Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab utáni terhesség?...

Missed ab utáni terhesség? Milyen plusz vitamint, vagy bármit tegyek annak érdekébe, hogy megmaradjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt január végén egy missed ab.em :( sajnos nem volt szívhangja a várva várt kis "mazsolánknak". Röviden a történetem, aug-ba befejeztem a fogamzásgátlót, novemberbe már lett is baba. Minden rendben, volt szívhang, vizsgálatok, mondták hogy ritkán látnak ilyen szép vérképet. Sportoltam elötte, utána is de már csak kismamatornát, ne legyen baja. Figyeltem az étkezésre, elötte, és a terhesség altt is szedtem vitamint, de sajnos elment :( Lelkileg még mindig nehéz. De azóta 2xis megjött, 28napra rá. Úgy néz ki, hogy beállt a mensi, de megvárnék meg 1et, és akkor probálkozná k megint. Kérdésem, hogy milyen tapasztalataitok vannak, és a maguatvédő vitaminon kívül van e még valmi amivel tudok a picurnak segíteni, hogy jól legyen? A vitamint nem szakítottam meg, azóta minden nap szedem. Sokat olvasok ezekről, csak gondoltam vannak újabb tapasztaltok, amik segítenek megnyugtatni, mert nagyon félek :( köszönöm előre is ha valki válaszol! :)



2017. ápr. 13. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni. Egy missed ab után még nem szoktak kivizsgálást csinálni, de esetleg egy hormonsor, IR és pajzsmirigy hasznos lehet.

De legtöbb esetben azért hal el a terhesség, főleg ha már van szívhang is, mert beteg a baba. Ez meg "baleset", és nem ismétlődik.

Szóval csak a reménykedés marad. Gondolom, veszélyeztetett leszel, ilyenkor a kismamatorna és a szex sem ajánlott az első 12 hétben, viszont annál több pihenés. Mást nem tudsz tenni.

2017. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan még nem volt ilyen esetem, de a lényeg szerintem a nyugalom és a kiegyensúlyozottság. Amennyit leírtál, abból látszik, hogy józan életű, megfontolt anyuka leszel. Én Gravidát szedek. Sokan szidják a rosszullétek miatt, de nekem csak gyümölcs után bevéve okoz gondot. A görcsök meg mindenféle esetére plusz magnéziumot javasolnék és sok pihenést. Még az Omega3 + E vitamin is nagyon hasznos. Van barátnőm, aki hasonlóképp járt, ráadásul orvos. Nagyjaból annyi idő múlva, amit Te is írtál, neki futottak még egyszer, most már 7 hónapos terhes. Szóval ne stresszelj, egy kivizsgálás után kiderülhet, hogy nem rendszeres a baj, csak rosszul tapadt mondjuk meg szegényke...
2017. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, sajnálom, nekem márciusban volt, 1 cikluson túl vagyok azóta, volt peteérés is. A 3. után vágunk neki újból. Én a vitamint azóta is szedem folyamatosan és csináltatok magán úton kivizsgálást. 2 gyerek után 1 missed ab .
2017. ápr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) magnéziumot én is szedek, azt is minden nap 1et. Én elevit pluszt szedek, ami mostmár elevit complex 1. lett. Remélem, hogy sikerülni fog, mert most olyan szakaszban van az életem, hogy jol jönne egy "kis" boldogság :) Szeretem olvasni, amikor valakinek sikerült :)
2017. ápr. 15. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
12. hétig plusz folsavat szednék (én végig szedtem, de nekem kellett.)
2017. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lelki készültség a legjobb, amit tehetsz. Foglalkozz önmagaddal, ami esetleg van még benned kidolgozni való, dolgozd ki. Mindig tanítani akarnak a kis elmenő babák.

Kitartást és minden jót!


Egy kisfiú és 2angyalka anyukája

2017. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!