Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 2×spontán vetélésem volt az 5...

Adriana2 kérdése:

2×spontán vetélésem volt az 5 és 9 héten az elmúlt 2 évben, van esetleg valaki akinek kiderult az oka?

Figyelt kérdés
Van itt valaki?

2023. júl. 30. 19:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem baromira nonszensz és röhejes, hogy téged immunológiai kivizsgálásra küldenek, szúrkálnak meg tömnek hormonokkal, a pasira meg rá sem néznek, mintha köze sem lenne a dologhoz... Ez kb. olyan, mintha keresnék az okát egy éttermi ételmérgezésnek, csak senki nem nézné meg, mi van a hűtőben... Én a helyetekben biztosan rászánnám a pénzt ezek után, és elmennék pl. a krióba, ahol megcsinálják a párodon a kivizsgálást, és ott senki nem erőltet beültetést az emberre, mert nem is ezzel foglalkoznak. Neki sem mertem volna állni a harmadik próbálkozásnak, ha csak engem vizsgálnak meg...

Amúgy kívánom neked, hogy semmi baj ne legyen a következő terhességedben, és hamar összejöjjön.

2023. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat de nem próbálkozunk, elvileg lehet de nem állok készen rá lelkileg. Igen már nem küldönek sehova mivel véralvadás problémát találtak, ami verhigito injekcióval elvileg el kerülhető hogy vetélés történjen. Hormont nem szedek, csak akkor fog kelleni ha teherbe esnék újra, valami magzat megtartó hormonok nem tudom mi pontosan, még nem szedtem olyasmit.. Én szlovákiaba élek itt sajnos mindenhova beutaló kell és minden rengeteg időt vesz igénybe a pénzről nem is beszélve de persze ilyen esetben az nem számítana nekem. De mikor egy sima vérvétel fél évbe tel, akkor egy ilyen nagy központ mennyi időt vesz igénybe..
2023. júl. 30. 22:21
 13/13 anonim ***** válasza:

Én akkor már túl voltam a meddőségiben az alap vizsgálatokon. Hormonlabor, véralvadási izék, nagy labor, cukorterhelés, azt hiszem, ennyi. Valószínűleg van egy enyhe IR-em, de a doki szerint inkább nincs, ez biztos nem okozhatta. Majd most megyek végre endokrinológushoz, hogy megmondja a tutit. Ennek megfelelően a tesztoszteronom volt egy nagyon minimálisan határon kívül, de az is csak azért, mert módosították a referencia tartományt, az elsőnél még belefért. A nődokim, és a vetélés után az ügyeletes is(beküldtek műtétre, de végül nem kellett), csípőből hormon problémát mondott, gondolom a korom miatt, de akkor még nem látták a leleteimet, mely szerint minden érték tökéletes. Nem tudom, miért nem sérült petesejtre tippeltek, amikor az én koromban már 80%körüli, ami valamilyen mértékben sérült. Persze nem mindegyikből lesz vetélés, de na.

Plusz van egy autoimmun betegségségem, ezt felvetettem a meddőségis dokinak, mert attól féltem, nem lehet-e, hogy emiatt a szervezetem kilöki, mert ugye ellensegnek tekinti. Akkor ugye mindig ez történne, ezért akartam kizárni. Azt mondta, a betegségem általában nem okoz ilyet, de adott beutalót immunra. Az tankönyvi tökéletes lett. Az összes érték szuper, a szövegesek meg negatívak. Nincs se trombózisra, se semmi egyébre hajlamom, szóval ez is kiesett. Még ezt a karyotipizálást várom a genetikairól, de még nem jött meg az eredmény.

Hatodik hétben vetéltem. 4+6-nal voltam ügyeleten vérezgetés miatt. Akkor teljesen kornak megfelelőnek látták uh-n, akkor kaptam progit. Őszintén, én már akkor kezdtem elengedni, mert azt hittem, már nem fejlődik, de ez nem így volt,mert a vetélésig nőtt a hcg.

#2

2023. júl. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!