Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hol találhatnék olyan fiatalok...

Hol találhatnék olyan fiatalokat, akik tényleg szeretnének tenni egy jobb, emberibb társadalom megteremtéséért? Akik nem elégszenek meg a saját jólétükkel, hanem mozgalom szintű változást szeretnének elérni?

Figyelt kérdés
Nehéz ilyen embereket találni. És néha kezdem azt érezni, hogy csak engem undorít a mindennapos nyomor és az emberhez méltatlan élet látványa. És most nem csak a hajléktalanok tömegeire gondolok, hanem a magukat kínkeserves ábrázattal munkába vonszoló emberek sokaságára. Vajon mindenki megértette már, hogy nincs több élete?

2020. aug. 2. 12:11
1 2 3 4
 11/34 anonim válasza:
Bocsánat, a, 8-nak adtam igazat
2020. aug. 2. 14:31
 12/34 A kérdező kommentje:

Értelek. Ez a motiváló kritika.

Szóval alapvetően egy új életközösség megteremtését tervezem első lépésként. Vagyis olyan lakóházakat, területeket vásárolunk, ahol elkezdhetünk együtt élni. És önfenntartó módon működni. Oda befogadnánk a változtatni vágyókat és azokat akik segítségre szorulnak. Lennének minden területről ott fiatalok. Orvosok, pedagógusok, mérnökök, rendőrök stb. Egy állam az államban. Utána, a mozgalmunk, ha elég népszerűvé válna, akkor indulnánk a választásokon és országos szinten vezetnénk be az emberhez méltó életet. A kommunában gazdálkodási továbbképzések lennének, hogy mindenki megtermelhesse, amire szüksége van. Így szépen lassan kialakulna a teljes függetlenség. Saját iskolákat, egyetemeket, rendfenntartó és bírói szervezeteket alapítanánk, ahol a fiatalok adnák tovább a tudást egy sokkal gyorsabb, korszerűbb módon.

2020. aug. 2. 14:33
 13/34 anonim válasza:

"Ha teljes lenne ez az egész, biztosan sokan támogatnák, mert sajnos ez valós probléma"


Itt a baj. Halihó, ébredjetek már fel! Oké, tegyük fel, összegereblyéztek száz, ezer, akárhány lelkes és tennivágyó fiatalt. Hogyan tovább? Rájöttök, hogy a működéshez tőke kell, vagyis PÉNZ. Méghozzá rengeteg pénz. Szóval vagy bevezeted a tagdíjat, ami összegtől függően is nemtetszést fog kiváltani, vagy gyűjtést szervezel, amit szintén nem szeretnek az emberek (én legalábbis tuti nem adnék egy fillért se valami tegnap született random civil szervezetnek, csak mert hangzatos szólamokkal áll elő), vagy, olyanokhoz fordultok, akiknek a s.ggükből is pénz lóg - viszont ekkor fennáll a veszélye a függetlenség elvesztésének.


De ha tudsz más forgatókönyvet, én kíváncsi vagyok rá.

2020. aug. 2. 14:35
 14/34 anonim válasza:

"Vagyis olyan lakóházakat, területeket vásárolunk, ahol elkezdhetünk együtt élni."


Szóval, miből?

2020. aug. 2. 14:35
 15/34 A kérdező kommentje:

Ez jó. Jönnek az elgondolkoztató felvetések.

Én személy szerint, természetesen saját anyagi hozzájárulással támogatnám a szervezetet. Már, ha tízen összefognánk vásárolhatnánk egy közös területet. Léteznek ilyen működő közösségek.

Egyébként pont a pénztől való megszabadulást szeretném elérni. Ami nyilván csak fokozatosan megy. Lehet, hogy nem rögtön lenne meg sok eddig megszokott kényelmi eszköz, de cserébe egy új élet kezdődne. Értem ez alatt, hogy nem dolgoztatnak halálra, nem adósítanak el stb. Nyilván el kell dönteni, hogy kinek mi ér többet. Tv-ézhetek minden nap, de a pénz rabszolgája vagyok egész életemben. Vagy keményen dolgozom, de amit megtermelek az enyém. Annyi próbálkozás volt már egy új társadalom megteremtésére, miért ne próbálkoznánk mi is?

2020. aug. 2. 14:42
 16/34 anonim válasza:
Nem értem az ítélkező hozzászólásokat. Igen, ez még gyerekcipőben sem jár, csak ötletelés. Nem kéne hülyeségnek tartani egyből úgy ahogy van. Annak tűnhet, hiszen nincsenek még konkrétumok, de ezért jött ide, segítségért. Az a jó, hogy úgymond építkezel a kritikákból, és azokon is gondolkodsz. Én nem tartom hülyeségnek, így naívnak tűnhetek, hogy még semmi konkrét dolog nincs, de bármi kisülhet belőle :)
2020. aug. 2. 15:03
 17/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékelést! :)

Először, ha megegyeztünk a tagokkal (csoportunk már van), akkor szerintem részt vehetnénk együtt egy önellátási alapismeretek képzésen.

Utána megbeszélnénk, hogy ki mennyivel vagy egyáltalán akar-e hozzájárulni anyagilag is a földterület, tanya megvételéhez.

Utána kialakítanánk a gazdaságot. Alapvető növények termesztésével. Tartanánk csirkéket is. Utána egyszerű házakat építenénk és megszerveznénk a közösséget. Folyamatos továbbképzések lennének. Az egészségügyi végzettségű tagok, alapvető ismereteket tanítanának. És mindenki azt tanítaná, amiben jó és hasznos a csoportnak. A közös törvényeket még az ötletelés fázisában megbeszélnénk. Utána pedig felmérnénk, hogy mennyire működnek a gyakorlatban is.

2020. aug. 2. 15:14
 18/34 anonim válasza:
De mire lenne jó pl a pénztől való megszabadulás? Most képzeld el, hogy én kenyérsütésben vagyok jó, te meg cipőkészítésben. Amíg nekem pont kell egy cipő, neked meg kenyér, addig tudunk cserélni. De ha nekem most pont egy ingre van szükségem, a szabónak lekvárra, a lekvárfőzőnek tányérokra, stb? Akkor máris egy kövhetetlen káosz lenne a rendszer pénz nélkül.
2020. aug. 2. 15:26
 19/34 anonim válasza:

Magyarán újra elkezdenéd felépíteni az elejétől pont ugyanazt a társadalmat, ami most van.

Ugyanis ez is pont így indult évszázadokkal ezelőtt.

2020. aug. 2. 21:44
 20/34 A kérdező kommentje:
Nem ugyanazt. És már tudjuk, hogy minek nem szabad megismétlődnie.
2020. aug. 2. 22:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!