Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A vetélés utáni várakozós...

A vetélés utáni várakozós időszakot ki hogyan vészelte át, mivel töltötte?

Figyelt kérdés
Nemrégiben volt missed abom, 8 és fél hetes terhesen. A doki 3 cilust javasolt az újbóli próbálkozásig. Az a baj, hogy még mindig a netet bújom, először a vetélés lehetséges okait kutattam, aztán a regenrálódáshoz szükséges tippeket (e vitamin, méhpempő stb.) Kb. azt érzem, hogy nem tudok elszakadni a témától, mindig megguglizok vmit ezzel kapcsolatban. Sajna még a mensim se jött meg, úh. totál várakozó állásban vagyok. Ti hogyan vészeltétek át ezt az időszakot, ti is rácuppantatok ennyire a kutatómunkára? Szeretném már magam mögött hagyni ezt a témát, de úgy érzem, hogy amíg nem áll vissza minden a régi kerékvágásba, ez elég nehézkes.

2016. jan. 6. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Dolgoztam, így nem értem rá ezzel foglalkozni.
2016. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Idovel jobb lesz, marmint a fajdalom es mulik es lehet hogy a turelmetlenseg is.

Nekem ket honapja volt missed ab-om a 12. hetben.

Eloszor azt mondta az orvos es mi is ugy gondoltuk, hogy az elso mensi utan belevagunk ujra. Mutet utan negy hettel meg is jott a mensi, volt elotte mar oeteeresem is rendesen es azota is (homerozok es figyelem).

Vegul megsem probalkoztunk, mert elkezdtem egy kivizsgalast, ami egy dologra pozitiv lett. Ettol meg probalkozhattunk volna mar, csak kezelesre lenne szuksegem, de mivel viszonylag sok ennel a vizsgalatnal a fals pozitiv, igy inkabb megismeteltetem, mert feleslegesen nem akarok verhigitozni.

De javasoljak a 12 hetet a ket teszt kozott.

En a mutet utani hetekben voltam igy, mint te. Allandoan errol olvastam, alig vartam, hogy ujra terhes legyek.

Most ez mar csokkent, ugy dontottem, hogy siman kivarom ezt a 12 hetet, meg utana megvarom az eredmenyeket, elmegyek az orvoshoz, stb.

Szoval (szerintem) legkorabban aprilisban vagunk bele ujra.

Nalunk a ferjem turelmetlenebb, azt gondolta, hogy februarban mar uh-ra megyunk, nem ujabb tesztre. :)

De az is biztos, hogy ahogy lehiggadtam, rajottem, hogy esz nelkul nem vagok bele, mert ha meg egy veteles lesz (es kiderul, hogy feleslegesen), akkor en tobbszor nem probalkozom babaval.


Ha jobb ugy neked, akkor homerozz, abbol latod, hogy mikor van peteeres, mikor fog jonni a mensi, tudz tervezni es az ido is gyorsabban telik, ha tudod, hogy kb mennyit kell meg varni.

2016. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is dolgoztam, de attól még szabadidőnkben mi is rácuppantunk, ahogy te írod.:)


A regenerálódásra nem, csak a vizsgálatokra. Nagyon sokat beszélgettünk a férjemmel is.


Nekem a vetélésem a 9. héten volt, befejezett vetélés volt. Én csináltam egy önálló kutatást a vetélés okairól és elkezdtük a vizsgálatokat. A doki csak 3 vetélés után utalt volna be, de mi nem akartunk várni.


Mindent sajnos saját pénzen, önállóan vizsgáltattunk ki. Az internet és egy kis könyvtárazás segítségével (küldök pár linket neked priviben, ha érdekel, mik voltak azok). Szerencsére kiderült a baj.


Nekünk a 3. hónapban sikerült, és azóta is sikeres a terhességem (30. hét).


Nevetséges, mert ennek köszönhetően lett egy oldalunk, ami ma már egy jövedelmező vállalkozássá nőtte ki magát. Furcsa az élet.:)

2016. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2., neked a doki javasolta a vizsgálatokat, volt vmi indoka? Nekem ugyanis azt mondta, hogy max. a második ilyen eset után indokolt bármit elvégeztetni. De én is azon gondolkodom, hogy csináltatok egy pár tesztet, ez a trauma egyszer is elég volt, és szeretném minimalizálni a kockázatot.


Kedves 3., már láttam a blogokat, szoktam olvasni is (a lázas guglizások közepette eddig az oldalig is eljutottam), azon túl, hogy szórakoztatóak és jó humorúak az írásaitok, tényleg hasznosak is. Pl. hasonló vizsgálati csomagot szeretnék én is, mint amilyet ti is elvégeztetek (a laboratóroumi ajánlat szerint kb. 50ezerre fog rúgni). Gratulálok az újabb terhességhez, jó lenne, ha már én is itt tartanék, ez a bizonytalan várakozás eléggé idegőrlő.

2016. jan. 6. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:

én a 3-as vagyok, mi nem vagyunk fiatalok (28 vagyok) és egyébként...őszintén, én nem bírtam volna ki még egy vetélést sem agyilag, sem testileg. belerokkantunk volna. csak mentünk előre, mint a tank a vizsgálatokkal. jó érzés volt, hogy valamennyire nálunk volt a kontroll érzése.


de...terhesség alatt kiderült, hogy a kontroll soha nincs nálad:) de jobb megelőzni, amiket lehet.


csak 50 ezer? te valamit NAGYON tudsz, ha ilyen olcsón meg fogod úszni a vizsgálatokat:)

2016. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kulfoldon elek, 3 veteles elott is is csak privatban van kivizsgalas.

En igy magamtol mentem el orvoshoz es egy beszelgetes utan (a veteles tuneteirol es korulmenyeirol) elmondta, hogy szerinte mi volt a legvaloszinubb ok. Igy en nem mentem mindenre, csak erre az egyre (trombozis), bar alapban volt, amit ki lehetett zarni (diabetesz es hormonproblemak). Mas okbol ezek voltak nezve nem olyan regen.

Allami ellatasban tehat nekem sem neztek volna semmit .


Szoval barmennyire is elkepzelheto, hogy siman teherbeesnek es kihordanam, en akkor sem merek igy belevagni. Legalabb a legalapvetobbet zarjuk ki es adjunk ezzel picivel tobb eselyt a kovetkezo babanak. Az is lehet, hogy igy is baj lesz.


De amint mondtam, en mar csak egyszer vagyok hajlando ennek az egesznek nekifutni. Nincs lehetosegem 3 vetelest kivarni, hogy aztan hajlandoak legyenek kivizsgalni.

En 33 leszek, kesobb mar nem akarok szulni, van mar ket gyermekem, igy is eleg magy lesz a korkulonbseg. Az egyik gyerekem autista, evekig bizonytalankodtunk, hogy vallaljunk meg egy gyereket, vagy sem.

Mar az elso veteles is azt sugallta nekem, hogy talan megsem volt ez jo otlet, elbizonytalanodtam, vannak napok, amikor megingok.

Lehet, hogy ezert is tudok en ilyen turelmes lenni. :)


Ugyanakkor nagyon-nagyon sokan vannak, akik veteles utan hamar teherbeesnek es siman, komplikacio nelkul szulnek egeszseges gyereket. Igy en azt is megertem, hogy nem mindenki ragaszkodik a kivizsgalashoz, mert sok esetben tenyleg nem anyai gond okozza a vetelest.

2016. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap táppénz után visszamentem dolgozni, és minden ment a régi kerékvágásban..De, őszintén szólva a 3 ciklust a válaszkeresés és az új próbálkozás tervezése kötötte le.Szerintem az a lényeg, hogy ne erőltess magadra semmit.Ha neked jól esik a kutatás, tedd azt.Persze csak, ha nem válik kórossá a dolog.
2016. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nekem a lehető legrosszabbkor jött, éppen szabadságon vagyok. Még egy hétig itthon leszek és karácsonykor vetéltem el. Mondanom sem kell, tisztára bezárkoztam, egész nap itthon vagyok ha tehetem.

Párom segített sokat, ő az aki visz mindenhová, így főleg amikor dolgozik akkor nehéz. Sokat alszok, eleinte mint zombi csak bámultam a tvét. Most már van tervem, ha eláll a vérzés elmegyek kivizsgálásra (vetéléskor a doki ajánlotta, mert cisztát talált), szeretnék elmenni meddőség kivizsgálásra (6 év alatt egyszer estem teherbe, hiába voltam dokinál hagytam, hogy lerázanak, most magánhoz megyek). Dolgozni is visszamegyek, már alig várom. Új munkahelyet is keresek a másik nagyon nehéz meló, mert 3 műszakos, felelőségteljes (emberekkel dolgozom) munka, most inkább irodait szeretnék, hogy meglegyen a napi ritmus és ne legyen stresszes a meló.

Ja és próbálom az anyós vádaskodásait elkerülni, soha nem gondoltam volna, hogy egyeseknek az lesz a legnagyobb örümük, hogy a másikat hibáztassák a vétélésért.

2016. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én az eset után 2 hétig táppénzen voltam és elég sokat sírtam napközben. Néztem a tv-t, olvastam. Mivel van már egy ovis kisfiam, így sikerült gyorsan visszarázódnom a hétköznapokba. Miatta (is) muszáj volt talpra állni. Visszamentem dolgozni, próbáltam nem szomorkodni, hanem előre nézni. Az én dokim 3 ciklus szünetet javasolt. Én fejben nagyon eldöntöttem, hogy azonnal szeretnék teherbe esni, sikerült is! A szülés után 3 héttel megjött, és a következő két menszesz is szinte napra pontosan. Így 3 hónap szünet után újra belevágtunk, elsőre megfogant és most hordozóban itt szuszog rajtam (3,5 hónapos)

Kitartás!

Én azt hittem, hogy nem fogom túlélni azt a fájdalmat, ami velünk történt, de sikerült.

Minden jót Neked!

2016. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!