Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Kinek mondtad el, hogy korai...

Kinek mondtad el, hogy korai vetélésed volt?

Figyelt kérdés

Mivel általában a 12. hátig nem is szokták elmondani a terhességet, kinek beszéltetek arról hogyha hamarabb megszűnt pl. spontán vetélés miatt?

Munkahelyen pl. elmondtátok? Vagy a családon belül? Barátoknak?


2016. okt. 4. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel eleve úgy gondoltam, hogy a 12. hétig nem is mondom el családon belül sem, így a pozitív tesztről is csak a férjem és a legjobb barátnőm tudott. Tehát a korai vetélést is csak nekik kellett elmondani.

Persze utólag, ha szóba került, másnak is elmondtam. De akkor már megvolt a gyermekem, aki ezután a vetélés után fogant nem sokkal.

2016. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A család tudta: szülők, testvérek, es a gyerekeink is. Azt is tudták,, hogy gyereket tervezünk.

Mások, barátok, munkatársak nem.

Most újra babát várunk, sokkal késobb mondtuk el a családnak is, kb 10 hetes korban.

18 hkm

2016. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szűk család és egy-két nagyon jó barát tudta csak.
2016. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha kórházban kötöttetek ki ez miatt, akkor mit mondtatok? Vagy nem volt szükség utána küretre?
2016. okt. 4. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

A munkahelyemen tudták a terhességet, nálunk terhesen nem lehet dolgozni, és első perctől kiírt a doki is.

A környezetem is hamar kisakkozta, miért vagyok hetek óta táppénzen.


Így a vetélésről is sokan tudomást szereztek, mikor újra dolgozni kezdtem.


Igazából azt kell, hogy mondjam, hogy nem éreztem hátrányát. Mindenki tapintasos és figyelmes volt, nagyon sokan támogattak lelkileg.


Ettől függetlenül most se harangoztam be, hogy babát várok. De már látszik. :)

2016. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én és a párom tudtuk. Rá pár évre egy barátnőm elmesélte a sajátját, akkor én is elmondtam az enyémet. Nem gondoltam hogy rajtunk kívül bárkinek bármi köze lenne hozzá. Apámmal soha nem voltunk jó viszonyban, anyámmal nincs problémám de sosem beszélgettünk semmiről. Így nem éreztem hogy meg kellene osztanom velük.
2016. okt. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem hétfőn volt egy vetélésem. :(( Anyukám,tesom,barátnőm és a melóhelyen is tudtàk hogy babàt várok,mivel azt is tudták,hogy szeretnénk.A munkahelyen el kellett mondanom mert nem emelhettem.
2016. okt. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsorol tudtak a szuleink, a kozeli barataink es a nagyobb gyerekeink is, mert annyira nem volt korai veteles. Tulajdonkeppen epp bejelentettuk, hogy terhes vagyok (minden rendben volt addig a vizsgalatokon) es ra egy hetre megallt a szivmukodes.

Ebbol kiindulva a kovetkezo terhessegrol felidoig nem akartunk szolni senkinek, mert a gyerekeket es Apukamat nagyon megviselte a veteles. Sajnos ebbol is veteles lett, korabban, 9 hetesen. Korhazba befekudni nem kellett, de orvoshoz menni gyakran, igy Anyosomat beavattuk megis, mert vigyaznia kellett ilyenkor a gyerekekre, ha a ferjem dolgozott.

Rajta kivul meg a sogornomnek elmondtam utolag, mert rengeteget lovagolt a teman, hogy mikor probalkozunk mar ujra az (elso) veteles utan, igy egyszer megkertem hogy hagyja a temat, mert azota volt meg egy. Legyen turelmes, majd ha egyszer terhes leszek es eljon az ideje, akkor tudni fognak rola, addig nem akarok errol beszelni.

Tovabbra is az a terv, hogy ha leszek meg terhes, akkor felidoig nem szolunk senkinek.

2016. okt. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak édesanyám és testvéreim tudtak róla,viszont mikor később szóba jött baráti körben, akkor elmondtam.
2016. okt. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!