Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan tovább? Vetélés után.

Hogyan tovább? Vetélés után.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom hol kezdjem. Ma lett volna a 12. heti genetikai ultrahang. Amire már felesleges volna elmenni. Most szombaton (12+3 hetesen), erős mensi szerű görcsre ébredtem, hasszúrkálással. Majd megindult a vérzés, ami egyre erősödött. Azonnal mentünk az ügyeletre, ott több óra várakozás után kiderült ultrahang alapján, hogy üres a magzatburok.. Sokként ért minket. A fejlődés a 7. hét körül álhatott meg. Mondták, hogy a magzatburok továbbnőtt. Befektettek a kórházba, kaptam gyógyszereket, beindították a tisztulást. Nagy fájdalmak, sok vér árán kitisztultam, amit ultrahanggal elenőriztek.

Azóta itthon fekszem. Fájdalmaim vannak. Vérzek. Most egy félórája is távozott 2 cm - darabka. Nem tudom normális-e. Külföldön élek. Azt mondták, akkor menjek vissza ha lázam van és nagyon vérzek. Most a vér mennyiség megfelel a mensi első napjaival.

Összetörtünk a párommal. Azt hittük mai napig már nem lesz baj, az ultrahangig. Sok kérdésem volna, hogy mivel lehet segíteni a felépülést? Szeretnénk kisbabát mindenképp. Tudom korai erre gondolni, de ez ad csak erőt most. A héten nem dolgozom, fekszem itthon. Akinek van tapasztalata, örülnék a biztatásoknak, hogy van remény, hogy hamar megfogan a baba és egészségesen megszületik. Azt hozzáteszem, hogy majdnem egy évre rá jött össze ez a baba akit elvesztettünk. Pajzsmirigy betegségem van gyógyszert szedek. Akkor kezdtük meg a kezelést, második hónapba terhes lettem. Már szerdára foglaltam időpontot oda ahova jártam terhesgondozásra. Szeretném megkezdeni a kivizsgálást.



2019. jún. 10. 15:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Lehet félre értem a kérdésedet, de a pajzsmirigy gyógyszer szedése fontos a terhesség alatt is, nem tudom milyen mellékhatásra gondolsz. Túladagolás esetén lehet mellékhatás, vagy ha valakinek nincs szüksége rá, az is szintén túladagolás.

“Terhesség alatt és a szoptatás időtartama alatt különösen fontos a megfelelő pajzsmirigy-hormon kezelés. A gyógyszerszedést ezért ezen időszakok alatt is folyamatosan folytatni kell, a kezelőorvos felügyelete mellett. A levotiroxin széleskörű alkalmazása ellenére ezidáig nem ismeretes, hogy nemkívánatos hatást gyakorolna a terhességre vagy a magzatra, illetve az újszülöttre.”

2019. jún. 14. 10:16
 12/17 A kérdező kommentje:
Az viszont lehetséges, hogy a pajzsmirigyem a hunyó, még így is. Mert nem vizsgálták folyamatosan a TSH szintem. Vagy nem volt elegendő a gyógyszer vagy már túl sok volt.
2019. jún. 14. 10:17
 13/17 anonim ***** válasza:

Magas a TSH vagy alacsony?

Szerintem a gyógyszer lesz a hunyó,mivel hormont mindenképpen tartalmaz és ezzel az agyalapi mirigyed működésébe avatkoznak bele,ahol az FSH és az LH hormon is termelődik.Egyik a tüszőérést srrkenti,másik a sárgatest termelődését,így ha más hirmon termelődése megbirul vmi miatt az a többi hormonra is kihat és az idegrendszerre is általában.

Természetgyógyásznál jártál már v gyógynövényboltban?

2019. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A közönséges galaj mindkettő esetében használható gyógytea.Meg kéne próbálnod és ha sikerült,rendbe jöttél akkor kellene egy új babával próbálkozni,ha úgy gondoljátok még.

Terhesség előtt is volt pajzsmirigy probléma v terhesség hozta ki?

2019. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Magas TSH-ra kaptam - azaz alulműködik a pajzsmirigyem a gyógyszer nélkül. Amíg nem szedtem nem is jött össze hosszú időn keresztül a baba. Én csak január vége óta szedem a gyógyszert. Márciusban már terhes voltam.

Nem voltam sehol se sajnos. Csak a vérvétel eredmény miatt voltam orvosnál. Akkor kaptam a pajzsmirigyre gyógyszert.

2019. jún. 14. 19:13
 16/17 A kérdező kommentje:
Utána nézek annak amit írtál. Köszönöm a választ!
2019. jún. 14. 19:15
 17/17 anonim ***** válasza:
Szívesen.A cickafark női bajokra a mezei zsurlo pedig tisztito tea.Lehet csak ennyi kell es sikerulni fog. :)
2019. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!