Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Családalapítást tervezzük, de...

Családalapítást tervezzük, de abortuszom volt?

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük a családalapítást.


Viszont 16 éves koromban sajnos volt egy abortuszom, még mindig nem teljesen tettem magam túl rajta lelkileg. Rettegek, hogy el kell mondanom a páromnak, de úgy érzem, úgy tisztességes, ha bevallom neki, mielőtt még állapotos leszek a babánkkal.

Életem legfájóbb pontja ez, úgy érzem egyszerűen képtelen vagyok elmondani, szégyellem is, és félek is hogy mit fog mondani, hogy csalódni fog bennem. Terhesség alatt mindenképpen kiderül, hogy volt-e már abortusza az embernek? Vagy szerintetek baj, ha "elhallgatom"?

27 éves vagyok.


2017. jan. 25. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Persze hogy ki fog derülni, már amikor a kiskönyved töltik ki, akkor is megkérdezik.


És mond el neki, hogy el tudja dönteni veled akar-e maradni ezek után is.

2017. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ne halogassd a dolgot. Mond el a párodnak. Egész életedben nem titkolózhatsz előtte.

Tőlem a doki kérdezte hogy voltam e már terhes.

Az orvosnak is mindenképp tudnia kell róla. Ez a baba 3s a ti érdeketek is!!!

2017. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
A dokinak azert tudnia kell rola. En a paromnak is elmondanam. Nem bolcs dolog titkolozni a leendo gyermeked apja elott,mert ha kesobb kiderul rosszul esik neki hogy nem tudott rola. De ez a Te dontesed.
2017. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem hallgathatod el mert kerdezik majd a korhazban es a vedono is. Rosszabb lesz akkor elmondani...

Velem legalabbis kitoltettek kockazatfelmeres miatt es ott volt ilyen hogy volt-e korabbi terhesseg es veteles/abortuszra is kitertek mindket helyen.

Mondd el, regen volt, talan meg tudja nyugtatni a lelkedet.

2017. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

szerintem is mond el ez már régen volt.fiatal voltál.


2.válaszoló azért ez a kijelentés erős volt hogy mondja el és majd eldönti a párja hogy vele akar e maradni... ez miatt nem fogja elhagyni,több mint 10éve volt. nyugodtan mond el neki

2017. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
első válaszoló,nem 2. bocsánat
2017. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó, te ebben nem lehetsz biztos. Vannak emberek, akiknek nem fér bele az abortusz, ők biztos nem maradnának olyan emberrel aki megtette. Én is több ilyet ismerek. Van aki vallási, van aki lelkiismereti okból utasítja el teljesen, de mindhárom ismerősöm kijelentette ő nem maradna abortuszon átesett nővel. Nem mondom hogy a kérdező párja is ilyen, de nem lehet tudni.
2017. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Ha később véletlenül kiderül akkor bajban vagy, mert akkor úgy fog rád nézni, hogy képes voltál elhallgatni és még hozzá is mentél feleségül. Tehát egyértelmű hogy, el kell mondani, majd meg békél.
2017. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha emiatt csalódik benned, szerintem jobb, ha bele se vágtok a családalapításba. Mindenkinek van múltja, vannak hibás döntései. 16 éves voltál és felelőtlen, és jól megszívtad. De nem kell emiatt bűnhödnöd egész életedben. Nem hiszem, hogy bárkinek, akár a párodnak van joga ítélkezni fölötted.
2017. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Figyi nincs olyan h el kell mondanod neki ...!!!

Elsore en kideritenem hogy is all ehhez

Ha kiderult akkor dontenek elmondom vagy sem


Spec nekem a parom nem tudja

Nem azert mert szegyelem hanem mert semmi koze a mi eletunknek egy multbeli dologhoz

Neki is tuti vannak olyan "titkai" amit nem mond el ugyan ezen okbol

2017. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!