Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Megkésett vetélés miatt volt...

Megkésett vetélés miatt volt műtétem 1 hete. Érdemes-e valamilyen vitamint szedni ami segít a méhnyálkahártyának regenerálódni? Újabb várandósság előtt tanácsoltok valamit?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly volt műtétem. Én utána egy hónapig barátcserje kapszulát szedtem, hogy biztosan helyreálljon a ciklusom. Nem tudom ettől volt-e, de utána csontra, időre meg is jött, és az utána lévők is, rendszeresen. Nekem azt mondták két ciklust várjunk meg a próbálkozással, a biztos. Mivel nyaralni voltunk, 3-at vártunk, majd a második próbálkozós hónapban sikerült újra.



Egyébként semmi extra dolgot nem igényel pluszban. Ez a vákuumos eljárás igen kíméletes, így nem okoz egyáltalán olyan nagy sérülést odabent, mint régen a kaparás.


Egyesek szerint ez már külön jó, mert így teljesen friss nyálkahártya tud képződni a régi, esetleg kérges helyett, így a következő terhesség könnyebben megtapad.

2016. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem két hónapja volt műtétem, 8. héten. Szedem továbbra is a terhesvitamint. Én Gravidát szedek, nekem semmi bajom vele, bár olvastam, hogy többeknek émelygést, hányást okoz. Az E vitamin az, ami kifejezetten jót tesz a nyálkahártyának, a terhesvitaminok ezt is tartalmazzák. Semmilyen hormont, vagy hormonháztartásra ható gyógynövényt nem szedek, és nem is tervezem. Szerintem ha normális a hormonháztartásod, az csak bezavar, de tudom, sok híve van ezeknek. Nekem a műtét után 5 hétre jött meg először, nagyon erős vérzéssel, ami általános. Mi már újra próbálkozunk, mert zöld utat kaptunk rá. Ilyenkor könnyebb is a teherbeesés, ahogy az első is írta, új a nyálkahártya, még a hormonszint is fentebb van. A legfontosabb szerintem, hogy ne parázz a múlton, a vetélésen, és engedd el azt a terhességet. Ezzel se legyél türelmetlen, nekem volt, hogy azt hittem, már jól vagyok, és ismét rámtört a tehetetlen düh. Ha ez sikerült, biztosan újra teherbe esel hamarosan. Én már csak a jövőbe tekintek, és biztos vagyok abban, hogy ezúttal nem lesz semmi baj!
2016. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs az off ért: Milyen volt a műtét? Nekem most csinaljak pénteken kicsit félek. Olvasok itt jokat rosszakat is :(
2016. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Számomra fizikailag nem volt komoly megpróbáltatás. Második vagyok. Igaz, már van három gyerekem, így lamináriát nem helyeztek fel. Azt olvastam, az eléggé kellemetlen. Mivel elég erősen véreztem, mire a kórházba kerültem (előtte a szakrendelésen állapították meg az elindult vetélést), gyorsan megvolt a műtét. Mindenki nagyon kedves és megértő volt, a nővérek, az orvosok, a beteghordó is. Este 8 körül volt a műtét, reggel engedtek haza. A műtétre addig emlékszem, amíg vénásan valamit elkezdtek adni, utána már az ágyamban ébredtem fel. Én nem bántam, hogy nem mehettem haza a műtét után 4 órával, mert amikor felkeltem éjjel pisilni, majdnem elájultam. A vérzés nem volt vészes, 2-3 nap után el is múlt. A hasam sem nagyon fájt utána, max 1-2 napig. lelkileg viszont egy pokol volt, pedig még csak a 8. héten voltam. Mellettem lévő ágyon egy fiatal lány a 12 hetes egészséges babáját készült elvetetni, mindenki megpróbálta lebeszélni, hogy már nagyon nagy a baba, és egészséges, de hajthatatlan volt.
2016. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írtam neked privát üzenetet.Ott mindent leírtam.Engem magánkórházban műtöttek, szerencsére megtehetjük. Sajnos az állami kórházakban nincs bizodalmam.De ebbe nem lehet és nem is célom beleszólni.Remélem segíthettem.
2016. máj. 18. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!