Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Tervezek kimenni külföldre....

Tervezek kimenni külföldre. Hova érdemes mennem, ha a legfőbb tényező, hogy ahova megyek ott legyen lehetőségem nőkkel is összejönni?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem nagyon tudom elképzelni a jövőmet. Mert úgy, hogy a fizetésem 60%-a elmegy az albérletre, a maradék meg kajára, közlekedésre meg kondibérletre és a hó végén alig tudtam néhány ezret félretenni az szerintem nem élet.


Így nyilván olyan országba szeretnék kimenni, ahol az életszínvonal magasabb mint Magyarországon.

Azonban mivel szingli férfiként mennék ki, a legfőbb tényező számomra, hogy ez lehetőleg ne maradjon így kint. Ha pl választani lehet két ország közt, ahol az egyikben mondjuk fele annyit lenne lehetőségem félretenni, mint a másikban de dupla akkora esélyem lenne összejönni valakivel, akkor inkább azt választanám. A kapcsolatok és emberek számomra fontosabbak, mint a pénz.


Szerintetek merre érdemes indulnom?


Eredetileg Németországot választottam volna. De elgondolkodtam, hogy hiába keresnék ott többet, ha valószínűleg beraknának egy munkásszállóba részeg ukránokkal meg románokkal. És egy átlag helybeli mint csóri senkiházi osztojrópaival sosem fog kezdeni semmit. Dél-Koreáról hallottam, hogy ott sokan nyitottak az európai férfiakra, csak ott meg nem lehet olyan sokat megkeresni (mivel nem vagyok mechatronikus vagy ilyesmi, hogy pl a Hondába vegyenek fel).


Szóval ezeket mérlegelve ti mit tanácsoltok?



2020. dec. 11. 06:03
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:

ohh akkor tényleg félre olvastam :S nos az sem bűfé szak* ahogy mondod! a nyelvészeket még jobban keresik mert mindig van mit lefordítani irodalmi művek tudományos cikkek politika bulvár stb... ott van még a tanítása is... tényleg nem tudtál elhelyezkedni vele kérdező

30 szerintem angol mert írta meg van neki az angol vizsgája

2020. dec. 13. 11:53
 32/35 anonim válasza:
31 a keleti nyelvekhez kell az angol, koreai lesz az (de a kérdező hagy minket egy kicsit itt vergődni:)))
2020. dec. 13. 11:59
 33/35 anonim válasza:
mondta ne beszéli a koreait szóval
2020. dec. 13. 12:17
 34/35 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam le a konkrét szak nevét, mert lényegtelen. Ha azt írnám, hogy mongol az változtatna bármin is? Vagy ha azt, hogy hindi, arab, perzsa vagy akármi? Nem. Itt konkrét nyelveket kell beszélni tudni nem pedig nyelvészkedni meg íróasztal tudóskodni.


Amit a "szomszéd lányokról" írsz, arra megadtam a választ. Nem akarok senkit sem hosszú távú kapcsolattal hülyíteni ha tudom, hogy szinte biztos, hogy nem fogok itt maradni.


Akik pedig azt írják a filológiai szakokra, hogy "menj tolmácsnak" azok nem értenek semmit sem az egészből. Ismerek sokakat, akik a szakterületem nyelvében tolmácsok, egyikük sem egyetemmel lett tolmács. Többségük már eleve kétnyelvű családban nőtt fel. Egyetemmel nem lehet tolmácsnak lenni, a tolmács az egy olyan szint, amihez lényegében születni kell.


A műfordítás pedig nagyon sok energia és idő és utána lehet nem is fogsz találni majd kiadót, aki vevő lesz rá. Ahogyan az egyik barátom is folyékonyan megtanult magyarul és jelentkezett, hogy irodalmi szövegeket fog majd lefordítani. De alig tud ezzel pénzt keresni.


Ha pedig az egyetemen maradnék akkor attól még a mostani fizikai munkámmal is többet keresnék. Egy kezdő egyetemi oktató fizetése 180 ezer forint körüli. Hülye lennék még tíz évig tanulni meg PhD-zni azért, hogy kevesebbet keressek mintha elmennék fizikai munkásnak.


Sokan próbálják beadni ezt a "de próbáld meg ezt, hátha majd ez meg az lesz" szövegeket, és értékelem is a segítőkészséget, de én több tucatnyi hallgatót láttam, akik a diplomájukkal végül mentek a mekibe (és hasonló helyekre).

2020. dec. 13. 21:55
 35/35 anonim válasza:
lol láttam én is ilyent figyi ha koreába akarsz menni akkor menj 90 napot ott lehetsz vizum nélkül annyi idő elég hogy találj munkát vagy pedig tegyél le egy angol koreai nyelv szakot azt gooo korea! egyből kapsz egy rakat munkát és vizumot is! mert az angol koreai tudokat vadásszák...
2020. dec. 13. 22:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!