Ez megint vetélés lesz?

Figyelt kérdés
Volt mar egy terhességem, magától elment az ötödik héten. Akkor még a vetélés elött szúrt a méhem, savanyúságot kívántam, plusz hányinger ( bár az föleg a vetélés beindulása környékén erösödött. Szinte soha nincsenek amúgy PMS tüneteim, max. höhullámok és görcsök, más nem. Azért kezdtett el gyanús lenni a dolog, mert egész hétvégen szúrkált a méhem, fáradt voltam és savanyú uborkát ettem csokival plusz ott van három napja folyamatos hányinger. És ilyen ugye még csak egyszer fordult elö. Viszont már barnázok, úgyhogy ebböl biztosan nem lesz semmi. Nem sok értelmét látom tesztelni, de azért ott motoszkál a gondolat a fejemben... Biztos, hogy nem beképzeltem a tüneteket, elöbb éreztem öket, aztán jött a gondolat.
2015. dec. 27. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp tesztelj, fontos hogy kiderüljön, mert ha ez ismétlődik többször, akkor kivizsgálás lenne szükséges.
2015. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tesztelj és reggel nőgyógyász progeszteron pótlásért.
2015. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg kéne csinálni egyet. Majd hnap, most nincs itthon teszt. Vagy véralvadás lesz a gond, vagy immunológia vagy genetika. Minden másra vizsgáltak, többször is.
2015. dec. 27. 22:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt, vegyél tesztet. Ha pozitív, menj be az első sztk-ba, kérj uh-t, és ha van embrió, kérj progit. Sőt, ha pozi, azért is fontos bemenned, hogy megnézzék, kiürül-e láthatóan magától majd, vagy ki kell szedni (valószínűleg kiürül)


Másrészt, a kivizsgálásról: az immunológiát véralvadással együtt lehet tesztelni, genetikára nálunk már nem jutott idő...mert megfogant az újabb baba. (az immunológiához küldök át infókat priviben) és, a hormonsort érdemes tesztelni többször, hiszen mindig változik, nem elég, hogy az előző vetélésnél nézték.


Nekem is volt egy vetélésem, nálam a véralvadás volt a gond, így a második már "simán megy", ha annak lehet nevezni azt, hogy minden este bőgök a szuri miatt, amit kapok...


29 hkm

2015. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hat megoldodott a kerdes. Sztem lehet, hogy volt valami, mert az egesz folyamat gyanusan hasonlit az alkalomra. De ha volt is, mar nincs ott. Majd legközelebb. :(
2015. dec. 30. 14:01
 6/10 anonim ***** válasza:
nem szeretnél kivizsgálást, hogyha ennyiszer van korai vetélésed? szerintem érdemes volna, hogy ne játsszátok ezt akár évekig, és ne készülj ki benne testileg és lelkileg is, a pároddal együtt.
2015. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De. Szeretnek egy rendes kivizsgalast, nagyon is. Az elmult negy es fel evben kb. 14 orvosnal jartam. Mindegyik megallapitotta, hogy minden szuper, csak egy makulanyi gond van, de ök megtalaltak es orvosoljak.Sorolom:

Az endorkrinologus szerint kezdödö IR-em van. A meddösegi szerint hülyeseg, mert nincs.

Az altalanos es homeopatias orvos szerint magas a prolaktin szintem. A belgyogyasz endokrinologus ( aki a ferje) szerint meg pont normalis.

A meddösegi orvos szerint rossz helyen van a bal petefeszkem. Az összes többi orvos szerint nem.

Az atjarhatosagin talaltak egy sor minicisztat a petefeszkemben. Minden orvos szerint ez nem fontos. Ugyanigy egyetertenek abban, hogy az esetleges barnazasnak es hogy altalaban mar menzesz elött egy hettel fajdogal a hasam, mintha meg akarna jönni semmifele jelentösege nincs. Szerintem van.

A meddösegi orvos szerint D vitamin hianyom van, az endokrinologus szerint a fel vilagnak es napozzak.

A nögyogyaszom szerint immunologiat es veralvadast a meddösegi orvos kerheti, a meddösegi nem tartotta fontosnak elvegezni, mivel nem tudom egyertelmüen igazolni, hogy min. 3x elveteltem.

A kezeles eddigi eredmenye: a napra pontos ciklusam mar nem az ( bar ez mar kezd visszaallni), a menzesz elött neha barnazok (tizeniksz evig nem fordult elö, csak miota kezelnek), az azelött a peteerest jelzö nyak teljesen megszünt. Ezek tenyleg csak az elmult 3 evben lettek, miota ad hoc jelleggel hormonokat es gyogyszereket irnak fel.

Meg csak egy orvos hallgatott idaig, ö azt mondta, hogy ö csak egy mezei nögyogyasz, es ennel többet nem tud ertem tenni.

Es ezek utan megkaptam a meddösegiben, hogy ha rendes kezelest szeretnek kapni, döntsem el, hogy kinek hiszek. Amugy mindegy is, mert egyetlen kezeles sem valt be eddig.

Kivancsian varom, hogy hova mehetnek meg. Immunologiat, veralvadast tavasszal szeretnek nezetni, addig nem vagyok otthon. Ha ezek negativak, akkor kifogytam az ötletekböl.

2015. dec. 30. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
progeszteronod milyen? voltál hormonsoron? lh/fsh/amh/tsh hormonjaid?
2015. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A legutolso eredmeny amit kiküldtek iden marciusban keszült. ( Utoljara juliusban neztek, csak azt nem kaptam meg. Ez elvileg 21. napi, ha jol emlekszem. Zarojelben a hatarertekek.

Progeszteron 13.87 ng/ ml ( 1.7 - 27.0 lutealis fazis)

TSH 1.92 nanoU/ml (0,5. - 4.20)

szabad T4 1.33 ng/dl ( .95-1.7)

prolaktin 470 nanoU/ ml (102-496)

Hm, AMH-t most sehol sem talalok, de mintha a lombik elött neztek volna es oke lett volna.

2015. dec. 30. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak a prolaktin részéhez tudok hozzá szólni. Nekem szinte minden mérésnél 590 volt és így estem teherbe. Most 30 hetes vagyok.
2016. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!