Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hol vagytok művészlelkek?

Hol vagytok művészlelkek?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre hogy egyre kevesebb elvont fiatal van és valahogy a művészetek iránti érdeklődés is kiveszett az emberekből. Nem tudok senkivel normálisan beszélgetni mert 2-3 szavas válaszokkal letudnak mindent, komplex vélemény nélkül. Ha néha leülök a zongora elé, játszhatom a Holdfény szonáta 3. tételét is, a többség csak legyint hogy uncsi és berak valami autotune-nal erősen megspékelt 2-3 soros szemetet.


A közizlés hanyatlik ennyire vagy csak egyre igénytelenebbek az emberek?


De ez a művészetek minden terén megfigyelhető, de a zene a legdrasztikusabb.


Van még itt valaki akinek hasonló értékrendje és kiforrott véleménye van, esetleg neadj' isten kicsit tágabb az érdeklődési köre hogy ne csak 1-2 dologról legyen fogalma?


Ugyanitt sakkpartner is kerestetik.


20/F



2021. jan. 16. 13:16
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Nem jó helyen keresel. Egyetemisták körében, főleg művészetiseknél biztos találsz hozzád hasonló embereket. :)
2021. jan. 16. 13:27
 2/27 A kérdező kommentje:
Én is egyetemista vagyok, de az összes társam kb az alpári leittasodó típus. Persze én is szeretek bulizni, de valahogy a sok hülyéskedés mellett igényelném az értelmiségi témákat is.
2021. jan. 16. 13:30
 3/27 anonim válasza:
Majd az élet megoldja. Bár én nem néztem le a művészetet, de nem nagyon érdekelt. Erre az élet mellém küld egy olyan párt, aki képzőművész, énekel, táncol, verset írni is tud... Szóval ügyesen belecsöppentem.
2021. jan. 16. 13:36
 4/27 anonim válasza:

Hat en régen zongoraztam, mai napig rajzolok, festek stb.. De en pl a konyvekkel allok hadilabon. Ritka olyan konyv amit elolvasnek szivesen.

Enis 20 eves vagyok egyetemista, most a covid alatt kezdtem neki a digitalis rajzolásnak is. Mondhatjuk hogy muveszlelek vagyok szeretem az elvont dolgokat de szerintem nagyon tul tolod ezzel a Holdfeny szonatas dologgal.

Nekem vannak suttyo es nem suttyo barataim is, es ugy szeretem oket ahogy vannak. Vannak muveszlelkek is (egyik pl volt zongorista haverom, mai napig 14 eve baratok vagyunk, mai napig hasonlo darabokat jatszik mint Te) a masik inkabb a designer fele vette az iranyt, a digitalis dolgok jobban erdeklik, a 3. Meg a tetováló haverom akivel egyutt tetovalgatunk.

Muveszlelkek de nem attol lesz valaki muveszlelek hogy Bachot hallgat egesz nap. Ok mashogy muveszek.

Na meg. Olyanokkal kell baratkozni akikkel hasonlo az erdeklodesi korod. A zongorista haveromat pl kb imadjak meg jol zongorazik, es a korulotte levo emberek ertekelik ezt. Szerintem rossz emberek kozott keresgélsz.

2021. jan. 16. 13:56
 5/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, kicsit félreértettél. Általában rockzenét hallgatok de nyitott vagyok a bluestól kezdve a popon át a hiphopig mindenre, jelenleg pl a Punnanytól a PMXV album szól egész nap.


Bach csak egy példa volt arra hogy egyeseknek az nem zene, viszont Hiro meg barátai annál inkább...

2021. jan. 16. 14:02
 6/27 anonim válasza:
A kérdés az, milyen szintű sakkpartnert keresel?
2021. jan. 16. 15:01
 7/27 A kérdező kommentje:
1200-1500 pont közöttit
2021. jan. 16. 15:33
 8/27 veterán vas válasza:

Nem jó helyen keresgélsz Kérdező!

Hidd el -hál'Istennek- még nagyon sok értékes ember van "szabadlábon".

Válts társaságot, válts helyszínt, és ki fog derülni.

Az bizonyára nem lesz egyszerű, hogy éppen olyat találj, aki a Holdfény szonátát is el tudja játszani, és közben kiváló sakkpartner is, de sosem lehet tudni............


Saját példám a többféle érdeklődésről:

kiskoromban hegedülni tanultam, szeretek főzni, gyakran járok színházba és rallye versenyekre.

Na ez így első hallásra eléggé kusza, és mégis működik évek óta. ;)

2021. jan. 16. 15:58
 9/27 anonim válasza:
Én is zongorázok, plusz még 2 másik hangszeren is játszok. Van több olyan ismerősöm is akik hozzám hasonlóak és nem olyanok mint amit leírtál. Kétségkívül rossz helyen keresgélsz.
2021. jan. 16. 18:27
 10/27 anonim válasza:

Nincs gyűjtőhelye a művészlelkeknek, ahogy másoknak sem. A jelenlegi helyzetben ez most nem jön össze, de alapvető, hogy művészetekkel kapcsolatos közegekben és programokban találkozol velük/velünk legkönnyebben.

19/L

2021. jan. 16. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!