Olvassátok végig ?

Figyelt kérdés

22 hetes terhesen otthon lecsuszott a burok sikerült vissza tartanom, bevittek a korhàzban ès közöltèk h nem fog megmaradni a baba. Benttartottak ès màsnap megint kijött a burok a szülèsznő kèrt egy tűt h kilyukaszàk a magzatott, elfojt a magzatviz belèpet az orvos ès a szülèsznő mondja h mitörtènt az orvos erre Mondja h ès (ugy jött le h nem kellet volna megrepeszteni a magzatott) ki is hivta a szülèsznőket làttam az orvoson h ideges volt. 1 óra mulva màr a baba meghalt De mig a burkot nem repesztettèk meg semmi baja nem volt. Bejön hozzàm a szülèsznő, őt idèzem; (sajnàlom de mèg fiatal vagy lehet mèg màsik tesem szeretnèl egy beteg gyereket)

5 napot töltöttem a korhàzban nagyon megviselt ès erre mèg megis szenveztenek megkellet szüljem a halott gyerekemet.

Szerintetek orvosi hiba miatt halt meg?



2017. máj. 18. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem ide kellett volna tenned!
2017. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem! Sajnalom!:(

Ez egy szerencsetlen tragikus eset.... 😥

22 hetesen szinte nulla az eselye, hogy eletben maradjon idekint!

Reszvetem!

2017. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon nagyon sajnàlom ez egy leendő szülő számàra a legroszabb,de szerintem a növèrke hibàzott hiszen orvosi utasitás nèlkűl cselekedett.Akàrmilyen fájdalmas is de èn nem hagynàm annyiban.Sok.eröt és kitartást kivánok neked.
2017. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Elég hihetetlen. Szülésznő eleve nem repeszthet burkot. Egyébként ha 22 hetesen teljesen kinyíltál, akkor kb. 0,01 % esély lett volna hogy visszatartsák.
2017. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Egy 22 hetes magzatnak igen kevés esélye van a túlélésre, ha ekkor születik meg. Ha sikerül is életben tartaniuk (aminek az esélye kb.1%), akkor is örök életére fogyatékos lenne sajnos.

Az ilyen koraszülöttek nagyon kis súllyal születnek, agyvérzés-agyvérzés hátán. Leáll a keringésük, gép lélegezteti, stb. Valóban nem lett volna egészséges, ezt biztosra mondhatom. Nem hinném, hogy orvosi hiba miatt ment el szegény. Ők már nem tudták visszatartani, így ilyenkor muszáj burkot repeszteni, megindítani a szülést. Illetve azért nem császároznak ilyenkor meg, mert az konkrétan egy műtét, amivel átvágják az egész hasfalat. Nem akarják kockáztatni (a semmiért ugyebár, csúnyán szólva), hogy a következő terhességednek is szövődményei legyenek a császármetszésből kifolyólag.

2017. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

nem orvosi, mert a szülésznő volt ott, nem orvos, hogy hiba/műhiba volt-e, azt nem nekünk kell eldönteni, hanem fel kell keresni az intézmény jogi képviselőjét és vele megbeszélni a teendőket, ha szerinted az volt.


monsjuk én nem értem ezt a "ki/lecsúszik a burok" dolgot. az hogyan? ahhoz teljesen nyitott méhszáj kellene, de azzal meg nem otthon lettél volna.


Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy ez történt, bárhogy is volt. Szerintem egy kicsit várjatok, amíg megnyugszol, csillapodnak a hormonok, de aztán forduljatok jogászhoz.

2017. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Istenem! :-( Valszeg nem volt esély, de nemis a legkörültekintőben járta el.

Mit jelent, hogy lecsúszik a burok??? Most kétségbe estem. :-(

23hkm

2017. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az interneten utàna nèztem ès nagyon sok gyerek van akik tulèltèk ès egèszsègesek. 380g-al is megtudtak menteni egy babàt fent van a youtuben Az enyèm 28cm ès 430g volt. Nyitva volt a mèhszàj ès lecsuszott a burok volt fogadott orvosom ès ő sem vette èszre
2017. máj. 18. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy súlyosan patológiás terhesség lehetett. 22. héten minimális esély van a túlélésre, pláne a normális életre... Valóban volt a világon 1-2 megmentett eset, sajnos rövidke szülészeti tapasztalataim alatt egyetlen egy ilyen nagyon pici babát láttam életben maradni, a többiek rövidebb-hosszabb szenvedés után hagyták itt ezt a világot.


A szakmai részről nem tudok mit mondani, a leírásod egyértelműen laikus, nem lehet megítélni, hogy mi is történt pontosan és egyáltalán történt-e hiba. Ha aggályaid vannak, kérd ki a dokumentációt és fordulj ügyvédhez, ehhez jogod van.


Őszintén sajnálom, remélem az élet egészséges gyermekekkel megpróbál titeket kárpótolni és megnyugvást találtok erre a tragédiára.

2017. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 23hetes terhesen nyilt ki a mehszaj, szinten kicsuszott a burok. (Ikrek) A korhazban egy ejszakan at szenvedtem, reggelre a foorvos megrepesztette a burkokat (ketto volt ugye) es meg kellett szulnom a Fiaimat. Az egyik baba fel orat, a masik egy orat elt minden tamogatas nelkul, mert olyan korhazban torten, ahol nincs PIC, es egyebkent sem eltek volna tul a koraszulott mentovel az utat.


Nagyon sokat agyaltam rajta, "mi lett volna, ha" ejszaka nem szenvedtetnek, hanem elszallitanak Pestre, ahol megprobalhattak volna a burkot visszatenni, es osszevarrni a mehszajat (letezik ilyen megoldas, de nem minden esetben alkalmazhato) de miutan feldolgoztam a tragediat, nem gondolok ilyenekre.


Nehez lesz, de kitartast kivanok es sok erot!

2017. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!