Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mostanában magzatukat elvesztő...

Mostanában magzatukat elvesztők: hogyan készültök a karácsonyra?

Figyelt kérdés

Én 3 hónapja veszítettem el a 22 hetes babámat. :( Most, hogy közeledik a karácsony, többször jut eszembe Ő, hiszen most hatalmas pocakkal, a 35. hetet taposva kellene karácsonyoznom.

Ti hogy érzitek magatokat?


2014. dec. 23. 22:57
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Nekem is elég rosszul telt, hiszen nagy pocakkal kellett volna ünnepelnem. :( Ráadásul a családban egyszerre két helyen jön a baba, az egyik pont a tesómnál. Anyukámnak ez volt a karácsonyi ajándék. Így még nehezebb nekem...:(

Mi egyébként most kezdtünk el próbálkozni, mert letelt a 3 ciklus (szerencsére minden rendben volt, időben jött meg mind a három).


Gratulálok a halvány pozitív teszthez! :)

2014. dec. 26. 20:00
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Rémes volt! Két babàmmal, négyen kellett volna lennünk! De, csak ketten voltunk... Tavaly hàrman kellett volna lennünk, ketten voltunk... Tavaly halt meg első babànk, januàrban, 9 hetesen a pocakomban! Ez évben pedig a 20 hetes 5 napos kislànyunk, Liliàna halt meg, àprilisban! Nekem ez az elmúlt két Karàcsony a pokol volt!!!!
2014. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

:((

nem próbálkoztok újra? Április óta már eltelt 8 hónap...

nehéz még erre gondolnod?

Mi kivártuk a 3 hónapot, amit javasolt az orvos és most kezdtük újra a próbálkozást.

2014. dec. 27. 22:10
 14/34 anonim ***** válasza:
Nem àllok még készen rá! :( Nektek sok sikert kívànok!
2014. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 4 hete volt a műtétem, a 8. hétben voltam. A műtét utáni másfél hét volt a legszörnyűbb, most már sokkal jobban vagyok és a jövőre gondolok. A héten jön meg az első mensim, 2-t várunk, utána szeretnénk újra belefogni, és jövőre már a kicsinkkel ünnepelni. Ez a legnagyobb vágyam. :) Azonban nagyon félek egy következő terhességtől, soha többé nem szeretnék ilyen dolgot átélni, amit most december elején kellett :( Ti nem féltek, hogy éreztek?
2014. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Félek. Igen félek, mert van rá okom, csak fekvéssel és műtéttel lehet sikeres egy újabb terhesség.

Ilyet, mint ami megtörtént nem hiszem, hogy még egyszer ép ésszel el tudnék viselni ebbe is belevesztem valahol én is. De nagyon nagyon mélyem van bennem valami erős vágy, hogy legyen kisbabánk. De félek. Úgyhogy amíg úgy érzem, hogy félek, addig nem lesz. Addig szeretnék jó dolgokat szép élményeket összegyűjteni, hogy akkor majd amikor kell tudjak élni belőle és akkor majd tudjak a sok fekvésre meg a veszélyeztetett terhességemre koncentrálni, hogy rendben menjen minden.

Még én sem állok készen rá. 34 leszek januárban, úgyhogy sokáig nem tarthat a habozásom...

2. voltam

2014. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Én nem mondom, hogy nem félek, de bízom abban, hogy ilyen nem fog újra velünk megtörténni. Biztos, hogy a következő babavárásnál sokkal jobban fogok izgulni minden egyes UH előtt és nem fogok megnyugodni a 12. hét után, hiszen most kiderült, hogy sajnos a 22. hétben is történhet tragédia. :( De már nagyon vágyom egy babára, ráadásul tesó lesz és az ovisom is elég nagy már, szóval már réges-rég itt kellene lennie a tesónak. Ezt elszúrtuk...:(
2014. dec. 29. 21:12
 18/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem akarok kötekedni, sem okoskodni, csupán jóindulatból kérdezem, hogy biztos elég három hónap arra, hogy a szervezeted regenerálódjon? Úgy kellett megszülnöd a babábad, vagy császárral történt? Nekem a lelkemre kötötte az orvosom, hogy a 18 hetes terhességem megszakítása után (sajnos kromoszóma betegség állt fenn) nehogy teherbesse essek fél évig, indoklásul a méhnyak tartási elégtelenségét hozta fel, ami miatt idő előtt elvesztheti a kismama az egészséges babáját. Tudok is egy megtörtént esetről, sajnos. Szerinte a méh záró izmainak ennyi idő kell, hogy újra megfelelően tartsanak.

2014. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Nem veszem kötekvésnek, meg okoskodásnak. :) Nekem az orvosom mondta, hogy 3 rendes ciklust meg kell várni és utána lehet újra próbálkozni. Elég tapasztalt főorvos, gondolom volt már jópár hasonló esete, és tudja, hogy mennyi idő kell a szervezetnek. Mondjuk ez biztos sok mindentől függ, az illető korától is pl. hiszen egy fiatalabb test hamarabb regenerálódik, mint mondjuk 40 felett (gondolom). Itt a neten én is olvastam fél évet is, de inkább 3 hónap szünetet javasoltak.

Én a saját testemből kiindulva úgy gondolom, hogy felkészült és "meggyógyult" a testem. A havi vérzésem gyönyörűen visszaállt, a szülés utáni első menstruációm 1 napot késett csak, a novemberi napra pontosan jött meg, a decemberi 1 napot késett, tehát visszaállt a szabályos és pontos 27 napos ciklusom (ahogy korábban is volt). Olvastam olyanokról, akiknek teljesen megzavarodott a ciklusa, és még hónapokkal később sem állt vissza a rend. Én az enyémből arra következtetek, hogy minden OK. Voltam 6 hetes kontroll vizsgálaton és ott is minden rendben volt az UH szerint.

Sokan a tragédia után 1 évvel egészséges babát szültek (több ismerős is mesélt ilyet), tehát 3 hónap után fogant meg a baba.

Én ezekből kiindulva merek 3 hónap után újra belevágni, igaz, ez nem garantálja azt, hogy azonnal össze is jön a baba.

2014. dec. 30. 14:06
 20/34 A kérdező kommentje:
Mindenkinek boldog, sikeres és egészségben gazdag évet kívánok! Teljesüljön mindenkinek az álma!!!
2015. jan. 4. 21:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!