Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Fekete vagy ázsiai lányokkal...

Fekete vagy ázsiai lányokkal hol lehet találkozni ismerkedés céljából? 😄

Figyelt kérdés

2020. aug. 7. 19:56
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Az afroamerikai a helyes megszólítás.

2020. aug. 7. 21:05
 12/38 A kérdező kommentje:

Egyébként miért sértő a "fekete"? Most ezen elgondolkodtam kicsit. Az N betűs szót azt értem, de ezt nem.

Ez olyan mintha nekem sértő lenne ha fehérnek titulálnak. Nekem nem az, hiszen tényleg az vagyok.

2020. aug. 7. 21:20
 13/38 anonim válasza:
Mert nem tehet a bőrszínéről és ők vannak kissebsékben, ezért nem szép dolog szóvátenni a bőre színét. Neked azért nem sértő, hogy ha azt mondják rád: fehér, mert nem vagy kissebsékben
2020. aug. 7. 21:25
 14/38 A kérdező kommentje:

Ha emiatt nem hívnánk feketének egy afroamerikait akkor az is rasszizmus, hiszen csupán a bőrszíne miatt máshogy kezelik, máshogy beszélnek vele.

Szerintem már túl vagyunk ezen a kisebbségi kérdésen alapuló korszakon. Például aki vörhenyes, arra ne mondjam hogy az? Ők is kevesen vannak, mégsem sértő rájuk nézve. Én tetovált vagyok. A tetováltakból is kevesebb van mint nem tetováltakból. Nem húzom fel magam ha valaki ezt szóvá teszi.

Nem gondolom hogy azért kellene máshogy kezelni valakiket, mert kevesebben vannak.

Továbbra se értem.

2020. aug. 7. 21:34
 15/38 anonim válasza:
20.09es válaszoló ez nekem nagyon új infó. Én jóhiszeműen azt hittem, hogy a fekete korrekt megszólítás. Még a sima négerről is lebeszéltek, pedig azzal szerintem tényleg semmi baj. Te mit gondolsz arról?
2020. aug. 7. 21:38
 16/38 anonim válasza:
Nem, nem, nem. Te nagyon el vagy tévedve! Pont most kelt újra életre a rasszizmus és annak kezelése a BLM kampány és George F. halála miatt. A ,,vörhenyeseknek” pedig ugyan úgy sértő, ha így hívják őket, csak ők elfogadottabbak , mint az afroamerikaiak. Úgy pedig te döntöttél, hogy kivarratod magad, ők viszont sötét bőrrel/vörös hajjal és szeplőkkel születtek akár szeretik, akár nem. És nem azért kell valakit máshogy kezelni, mert kevesebben vannak, ez csak egy tény. Ők is emberek csak más tulajdonságokkal és ezt nem szabad kiemelni. A ,,vörhenyeseket” nem kéne sehogy hívni, mert ennyi erővel a szőke hajúakra is kitalálhatnánk valami hülyeséget, az afroameriaknak pedig a származását, csak akkor kell megemlíteni, ha nagyon muszály és akkor is illő szót használjunk. Ez ugyan olyan minthogy téged sem hív senki sehogy, csak a neveden, mégis ha muszály, azt mondják rád Magyar vagy.
2020. aug. 7. 21:47
 17/38 anonim válasza:

Kedves 15!

Azt gondolom hogy a ,,néger”, ,,nigger”, ,,niga”, stb. szavak a leg illetlenebbek. Ez olyan mint a ,,cigány”, ahelyett is inkább a romát használjuk, bár az a külömbség, hogy a romák a cigány szót használják a sajat körükben is, szoktam hallani, van aki magára is mondja. A fekete sem illő.

2020. aug. 7. 21:51
 18/38 anonim válasza:

Pedig a néger messze nem nigger és meg lehet nézni, hogy hivatalosan is használják. A cigány pedig cigány minden rosszindulat nélkül.

Egyébként, ha valakit sért a néger megszólítás én szólítom afroamerikainak is. Ezen nem múlik. Köszönöm a választ!

2020. aug. 7. 22:02
 19/38 A kérdező kommentje:

#16

Érdekes amit mondasz, bár ezzel nem feltétlenül értek egyet hogy a különbségeket nem szabad szóvá tenni. Nyilván ha kiemeljük a kontexusból ezeket a tulajdonságokat, és úgy állítjuk be hogy azt az adott személyre/személyekre negatívan hat az rasszizmus, de ha szimplán elmondunk egy tulajdonságot az nem.

Ha már George Floyd-ot szoba hoztad, akkor mutatok egy példát rendőrrel.

Nem mindegy hogy azt mondom hogy "minden rendőr gyilkos" vagy "az a rendőr gyilkos".

Remélem sikerült átadni hogy mire gondolok. Nem akartam afroamerikaival példát, mert lehet valakit kellemetlenül érintene.

2020. aug. 7. 22:12
 20/38 A kérdező kommentje:

#17

Ez helytelen. Az N betűs szó (ha jól tudom) rabszolgát jelent. Ennek semmi köze hozzá, és még hasonlóság sincs a cigány szóval.

A cigány is egy népcsoport. Náluk inkább az a helyzet hogy szégyenlik a cigányság egy jelentős részét, és próbálják valamilyen módon elkülöníteni magukat attól a rétegtől. Persze sikertelenül, mivel az a réteg is átvette magára a roma megnevezést. Pedig maga a "cigány" szó nem sértő, ők tették maguknak azzá.

2020. aug. 7. 22:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!