Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Vannak itt olyan érzékenyek...

Vannak itt olyan érzékenyek lelkileg, akik átérzik a többi ember lényét?

Figyelt kérdés

2020. júl. 28. 12:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem sokan vannak, de legalább is sokan ezt képzelik magukról.
2020. júl. 28. 13:04
 2/14 A kérdező kommentje:
Te mennyire vagy érzékeny a többi emberre?
2020. júl. 28. 13:10
 3/14 anonim válasza:
Nem tudom. Ezt alapból nem tudja mindig megállapítani az ember magának.
2020. júl. 28. 13:31
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért azt csak tudod, hogy képes vagy-e együttérezni másokkal, érezni az érzéseiket...

ha figyeled magad

2020. júl. 28. 13:45
 5/14 anonim válasza:
Igen, képes vagyok együttérezni másokkal. De nagyjából a legtöbb ember. De igazából úgyis mindenki ezt mondja magáról.
2020. júl. 28. 13:50
 6/14 anonim válasza:
Te mégis kivel foglalkozol? Az embereket maximálisan leköti a párja, a családja és a barátai...
2020. júl. 28. 14:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Emberekkel foglalkozom, családdal, barátokkal, ismerősökkel, ismeretlenekkel
2020. júl. 28. 14:25
 8/14 anonim válasza:

Szerintem egy mentálisan/lelkileg egészséges ember alapvetően empatikus.


Vannak olyanok akiknél ez a potméter sajnos el van csavarva a negatív irányba. Pl nárcisztikus személyiségzavar. ÉÉs vannak olyanok akiknél ez nagyon el van csavarva pozitív irányba. Én is ilyen vagyok. Ez mit jelent? Egy ma már viccesnek mondható példa. Anyukám terhes volt húgommal, nagyon sokat lógtam vele (9-10 éves voltam) majdhogynem én is az voltam. Utólag már persze mosolygunk rajta. :) Elvileg ezt Couvade-szindrómának hívják.

Nyugi, nincs gáz, csak kicsit erős a beleélő készségem. :)

Barátnős példa... Periódusnál ha rossz kedve volt, akkor én is bedepiztem, stb. :)


Néha ez sem jó, okozott már kellemetlen helyzeteket az életemben, főleg, hogy férfi vagyok és 40 felett, volt benne részem bőven, de jól bírom. :)))


tl;dr: Vannak :D


ps: Cicamentős videókról már letiltottam magamat, mert úgy is eltörik a mécses, mindég! :D

2020. júl. 28. 14:34
 9/14 A kérdező kommentje:

Így van, az egészségesek vannak annyira empatikusak, hogy állandóan érzik az összes embert maguk körül,

de a legtöbb ember nem ilyen, a legtöbb ember nem egészséges.


Pont ez lenne a lényeg, az egészség.

De valahogy figyelmen kívül van hagyva...

2020. júl. 28. 15:26
 10/14 anonim válasza:
Hát a gyakorin trollkodó lényeket biztosan nem érzem át.
2020. júl. 28. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!