Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Méhen kívüli terhesség?

Méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom,hogy ennek az esélye 0,8-1%,tehát elég alacsony.Megis annyian írják hogy volt ebben részük.Akkor nagyobb az esélye a méhen kívüli terhességnek,mint ahogy írják?Akinek volt annak előtte volt valamilyen betegsége?(petevezetek probléma,spirált használt vagy egyéb)
2017. aug. 10. 08:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

2 hónapja nem terhesség miatt voltam vizsgálaton,hanem csak a szokásos éves rutin vizsgálat volt.

Külföldön tartózkodom azért nem tudok orvoshoz menni,belföldön már elmentem volna...😕

2017. aug. 10. 14:41
 12/14 A kérdező kommentje:

És hány hetes terhes voltál mikor görcseid lettek?

2hónapja nem terhesség miatt voltam vizsgálaton,rutinvizsgalat volt,az éves.

2017. aug. 10. 14:43
 13/14 anonim ***** válasza:

Magyarországon évente 1000-1500 méhen kívüli terhesség van, ez kb. az 1 %, így számszerűsítve már nem is olyan kevés az esetek száma.


Nekem semmi problémám nem volt (hegesedés, összenövések, ciszták, fertőzés, gyulladás, méhen belüli fogamzásgátló, de még csak tablettát sem szedtem), és mégis így alakult. Az orvosom azt mondta, hogy minden nőnél fennáll a kockázat, de csak 1%-nál következik be, ebbe beletartoznak azok, akiknél vannak hajlamosító tényezők (a fentebb említettek), és akiknek semmi ilyen panaszuk nincs.


Három hónapja történt, öt és fél hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok, előtte időszakosan minimális barnázásom volt, illetve volt egy kis szurkálás a petefészek környékén, mint máskor is, amiből arra következtettem, hogy meg fog jönni, csak a stressz miatt késik (máskor is előfordult). A biztonság kedvéért azért csináltam tesztet, ami nagy megdöbbenésünkre (mert nem volt betervezve), ugyanakkor örömünkre pozitív lett. Még aznap nagyon enyhe görcsölést éreztem, egyáltalán nem volt vészes, de barátnőm mondta, hogy vegyek be magnéziumot és feküdjek le, ha meg nem múlik vagy erősödik, akkor hétfőn menjek orvoshoz, biztosan ír majd fel hormont. Pihentem pár órát és el is múlt, nem aggódtam. De előtte már 2-3 napja alig tudtam wc-zni, olyan végbél fájdalmam volt, azt hittem aranyerem van. Aztán másnap este kezdődött a rémálom, iszonyú görcseim lettek, alig bírtam felkelni, csoda, hogy nem vesztettem el az eszméletem, ilyen kínokat még soha nem éltem át. Már ettől is nagyon megrémültem, tudtam, hogy nagy baj van, majd akkor megjelent néhány csepp piros vér is, úgyhogy azonnal indultunk a kórházba és ott derült ki, hogy méhen kívüli, sürgősen operálni kellett, mert belső vérzésem volt. Hajnalban meg is csinálták a műtétet, sajnos a bal petevezetőt el kellett távolítani, annyira szétroncsolódott.


A történetemmel nem akarok senkit ijesztgetni, de inkább menjen el az ember orvoshoz, még ha utólag kiderül, hogy feleslegesen parázott, mint hogy nagyobb baj legyen.


Kívánom, hogy minden rendben legyen és nagyon vigyázz magadra/magatokra! :)

2017. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem semmi de semmi bajom nem volt azon kívül h elmentem nagy wczni es olyan fajdalmam lett hogy majd beleőrültem. Bementünk a korhazba es ott derült ki 8 jetesem h méhen kívüli terhesség. Jobb petefészkem bánta. Belső vérzés miatt azonnal műtöttek nem vártak semmit mert igy is perceken múlt az életem. De sikeres volt a műtét. Ez januárban volt. Sajna azota sem sikerült a baba még. 3 evet vártunk rá. Lassan 4 éve probalkozunk és semmi....
2017. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!