Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ikerterhességem volt, egy...

Ikerterhességem volt, egy méhen kívül, egy pedig belül. Mindkét babát elvesztettük. Történt valakivel már hasonló?

Figyelt kérdés
Január 16.-án pozit teszteltem,nagyon örültünk,terveztük a babát.Elmentem 29.-én orvoshoz,mert rózsaszínes folyáson volt.Azt mondta,nem vagyok terhes,kicsi a méhem.Másnap másik orvos,az ultrahang csak 13mmnyálkahártyát látott,babát nem.Vettek vért,menjek vissza 3 nap múlva.Másnap este elvitt a mentő.Missed ab 6 hetes terhesség.Műszeres befejezést végeztek.10 nap múlva szövettan.Az orvos szerint van még egy baba.Azt hittem elájulok.Vérvétel,ultrahang.Emelkedő hcg,uhn semmi.Éreztem én is hogy valami nincs rendben,mert nem voltam jól.Újabb uh,megint semmi.Továbbra is magas hcg.Két nap múlva hasűri vérzéssel kórházba kerültem,a bal petevezetéket kivették.Mindkét babát elveszítettük.Az orvosok szerint,annak örüljek hogy élek.Bocs hogy ilyen hosszú lett,csak jó lenne olyannal beszélni,aki valami hasonlón már átesett

2014. márc. 6. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom ami veled történt:( ilyen esetről nem hallottam még, de egyik kedves ismerősömnek kivettek a petevezetojet szinten méhen kívüli terhesség miatt és utána pár hónapra rá terhes lett újra és most már 1 eves lesz a kisfia! Minden rendben lesz mostmar, kívánom hogy hamar túl tudd magad rajta tenni és osszejojjon a baba majd!
2014. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.Most nagyon el vagyok keseredve,és nem tudom hogy lesz ezután.Nagyon szerettünk volna egy harmadik babát,de ezt álmomban sem gondoltam hogy ilyen megtörténhet.Nem tudom hogy lesz e ezután egészséges terhességem.Mi az első babával is megszenvedtünk,hat év után második lombikbeültetésre lett meg.Úgy látszik a harmadikért is küzdenünk kell.
2014. márc. 6. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap volt egy hónapja méhen kívüli terhességgel műtétem (már több nm sikerült ill. érdekes terhességem volt, ezért küldött a doki rögtön vérvételre, hiába nm láttak semmit a rendelői UH-on, másnap a kórházban már láttak). Rá két hétre kontroll vérvétel, a műtét utáni majdnem 200 hcg (előtte 2000 alatt volt valamivel) felment 5000re, UH kiderült a méhemben van egy fiatalabb(max 1-2 héttel), szerencsére Ő egyenlőre jól van, bár heamatoma van alatta, így még ez az öröm se lehet 100%
2014. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztosan minden rendben lesz a babáddal,gondolok majd rátok.Most már én is csak előre tekintek,és remélem hamar újra babás leszek.
2014. márc. 10. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem rég etem át hasonlón. De úgy néz ki megúsztan azzal hogy mindegyik magától elhalt. Azaz a méhen kívülit úgy néz ki leszakadt, mert most ürül. Nekem stagnált a hcg, kórházba nézték és saját felelősségemre hazajöttem. Pár napja erős sötét barnázásom van, tuti hogy leszakadt, baj biztos nincs már 10 hetes lennék. Kb. 2 hétig magas maradt a hcg, de nem változott. Jövő héten megyek egy ellenőrzésre. A méhen belüli már két hete elment, bár orvosilag nem bizonyított, mert ott is egy pici petezsákot láttak, méhen kívül meg egy szabálytalan képletet, amely 2 naponta csökkent.
2014. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!