Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Tervezek kimenni külföldre....

Tervezek kimenni külföldre. Hova érdemes mennem, ha a legfőbb tényező, hogy ahova megyek ott legyen lehetőségem nőkkel is összejönni?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem nagyon tudom elképzelni a jövőmet. Mert úgy, hogy a fizetésem 60%-a elmegy az albérletre, a maradék meg kajára, közlekedésre meg kondibérletre és a hó végén alig tudtam néhány ezret félretenni az szerintem nem élet.


Így nyilván olyan országba szeretnék kimenni, ahol az életszínvonal magasabb mint Magyarországon.

Azonban mivel szingli férfiként mennék ki, a legfőbb tényező számomra, hogy ez lehetőleg ne maradjon így kint. Ha pl választani lehet két ország közt, ahol az egyikben mondjuk fele annyit lenne lehetőségem félretenni, mint a másikban de dupla akkora esélyem lenne összejönni valakivel, akkor inkább azt választanám. A kapcsolatok és emberek számomra fontosabbak, mint a pénz.


Szerintetek merre érdemes indulnom?


Eredetileg Németországot választottam volna. De elgondolkodtam, hogy hiába keresnék ott többet, ha valószínűleg beraknának egy munkásszállóba részeg ukránokkal meg románokkal. És egy átlag helybeli mint csóri senkiházi osztojrópaival sosem fog kezdeni semmit. Dél-Koreáról hallottam, hogy ott sokan nyitottak az európai férfiakra, csak ott meg nem lehet olyan sokat megkeresni (mivel nem vagyok mechatronikus vagy ilyesmi, hogy pl a Hondába vegyenek fel).


Szóval ezeket mérlegelve ti mit tanácsoltok?



2020. dec. 11. 06:03
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Dé-Korea azért jött szóba, mert van több koreai barátom/ismerősöm. Azt elismerem, hogy az elején nagyon-nagyon zárkózottak és barátságtalanok. Dé később megnyílnak és sokkal barátságosabbak.

Az egyik koreai barátom mondta, hogy mivel a büfészakos diplomámat egy Magyarországon híres egyetemen szereztem, ezért ott ez szimpátiát váltana ki bennük, mert a koreaiak hasonlóak az amerikaiakhoz egyetemek meg végzettségek terén, hogy az egyetem hírneve nekik nagyon fontos. De abban sajnos egyet kell értenem veletek, hogy egyszerű munkásként úgy, hogy koreaiul sem tudok nem sok esélyem lenne.

Mellesleg Koreával az az érdekes, hogy ott a lakás-megélhetés költségei nagyjából fordítottak, mint Nyugat-Európában. Azaz a lakás sokkal olcsóbb, mint mint Nyugat-Európában, azonban az étkezés, kávézó és egyéb bolti árak viszont sokkal magasabbak, mint Nyugat-Európában. Amikor a Szöul külvárosában élő barátom mondta, hogy náluk milyenek a lakásárak, akkor érdekesnek találtam, hogy nem sokkal magasabbak mint Budapesten. De amikor a termékek árait mondta (pl étterem, kávézó, hentes stb), akkor még a németországi árak is sokkal olcsóbbak voltak ahhoz képest.

De azzal valószínűleg egyet kellene értsek veletek, hogy komoly mérnöki/üzleti végzettség nélkül koreai nyelv nélkül talán nem olyan jó húzás. Bár a haverom szerint még így is találnék kint valakit, aki csak mert angolul tudok meghívna engem valahova :D

De ettől függetlenül ha már Ázsia, akkor szerintem Szingapúr jobb választás lenne (ott kb mindenki tud angolul).


De abban valószínűleg egyet kell értenem veletek, hogy Írország és Ausztria jobb döntés (a kettő közül inkább Írország mellett döntenék).


Az USA-ról, Kanadáról, Ausztráliáról és Új-Zélandról miket tudtok ilyen téren? Detroitban mondjuk nem hiszem, hogy sok helybeli nőt zavarna ha csak egyszerű munkás lennék :D

2020. dec. 13. 01:53
 22/35 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem arról van szó, hogy nem akarok itt ismerkedni magyar nőkkel vagy, hogy csúnya vagyok és nem kellek senkinek meg ilyesmik. Hanem arról, hogyha pl ismerkedek itt valakivel és látom a magyar lányon, hogy ő itt nagyon szereti a családját és nagyon idehúzza a szíve, akkor nem fogom őt hülyíteni és rabolni az idejét, mert tudom, hogy én úgysem fogok ebben az országban maradni. Tehát lényegében nem akarom senkinek sem összetörni a szívét.
2020. dec. 13. 01:57
 23/35 anonim válasza:

Kérdező bocs de a koreai barátod nagyon palira vett ugyanis Szöulban akkora lakás-hely hiány van hogy a bérleti és eladási árak sokkal nagyobbak mint Pesten! És pont hogy a kaja úgymond olcsóbb!

A bérlés legalább 50%-kal több

A vásárlás most kapaszkodj meg! 5x több mint Pesten! A kaja ehhez képest szinte ugyan olyan árban van csak ugye magyar fizetés 220... koreai fizetés 700 körül...!


Meg őszintén mi az a nagy egyetem amit végeztél és mellette csak fizikai munkás vagy? És nem... nem nézem le a fizikai munkát apám is abban dolgozik nem is keres vele rosszul (magán vállalkozóként, neha én is be szoktam segiteni főleg most mert vendég látós vagyok a munka meg nem büdös nekem...)

Szingapúrt még jobban felejtsd el! Nagyon szigorú város akkor inkabb Malajzia... de szerintem még mindig Ausztria Németország Írország

Ja Spanyolország hát nem tom hogy ajánljam mert hát ennyire toxic mentes kultúrát reg lattam totálisan ellentétje Koreának! Főleg a munkavilágban! Ja igen ott van még Svájc habár az kemény dio de még busz sofőr is qurva jól keres... unokatesomek is kint vannak már lassan 5-6 éve… jo nem is lepukkant buszt vezetnek hanem ilyen 200 milliós csúcs modern buszokat 😅

De Koreát tényleg offold ki nagyon gyorsan mert ezzel a végzettséggel (legalábbis amit mondtál hogy fizikai munkában dolgozol) nem adják meg a vízumot meg a nyelvet sem tudod a be illeszkedés meg még nehezebb lenne

2020. dec. 13. 02:55
 24/35 A kérdező kommentje:

#23


Az 50% az nem sok. Párizsban pl sokszor 200-300%-al több a lakás. A kaja akkor olcsó ha rizst meg ilyen alap ételeket veszel szupermarketből.


Az elte egyik filológiai szakára jártam. Hiába híres egyetem, ha büfészakot végeztem.


Szingapúr nem zavar engem, mivel nem cigizek meg nem szoktam részegen az utcán üvöltözni meg részegen autókra okádni.

Szingapúr alapvetően azért nem szimpatikus a kelet-európai (köztük magyar) fizikai munkásoknak, mert többségük cigizik meg minden másnaponta berúg. És Szingapúrban pl ha nem-dohányzó helyen rágyújtasz akkor 25 év börtönt is kaphatsz. Az efféle rendbontásokra több étvizedes börtönt simán kiszabnak. Nem bántásként mondom, de köztünk magyarok közt azért bőven akadnak részeges, ápolatlan cigizősök, akiknek Szingapúr maga a pokol lenne az ilyen szigorú törvényei miatt.

De engem ezek nem zavarnának, attól, hogy fizikai munkákat végzek még nem vagyok ápolatlan alkesz.

A fő kérdés, hogy munkavállalás terén mennyire lenne esélyem, illetve a helybeli nők mennyire lennének nyitottak felém.


Svájcról tudom, hogy jó és brutális összegeket lehet keresni. De oda nagyon nehéz kijutni, illetve nem hiszem, hogy túl nyitottak lennének a nők. Szerintem még Németországnál is rosszabb esélyeim lennének.


De Dél-Korea amúgy szerintem sem a legjobb választás lenne egyszerűbb munkásként. Az csak inkább példa volt arra, hogy Európán kívülre se haboznék menni... Mert sokszor ezen az oldalon, amikor szóba jön a külföldre való költözés akkor nem látnak messzebb a "sógoréknál".

2020. dec. 13. 04:25
 25/35 anonim válasza:
Próbálj a saját országodban boldogulni, máshol csak jöttment leszel.
2020. dec. 13. 04:41
 26/35 A kérdező kommentje:
Itt is jöttment vagyok (vidékről költöztem fel)
2020. dec. 13. 04:43
 27/35 anonim válasza:
Nagy Mo területén nem vagy az.
2020. dec. 13. 05:05
 28/35 anonim válasza:

tehát talán koreai szakon végeztél - akkor pont nem Koreában van lehetőséged jó munkára, hanem itthon - és jó nőre is itthon van esélyed. Valaki írta privben, hogy mi van, ha nem szomszédod Juliska, hanem talán vének, akkor két-három házzal arrébb néz körül szép és kedves lány ügyben. Mert keresnek kell, a szelíd, szép, kedves lányok nem riszálják magukat a fb oldalon, utakon, elbújnak egy könyvtárban, vagy múzeumban. (tényleg a kelet-ázsiai múzeumok, gyűjtemények táján nézelődtél már?)

Nem vagy jött-ment, ez a hazád, az édes hazád. És értékes nyelveket tudsz - angolul már mindenki tud, a különleges nyelvekkel fordítás, tolmácsolás itt tudnál jó munkához jutni.

Egyébként meg az a szomorú helyzet van a háttérben, hogy a nyelvszakos bölcsészek jól megéltek abból, hogy a műszakiak nem voltak hajlandók nyelvet tanulni. Ez változott, ma már sokan tudnak, tudnak szakszöveget fordítani és tárgyalni is sokan. Neked meg valamilyen területen a különleges nyelveken kívül kellene tanulmányokat folytatni. Vagy irodalom területén, műfordítással.

2020. dec. 13. 10:52
 29/35 anonim válasza:

Amugy csak szólok a filozófiai bölcs szak nem büfé szak... csak pont te nem tudtad kihasználni... először is simán tanithatnal bolcseszetet társadalom politikát-történelmet valamint írhatnál folyóiratokat sőt ezzel a szájjal egyesült királyságban nagyon jól el boldogulnal (+Írország lényegeben egész Britanniában)

De ez csak a bérlés a +50% a vétel már +500% meg itt nem nagy lakásokról van szó hanem tényleg ilyen 1 személyes kb 10-20 negyzetmeteresekrol

De Párizsban pl a bérlés tényleg sokkal drágább de a vásárlás már sokkal kevesebb is mint Koreában (de amugy tényleg azzal a fizetéssel az élelmiszer Koreában nagyon olcsó!)

És igen tudom hogy itt is vannak alkeszek és hasonlók de ugyan ugy Koreában is sőt ott az a megszokott és nem is csövesek hanem üzletemberek öltönyben éjszaka ki vannak feküdne az utcán

2020. dec. 13. 11:26
 30/35 anonim válasza:
29 nem filozófia, félreolvastad, filológia = nyelvészet (valószínű valamelyik keleti nyelv) (de egyik sem büfé szak szerintem, talán csak a "kommunikáció", csak tényleg nagyon kell keresni a helyét)
2020. dec. 13. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!