Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ti hogyan dolgoztatok fel,...

Ti hogyan dolgoztatok fel, hogy elment a baba?

Figyelt kérdés
Mar ket honapja tortent, azt hittem, mar tul vagyok rajta... Tegnap anyosekkal beszeltunk weben, akik sogornomnel vannak, hogy segitsenek a gyerek korul, aposom egyszer csak megkerdezi, hogy "hozzatok mikor kell mar menni?"- en pedig, mint aki nem tudja kontrollalni magat, sirasban tortem ki. Magam sem tudom mire velni, ugy nez ki, meg mindig nem dolgoztam fel, pedig mar ideje volna...
2018. dec. 17. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

bár ėn szerencsės vagyok, ėn nem ėltem ât azt amit te, de ettől mėg ugy gondolom a kėthónap nem olyan hosszu idő.

apósod meg tapintatlan volt. kivėve ha nem tudta mi törtėnt

2018. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Érthető ha ez rosszul esett.
2018. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez mindenkinél más. Van, aki könnyebben, van, aki nehezebben viseli. Én hamar feldolgoztam. Kb. Egy hétig ki sem akartam kelni az ágyból, utáltam az egész világot, aztán felkeltem, elkezdtem dolgozni járni és ment tovább az élet.

Nálunk szerencsére a család nem hozza fel soha az esetet, még csak nem is hozzák szóba a babával kapcsolatos dolgokat, mert beszélni senkivel nem akarok róla. Én magamban elrendeztem, de nem szívesen tárgyalom ki másokkal. Még a saját szüleimmel sem.

Akivel meg akartam osztani, már rég megtettem, másoknak meg semmi köze hozzá.

Nem tudom, hogy apósod tud-e arról, hogy mi történt veled, de ha igen, akkor tapintatlan volt a kérdése két hónap után.

Biztosan nem akart rosszat, csak nagyon nem gondolta át.

Légy erős. Ha kell, beszélj róla akár szakemberrel. De ne ez határozza meg az életed. És ha valaki belegyalogol a magánszférádba és faggat róla, nyugodtan elküldheted melegebb éghajlatra. Senkivel nem kell beszélned róla, vagy akár a gyerekvállalásról, akivel nem akarsz!!!

2018. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudott rola, csak meggondolatlan volt. Nem rosszindulat vezerelte, ebben biztos vagyok, csak kicsuszott a szajan.

Koszonom a valaszaitokat!

2018. dec. 17. 09:01
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Na ezért nem kell elmondani mindent a szülőknek se, és bejelenteni idő előtt hogy baba lesz.
2018. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Én középidőben vetéltem el ikerbabákat. Már mozogtak, tudtuk a nemük, megvoltak a neveik...

Ez 1,5 éve történt, és azóta már egy gyönyörű, csupa mosoly kislány anyukája lettem; de időnként még mindig rám tör a hiányuk, és azt hiszem, ez kitörölhetetlen marad. Csak együttélni lehet a történtekkel, elfogadni, és menni tovább.

Az, hogy időnként elszorul a szíved miatta, teljesen normális, hiszen a gyermekedet veszítetted el, nem egy tárgyat, ami pótolható...

2018. dec. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk nem lett szívhang, szóval igazán babám sohasem volt, de így is egy év telt el mire rá tudtam nézni terhes mamákra. Azt hittem túl vagyok rajta de most újra terhes vagyok...és rettegek. Legalább mostanra már sokat olvastam, hallottam és így tudom még 12 hét után sem leszek nyugodt :(
2018. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Én kb. 1 hónappal ezelőtt vetéltem el. Az első egy hét pokoli volt. Sírva aludtam el, sírva ébredtem és napközben is többször rám törtek a sírógörcsök. Én ezeknek utat adtam, nem fojtottam el, ha sírnom kellett, akkor sírtam amíg 'jól esett'.

A bennem kavargó érzésekről nem tudtam beszélni eleinte és nem is akartam. A férjemnek is csak mostanában tudtam elmondani, hogy milyen érzéseket hozott ez felszínre bennem, mit és hogyan értékeltem át.


Az első pár napban a netet bújtam, próbáltam miérteket keresni. Miért történhetett ez? Mit csinálhattam vajon rosszul? Aztán jött egy kemény ön-hibáztatási szakasz, hogy az én hibám volt, így ver a sors, amiért nehezen szántam rá magam a gyerekvállalásra.


Amikor egyedül voltam otthon, akkor meggyújtottam egy gyertyát jelképesen és csak én egyedül elbúcsúztam a babámtól. Beszéltem hozzá, kimondtam mindent, ami eszembe jutott.


Mostanra már csillapodott a fájdalom, de persze nagyon sokat gondolok rá, próbálom a jó oldalát meglátni a történteknek. Csak előre nézek és bizakodom!


Sajnálom Kérdező, hogy neked is át kell élned ezt! Tudd, hogy nagyon sokan együttéreznek veled! Sírj, amennyit csak akarsz! Búcsúzz el Tőle! Aztán pedig csak előre nézz, bízz a jóban!

2019. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Most volt öt éve hogy elment Tőlem az én 20 hetes magzatlányom. Egy gyerek halalát nem lehet igazán se elfogadni se feldolgozni. Az úgy ott van az életedben. Beteszed valahova magadba és élsz vele együtt. Néha megkínoz és néha békén hagy. Időnként rádtör a sírás és van hogy getekig nem is jut olyan gyakran eszedbe. Szerintem körülményektől függetlenül el kell gyászolni Őt. Rég olvastam valahol de nagyon igaz h meg kell adni a fájdalomnak ami a fájdalomé: időt és könnyeket. Sírj gyászolj dühöngj aztán kezdd előről. És egyszerre azz fogod érezni hogy ez a borzalmas érzés amit nem lehet leírni megtalálta benned a helyét és már nem kínoz annyira minden nap. Akkor ki tudod tűzni a céljaidat új vágyakat teremtesz magadnak és akkor készen fogsz állni arra hogy egy új Léleknek légy az anyukája. Az enyém itt szuszog mellettem. 6 hónapos. Kitartás!
2019. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!