júl. 30. 20:49
 5/13 A kérdező kommentje:
Genetikat én is nagyon szerettem volna csinaltatni de úgy mondja az orvosom hogy az nagyon hosszú procedúra és felesleges idő pazarlás lenne, szerinte ott nincs gond.. Valami nagyon ritka véralvadasi problémát találtak de nem tudják hogy okozhattae a vetéléseket mert nincs rá kutatás.
2023. júl. 30. 20:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg kérdezhetem hogy neked milyen kivizsgálások voltak? Hány hetesen történt? Nagyon félek hogy újra meg történhet. Az első után annyira bizakodó voltam, de már a második után hát valahogy rettentően félek hogy újra csalódok
2023. júl. 30. 21:00
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Nálam nem derült. Háromszor is nagyon könnyen (első, első és harmadik próbálkozós hónap), gyorsan teherbe estem, az első kettő pedig elment. Egyik missed ab. lett, mindvégig kisebb volt a koránál, és egyre nagyobb lett a lemaradás, míg a 10. héten már nem volt szívhang (előtte igen), a másik spontán ment el öt hetesen.

Mi elvégeztünk magánúton pár kivizsgálást, abból nem derült ki semmi. Voltam cukor- és inzulinterhelésen, csináltattam labort, ahol nézték a pajzsmirigyértékeket, plusz hormonpanel, minden tökéletes volt, fizikálisan is rendben találtak mindent, meg szerzett és örökölt véralvadási zavart is nézettem, az is nulla. A férjem volt spermavizsgálaton (a rossz minőségű sperma is lehet ám felelős a vetélésekért!), de mind mennyiségre, mind minőségre teljesen rendben volt. A kariotipizálás lett volna a következő kör, esetleg egy genetikai átvizsgálás, de ez annyira rohadt drága, és annyira semmiféle genetikai betegség nem volt generációkra visszamenőleg egyikünk családjában sem, ráadásul sok családtagom hiába tett meg minden tőle telhetőt azért, hogy lehetőleg fiatalon meghaljon, mégis 70 fölött mentek el, hogy egyszerűen nem láttuk értelmét.

Most vagyok félidőben a harmadik babával, és egy tök eseménytelen, problémamentes az egész terhesség, egyetlen 5. heti rózsaszín folton kívül nem történt az égegyadta világon semmi aggasztó.

2023. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Véletlenül nyomtam az értékelést be.. Köszönöm hogy le írtad a történeted, próbálok erőt meríteni belőle hogy hátha harmadszor nekem is sikerül. Nálunk is családba mindenki rendben van genetikai szempontból valószínűleg, nem tudunk semmiről. Nagy családból származok, mindenkinek sok gyerek körülöttem. Nővéremmel egyszerre voltunk terhesek szerencsére neki sikerült. Környezetembe senkinek nem volt vetélés nemtudok még tanácsot sem kérni senkitől. De erről nem is nagyon beszél senki. És aki nem tudja milyen le nézően veszi a dolgokat. Nekem az első spontán el ment 1 nap alatt kétszer voltam ügyeleten de nem sikerült meg menteni. Már a másodiknál rohantam rózsaszín épphogy pár cseppnél. Rögtön injekciót kaptam ami látszólag segített meg nyugodni. De csak egy napra, másnap újra ügyelet megint injekció nem látták honnan jöhet a vérzés ugyanis teljes méh száj zárás volt, azt mondták minden oké csak meg riadtam.. Este újra ügyeletre mentem ismét injekció zárt méh száj haza küldtek nem is értem miért... Újra vissza mentem mert csak erősödött már bent tartottak, injekció baba rendbe le is mérték 0,52 vérzés nemtudni honnan. Reggel ultrahang ott már csapás ért, el ment, nem volt látható.. Nagyon sok injekció hogy ki ürüljön magától, másnap újra ultrahang, befejezetlen vetélés.. Sajnos műtét kelett, pedig én szerettem volna ha ithon történik meg.. De végülis a műtét sikertelen volt, újonc csinálta és nem rendesen.. Haza küldtek persze ultrahang nélkül erős görcsökkel két nap múlva vissza mentem. Akkor jöttek rá hogy maradt bent szövet újra kell műteni, de ezt már nem hagytam el jöttem. És szépen magától ki jött. Azóta orvost váltottam, minden féle kivizsgálás meg történt, hematológ rendben találta, immunológia talált vér alvadas problémát hogy anti testem van véralvadásra, arra hogy fraxiparin injekció kell majd terhesség kezdetekor. Bocsánat hogy hosszú lett az üzenetem
2023. júl. 30. 21:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A párodat vizsgálták, kérdező? Mert az tök jó, hogy nálad megnézted egy csomó mindent, de ha nála rossz a fragmentáció, mert pl. akkor veled bármit csinálhatnak, a következő terhesség is sikertelen lesz.

[link]

Szóval a kivizsgálás csak akkor lesz teljes, ha őt is megnézték. Ráadásul őt nem is kell agyonbizgerálni, csak beleélvez valahol egy pohárba, amit utána elemeznek. Illetve, ha genetikai probléma van a dologban, az sem csak a te oldalad lehet, hanem az övé is, mert ugye az embrió 50%-át ő adja.



Amúgy meglepődnél, mennyien nem beszélnek a vetélésről, miközben átestek rajta. Anyámnak is volt egy, de erről csak akkor szereztem tudomást, amikor elmondtam neki, hogy missed ab lett. Nem tervezett gyerek volt neki, ezért nem is rázta meg különösebben. Meg a féltestvéreméknek is elment egy babája, azóta négy gyerekük van, és azért ők sem annyira kötik mások orrára. Mindenki más csak annyit látott, hogy sorra jött négy egészséges gyerek.

2023. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a páromat nem nézték. Sőtt nem is hajlandó az orvosom rá. Azt mondta második vetélés még bele fér.. Mondjuk csak neki de ezt egy nő teljesen másképp éli meg. Azt mondta ha a harmadik sem sikerül az injekció és hormonok melett akkor küld engem is és a párom is meddőségi központba ahol tovább vizsgálják. Én már most is mentem volna de azt mondta az orvosom hogy olyan helyen nagyon rá akarják erőltetni az emberre a beültetést és ezt bizony én el akarom kerülni, bízok benne hogy sikerülni is fog. Első terhességem első hónapban sikerült. Második már pár hónapba telt de ott már volt lelki oka. Januárban történt, most már elvileg lehet próbálkozni de félek is azért nagyon
2023. júl. 30. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!