Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hétfőn volt egy missed ab...

Hétfőn volt egy missed ab műtétem. Milyen esélyem van a következő babára/babákra? Mi az esélye annak, hogy a következő terhességem ne így végződjön? Kíváncsi vagyok a Ti tapasztalataitokra!

Figyelt kérdés
Nagyon hamar megfogant ez a terhességem, nagyon örültünk neki. Első baba lett volna :(. Nálatok hogyan alakult a családalapítás egy ilyen sokk után?

2013. szept. 11. 10:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A fiam 3 éves, a második terhességem májusban végződött abortusszal 14 hetesen rendellenesség miatt.

Most babát várunk, nincs szívhang... 6hetesnek mondd a doki méretek alapján, de én bárhogy számolom betöltött 7 hetes vagyok... Jövőhéten kontroll

2013. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az első terhességem nekem is missed ab-bal végződött sajnos. Az a baba is nagyon hamar megfogant, a 12. heti ultrahangon derült ki, hogy kb. a 9. hét óta nem fejlődött. Persze egy világ omlott össze bennünk. Persze az nem derült k, mi volt az oka a vetélésnek, de utána egy alapos kivizsgálásnak vetettem magam alá, nem akartam még egyszer átélni ezt. A műtétet követő 6. hónapban aztán szerencsére ismét terhes lettem. Az előzmények miatt a dokim rögtön utrogestan szedését javasolta. Problémamentes terhességem volt és most 4 hónap a kisfiam. Tudom, hogy nagyon-nagyon nehéz most, de nem szabad feladni!
2013. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első! Drukkolok, hogy jövő héten minden rendben legyen!


Kedves második! Milyen kivizsgálásokra mentél? Az orvos küldött vagy önszorgalomból mentél?


Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 11. 12:11
 4/18 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz mentem, ahol hormonszinteket néztek, illetve Tsh értéket. Kiderült, hogy alul működik a pajzsmirigyem (aminek addig semmi tünete nem volt) és ez is okozhat vetélést illetve nehezítheti a teherbe esést. Kaptam rá Letroxot, amit a következő terhesség alatt is szedni kellet és 5-6 hetente nézték, hogy kell-e emelni az adagot.
2013. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Kitti85 ***** válasza:
Szia! Első terhességem nekem is vetéléssel végződött. A 8 hetes uhn még minden oké volt a 12 hetesnél derült ki hogy 9. hét körül meghalt. 1 év próbálkozás után sikerült a kisfiam most lesz októberben 2 éves. Szoptatás alatt, menstruáció nélkül első próbálkozásra sikerült a második fiam a héten lesz 3 hónapos. Èn nagyon görcsösen akartam ès ahogy úgy álltam hozzá hogy lesz ami lesz sikerült. Pedig úgy voltam vele hogy ha nem akkor megyek kivizsgálásra. Sajnálom ami Veled történt, tudom milyen nehéz.
2013. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kitti! Jól értem, hogy a missed ab után nem mentél kivizsgálásra és mégis minden rendeben volt?


És köszönöm szépen a bíztatást, aranyosak vagytok!

2013. szept. 11. 13:19
 7/18 Roberta77 ***** válasza:

Szia :-)

Nekem Márciusban volt egy spontán vetélésem, 2 ciklust megvártam a 3. Már nem jött meg. Viszont 8 hetesen missed ab.

Úgyhogy én úgy gondolom,hogy aki hamar teherbe esik és probléma mentes a terhessége annak tuti semmi baja és valóban csak egy természetes szelektáció történt,ami legközelebb már nem fordult elő.

De ha valami probléma van a kismamával,akkor várhat 3 vagy 6 hónapot is, a rejtett betegség nem múlik el és újra elvetélhet, mint pl. Én :-/

Nem szeretném megvárni a harmadikat..

2013. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Roberta! És most mi lesz Nálad a következő lépés? Az orvos ajánlott kivizsgálásokat?
2013. szept. 11. 13:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat h belekérdezek.

Kedves 2, mennyire volt magas a TSH-d?

Kedves utolsó, Neked milyen rejtett betegséged derült ki?

Sajnos nekem is volt missed ab-om és félek az újabb vetéléstől.

2013. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Roberta77 ***** válasza:

Most várom az első mensit az augusztusi missed ab óta, majd utána megyek vérvételekre.(az orvosom nem küldött kivizsgálásra így magán úton fogom intézni)

De....

Képzeljétek!! Voltam fogröntgenen és kiderült,hogy van két hatalmas ciszta a szemfogaimnál!!!

Lehet attól volt a probléma?!?

2013. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!