Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Rosszul érzem magam, amiért...

Rosszul érzem magam, amiért NEM viselt meg nagyon a vetélés. Volt így valaki?

Figyelt kérdés

Az első terhességem a 12. héten missed abbal végződött. Ennek már egy hónapja. Az első pár nap persze rémes volt, kisírtam a szemeimet, de hamarosan tudtam nevetni is, képes voltam elterelni a figyelmemet.


Alig várom, hogy újra lehessen babánk, és közben néha úgy érzem, hogy túl jól vagyok. Lelkifurdalásom van. Talán jobban meg kellett volna gyászolnom az első babát, de hát az még nem volt baba, csak egy parányi, öntudatlan kis magzat, nem volt neve, nem tudtuk a nemét, nem láttuk az arcát, a 7. héten láttam utoljára, ahogy dobogott a szíve, de abban az állapotban úgy nézett ki, mint bármilyen embrió. Lehetett volna krokodil vagy malac is.


Nem ismertem őt. Hogy tudnék meggyászolni egy ismeretlen embert?


Közben meg TUDOM, hogy a gyerekünk lett volna, mégis... Nem HOZZÁ, az adott személyhez kötődtem (mivel őt nem ismerhettem meg), hanem a várandósság tényéhez.


Nem akarok olyan lenni, mint a bunkó "majd szülsz másikat" nyanyák az orvosi váróban. Ha valaki ezzel jönne, valószínűleg behúznék neki. Mégis ezt érzem az egyetlen reális útnak, ha nem akarok becsavarodni.


Olvasok itt kérdéseket, hogy sokan hónapokig, évekig gyászolják a 6-8 hetesen elvesztett embriójukat, és ilyenkor szívtelennek, érzéketlennek érzem magam. Sokan írják, hogy nem új gyereket akarnak, hanem a régit szeretnék visszakapni. Hát nekem ez egy percre se jutott eszembe. Ő meghalt, vége. Fáj, de ez van. Borzasztóan rideg, szívtelen gondolat...


Mégsem akarom "erőltetni" a gyászt. Boldog akarok lenni. Anyuka akarok lenni, amint lehet. Gondoltam, ültetek valami növényt az emlékére.


Volt így más is? Vagy tényleg bennem van rosszul bekötve valami érzelem-drót?


2016. ápr. 15. 15:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz, hogy a történtek óta minden hülyeségen (első nárcisz, nyálas film, halott madár) elbőgöm magam, ami korábban nem volt jellemző...
2016. ápr. 15. 15:27
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez a normális. Még nem érezted,hogy rugdos és szerintem a születés utàn alakul ki az igazi anya-gyerek kapcsolat.
2016. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%

Más normális nő kötődik a gyerekéhez, de te kérdező az a típus lehetsz, aki szerint még csak egy öntudatlan sejtcsomó és az ilyenek kapartatják ki magukból, mert szerintük nem ember.

A magadfajtákhoz képest egyáltalán nem fura, hogy nem nagyon hat meg, hogy meghalt. Ne aggódj, kapsz majd itt sok embertől buksisimit, akik bár nem ismernek, majd jól megdicsérnek és elmondják, hogy ne aggódj, nagyon is normális vagy. Na ők a te embereid, a magadfajták.

2016. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Oké... eddig azt hittem, velem van a gond. Köszönöm, hogy helyreállítottad az önértékelésemet.
2016. ápr. 15. 15:43
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Megmondom őszintén, én is így voltam ahogy Te.


Elszomorodtam, mikor kiderült, hogy a 10. héten műteni kell, mert felszívódott az embrió, és csak a petezsák maradt, de azért nem omlott össze a világ. Sajnáltam, hogy ez nem jött össze, de inkább az bosszantott, hogy kezdhetjük elölről (előtte sokáig nem jött össze). Meg az a két nap várakozás a műtétre, az idegesített, mert rossz volt úgy mászkálni, hogy bármikor elindulhat kifelé, meg amúgy van egy halott sejtcsomó ott ami nem akar magától kijönni...a tudat zavart, de nem igazán a gyászt éreztem, hanem ezeket, amiket leírtam.


Azzal is tisztában voltam, hogy minden negyedik terhességgel ez történik ilyen korán (sőt ezekről tudunk, és hozzá jön amiről meg nem tudunk), és természetes dolog, így konkrétan gyászt én sem éreztem, csak csalódottságot, szomorúságot.


Mikor végre letelt a két hét műtét után, akkor elpucoltunk a strandra, nyaralni, meg jókat szexeltünk.


Nem szeretném ezt még egyszer átélni, persze, de szerintem én jól, a helyén kezeltem a dolgokat. Most mit segített volna, ha sokáig sz.rul érzem magam...semmit. Attól még megtörtén, de én is az elkövetkezendő lehetőségekre koncentráltam.


Én nem érzem emiatt érzelmi nyominak magamat.


Nyilván egy sokkal nagyobb babát sokkal sokkal rosszabb elveszíteni.

2016. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Én 6hetesen vetéltem el tavaly novemberbe..Szobatàrsam 5hònaposan szülte meg a fiàt..Ô szinte irigyelt engem ha màr ennek kellett történnie..Nekem mindig ez jut az eszembe..Viszont most vagyok 13+4hetes kismama és tudom hogy az angyalkàmat kaptam vissza csak egy egészséges testbe,mert sajnos,az elõzõ nem fejlõdött :/ :)
2016. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem, két terhességből, tehát vetélésem nem volt, de szerintem én is így élném meg, ahogy te. Mindkettőt akkor fogtam fel igazán, amikor mozogni éreztem. Nekem valahogy attól számított a másállapot. Így szerintem,ha megtörténne Isten ne adja, biztos megsiratnám, de hetekig-hónapokig nem hiszem.
2016. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát igen, a családban sajnos több halva született vagy csak pár órát élt baba is volt, nem is tudom, azt hogy lehet ép ésszel kibírni.


Akkor is biztos más, ha az embernek már van élő gyereke, és kvázi tudja, mit veszít... De nekem még nagyon megfoghatatlan volt a "szülővé válás", a rosszullétek szintén nem segítettek a kötődés kialakításában...


Hát, a sors egy r0hadék, lássuk be...

2016. ápr. 15. 15:57
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Minden ember más...minden ember máshogy gyászol. Te racionalizálsz, eltávolítod magadtól a dolgot, megpróbálod minél távolabb tartani magadtól. Ez is egy énvédő mechanizmus, meg az is, ha valaki hónapokig gyászol...


Én is elvesztettem és nekem is volt mindenféle gondolatom, hogy miértpontén, miértpontígy, én is hajtogattam, hogy nekem ez a gyerek kell...

Én viszont már az első piros csíkot is szerettem, nemhogy 8 hét "együttlét" után ne ragaszkodtam volna Hozzá foggal-körömmel :( Két éjszakát bőgtem át, a harmadikon spontán elvetéltem óriási fájdalmakkal, akkor kicsit a lelki fájdalom is csökkent. Még mindig fáj és esetenként eszembe jut még mindig, hogy egy hete még boldog kismama voltam...


De ma már azt számigáltam, mikor lehet újra próbálkozni, mennyi idő telik el addig, mennyi minden történik addig...szerintem nem kell pálcát törjünk egymás felett, de Te meg azt kell elfogadnod, hogy van úgy, hogy valaki évek múltán is megkönnyezi az elvesztett magzatot...ugyanannyi joga van, mint Neked nem gyászolni.


Anyósom huszonévek távlatából is könnyes szemmel meséli el a vetélését, 10 hetes volt... Velem együtt élte át ismét...Szerintem ez is rendjén van...

2016. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, az élet nem áll meg muszály továbblépni. Változtatni a múlton nem lehet. Jól teszed hogy a következőre gondolsz!!
2016. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!