Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Két missed ab. után hogyan...

Két missed ab. után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, akivel hasonló történt? Kivizsgàltak? Mi lehet a gond? Van azóta gyermek?

Kérlek titeket irjatok, nagyon elvagyok keseredve. Nincs még gyermekem. Mindig a 8-dik hèten elhal a baba 😕Másodiknál ikrek voltak.



2016. dec. 9. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnalom! Aterzem! En egy mehenkivulin es egy vetelesen (9.het) vagyok tul eddig.

Ismerosomnek volt tobb vetelese. Neki miomaja volt,orvosvaltas utan megmutottek,azota egy 3 eves boldog anyukaja. De okozhat vetelest inzulinrezisztencia,veralvadasi zavar,par genetikai okai is. Menj el a dokidhoz es kerj tole kivizsgalast o pontos valaszt tud adni.

2016. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még csak néhány napja vagyok túl a befejezésen, 4 hetes kontrol utàn tudom meg, hogyan tovább. Az orvosommal megvagyok elégedve, az elsőnél nem ő kezelt.
2016. dec. 9. 09:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Ès még annyi, hogy kitartást kívànok Neked!!
2016. dec. 9. 09:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tavaly decemberben, es idén októberben volt két missed ab-om. Szerencsére a doki továbbkuldott vizsgalatokra (bár kikellett "sírnom" magátol nem akart) jövőhéten megyek az elsőre😊 En hiszek abban, hogy mindennek oka van, es 2017 a mi évünk lesz!!!
2016. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérd meg a dokidat, hogy csináljatok egy hormonsort. Tudod, a 3. és 21. napi vérvétel. Nekem ugyan csak egy missed abom volt, de szintén a 8-10. hét környékén halt el a kicsi, minden látható ok nélkül - akkor mondta a dokim, hogy a progeszteronhiány nem feltétlenül jár vérezgetéssel, viszont okozhat fejlődési rendellenességet, ami a 8. hét környékére eszkalálódik. És láss csodát, a hormonsoromban is alacsonyabb volt valamivel a progeszteron. Kaptam Utrogestant, a pozitív teszttől a 12. hétig kellett használnom. Már 34 hetes.

Amúgy tényleg szörnyű, hogy az egészségügy szerint még 3 vetélés is normális, csak utána kezdenek kivizsgálni SZTK-alapon. Én inkább elmentem magánrendelésre, fizetős vizsgálatokra, különben becsavarodtam volna...

2016. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy volt, most várandós vagyok a következő babával, 28 héten.

Az előzi babám szintén a 8 héten hagyott itt bennünket, de már kezdetektől sokkal kisebb volt, mint kellett volna.

Ha rendesen fejlődik a terhesség, és épp 8 hetes kor körül hal el, annak leginkább progrszteton hiány az oka. A sárgatest hormontermelése csökken idő előtt, mert még a méhlepény nem tudja ekkor átvenni a szerepét.

Rengeteget olvasgattam erről a vetélés után.

Nekem nem kellett hormon, nálam nem az volt a baj, hanem valószínűleg genetikai hiba.

Menj kivizsgálásra, mert ennek biztosan oka van. Így megtalálják, megoldják, és jövőre egészséges babád lesz!

2016. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Szedtem napi egy szem progesteron tablettát. Lehet túl kevés volt, így, hogy ikrek voltak. Mindenképp kivizsgáltatom magam, mert ezt még egyszer nem szeretném túlélni.Köszönöm válaszod. További nyugodt babavárást kívánok neked!
2016. dec. 9. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!