Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mostanában magzatukat elvesztő...

Mostanában magzatukat elvesztők: hogyan készültök a karácsonyra?

Figyelt kérdés

Én 3 hónapja veszítettem el a 22 hetes babámat. :( Most, hogy közeledik a karácsony, többször jut eszembe Ő, hiszen most hatalmas pocakkal, a 35. hetet taposva kellene karácsonyoznom.

Ti hogy érzitek magatokat?


2014. dec. 23. 22:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Drága vagy, Neked is és Mindenkinek azt kívánom, hogy béke legyen a szívében, remény a lelkében, elszántság a tudatában és ne érezzen félelmet meg gyászt, öröm vegye át ezeknek a helyét! Szívemből kívánom!
2015. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
De szépen fogalmaztál! Így legyen! :)
2015. jan. 6. 14:56
 23/34 anonim válasza:

Sziasztok!


Csak azért írok ide,mert bár "még" nem vesztettem el a babámat,de sajnos nagy az esély rá. :'(

Ki kell,hogy írjam magamból,mert különben megbolondulok!

Én most 18 hetes terhes vagyok..megcsináltattam a choryon biopsziát hiszen már elmúltam 35. 16.-án csinálták,de sajna az ünnepek miatt csak most lett eredmény. Ami miatt szűrtek (down szindróma) negatív lett,de sajnos a babánál az egyik kromoszóma szerkezete eltér a többitől.Így tegnap gyorsan szaladtunk a kórházba,hogy vért vegyenek...amennyiben nálam vagy a párom vérében megtalálják ezt a kromoszómát akkor nincs baj,de ha nem akkor sajnos értelmi fogyatékos lehet a kisbabám. :(

Ráadásul jövőhéten kedden csinálnak egy magzatvíz vizsgálatot is.

Teljesen össze vagyok törve...egyfolytában csak arra tudok gondolni,hogy meg kell szülnöm a kisbabámat! Ez iszonyatos!!Hogyan lehet ezt feldolgozni..

Bocsánat,hogy ilyen hosszúra sikerült...de jól esett leírni!

2015. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon-nagyon sajnálom! :( Azért addig bízz, amíg van remény!!! Történhetnek csodák!


Nálunk a 19. héten jött a hideg zuhany, pedig addig minden a legnagyobb rendben volt. A genetikai UH-n kiderült, hogy magas az AFP-m és a lepényemen is találtak "echo szegény" területet. Engem elküldtek lepényszúrásra, amit a 21. héten csináltak és a helyzet miatt pár nap alatt megkaptuk az eredményt (negatív lett, nem volt kromoszóma beteg), de a lepény rosszabbodott és a babánk is vele együtt. 22 hetesen meghalt a pocakomban :((( (2014.szept.) Utána borzasztó volt, meg kellett szülnöm Őt. Mai napig nem tudom, hogy hogyan csináltam végig, mert bele voltam betegedve a fájdalomba. Mint egy robot, tettem a dolgomat, mentem, ahová kellett, vajúdtam, sírtam, nyomtam, sírtam. :( DE! Fel lehet belőle állni! Most ezt mondom, pedig épp tegnap sírtam vörösre a szemeimet. :( 2 hét múlva kellene rendesen szülnöm, a 40. hétben. :(

Azért Te még ne add fel, amíg van egy kis remény! Nagyon szorítok! Ide írhatsz nyugodtan, ha úgy érzed! Ölelés!

2015. jan. 9. 13:30
 25/34 anonim válasza:

Köszönöm az együttérzést!

Hát igen...csak a remény maradt! :(

2015. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Gondolok Rád! Ha van kedved, akkor majd írd meg, hogy megtalálták-e nálatok azt a kromoszómát! Remélem minden rendben lesz!
2015. jan. 11. 13:05
 27/34 anonim válasza:

Nos,hát a magzatvízvételt megcsinálták múlthéten kedden,de annak természetesen még nincs meg az eredménye.

Tegnap voltunk az Istenhegyi klinikán Hajdú Krisztinánál...megnézte a picit tetőtől talpig,mindent rendben talált. Ő is azt mondta,hogy sajna nincs azaz orvos vagy vizsgálat ami 100% megmondaná,hogy nem lesz gond...az Ő véleménye,hogy mindenképpen tartsuk meg,hiszen azaz 5% nem sok.

Megnyugodtam picit,hogy a külsejével minden rendben,de teljesen nyilván nem tudok,hiszen bármi történhet.

Mindenesetre nagyon nagyon bizakodom!!

2015. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Azért ez jó hír, szerintem nyugodj meg! Én is hallottam Hajdú Krisztináról, nekem is Őt ajánlotta az orvosom, de akkor már késő volt...:( Mindenképp bízni kell és pozitívan gondolkodni, főleg ha ez a hölgy is ezt tanácsolta és nem lát bajt!

És a vérvétel? Megtalálták nálatok azt a hiányzó kromoszómát?

2015. jan. 20. 12:14
 29/34 anonim válasza:

Nem sajna! Úgy túl egyszerű lett volna az élettől...

Mert ha megtalálják az azt jelentette volna,hogy azt a bizonyos kromoszómát tőlem örökölte vagy az apjától és mivel mi egészségesek vagyunk,így a babának sem lett volna tuti baja.

De mivel ez egy új kiegyensúlyozott átrendeződés (amikor a kromoszómák megvannak hiánytalanul,csak átrendezőtek) elvileg nem okoz gondot...a baj ott van,hogy azt nem tudják megmondani,hogy a törésnél esetleg nem tört e le egy pici "morzsa darab",ami esetleg információ vesztéssel jár. Mert ugye ha hiányzik a kromoszómából egy darab és elvész,akkor tuti,hogy valami baja lesz a gyereknek..persze ez függ attól,hogy honnan és mekkora darab tört le...

Szóval van pár százalék ,hogy egy ici-pici darab letört..de nagyon bízom,hogy nem!!!

2015. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Én is bízom és drukkolok nektek nagyon, hogy minden rendben legyen a Picivel!


Azért mennyire nem egyszerű ez a babavárás dolog. Az ember azt hinné, hogy csak addig nehéz, amíg össze nem jön a baba, de a java még csak a fogantatás után következik. A sok vizsgálat, félelem, izgulás...stb.

2015. jan. 21. 08:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!