Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Hogy lehetne több önbizalmam?...

Hogy lehetne több önbizalmam? járt már más is így?

Figyelt kérdés

tetszik egy pasi, aki szerintem hozzám képest "magasabb kategóriába" tartozik. értsd ez alatt azt, h szerintem én nem vagyok nőként olyan jó, mint pasiként ő.

ismerősök kívülállóként azt állítják h mi jól néznénk ki egymás mellett mert hasonlóak vagyunk stílusra, életfelfogasra is. szeintem a pasi nem nézne rám többkéNt mint haver, mert sztem én nem vagyok olyan jó nő es nem lennék "elég" neki vagy hozzá.

járt már mas is így hogy esetleg azért ment el két ember egymás mellett mert az egyik nem hitt abban hogy valakinek akit "jobbnak, szebbnek" tart annak esetleg ő is bejöhet?



2021. febr. 7. 22:38
 1/9 anonim válasza:

Volt már!


Ha érdekled egy fikarcnyit is a pasit, lépni fog!

2021. febr. 7. 22:48
 2/9 anonim válasza:
Millió ilyen van és olyan is, hogy valahogy mégis párkapcsolatba kerülnek, de az alacsony önbizalom aláássa az egészet. Nagyon fárasztó olyanokkal lenni sajnos, akik nem értékelik önmagukat, mert hiába imádjuk őket és hiába ismerjük el minden értékeiket, ha ez róluk csak lepereg és állandóan kételkednek önmagukban vagy bennünk. Csak azt tudom ajánlani, hogy dolgozd fel ezt a problémádat pszichoterapeutával, mert egy csomó jó lehetőséget elszalasztasz miatta, ahogy itt is éppen ezt próbálod előkészíteni.
2021. febr. 7. 22:57
 3/9 anonim válasza:
#1: Vagy nem... Értelmes, felnőtt férfi nem mozdul rá mindenkire, csak arra, aki jeleket ad. Ha a kérdező nem adja jelét annak, hogy van nála esélye a fickónak, akkor az nagy valószínűséggel nem fog csak úgy nyomulni.
2021. febr. 7. 23:14
 4/9 anonim válasza:

Szerintem nagyon sokan járunk így.

Én férfiként ugyanezzel küszködöm. Ha egy nőt nagyon szépnek, és nagyon jó nőnek látok, nem merek kezdeményezni, mert azt gondolom, hogy úgysem kellenék neki.

Mindig egy picit a másik fejével is kéne gondolkodni, hisz nem biztos, hogy az a nő akit én jó nőnek látok, lehet, hogy saját magát ő nem látja annak.

Az a pasi akit te jó, illetve jobb pasinak látsz, mint ami te vagy nőbe, nem biztos hogy a pasi is jó pasinak tartja saját magát.

Sajnos ez így alakult ki, hogy nem merünk kezdeményezni, ha valakit jobbnak látunk.

2021. febr. 8. 10:50
 5/9 anonim válasza:
#4 De ez ellen lehet tenni, nem kell, hogy az inkompetens szüleid által kialakított rossz önértékeléstől nyögj egész felnőttkorodban. Csak nem akarjátok meglátni a lehetőségeket, pedig a mi generációnknak már számtalan komoly önismereti módszer a rendelkezésére áll.
2021. febr. 8. 10:58
 6/9 anonim válasza:

Igazad lehet, és ez mindenképpen önbizalom hiány is.

Én aki a 4 es választ is írtam, én amióta az eszemet tudom, mindig is kisebbségi érzésekkel küszködtem, pedig tudom, hogy elvileg nem kéne, kert nincs semmi olyan bajom, ami ezt indokolná.

Ha meglátok egy általam szépnek tartott nőt, mindig ezt mondom:


Áhhh. Ez biztos, hogy nem foglalkozna velem, inkább meg se próbálom.

Igazából sok férfinak az a baja, -többek közt nekem is -, hogy azt várjuk, hogy a nő kezdeményezzen, mert az önbizalmat ad azáltal, hogy úgy érzem, kellek neki.

Csak sajnos kevés az olyan nő,aki mer kezdeményezni.


Ők sokszor nem bátortalanságból, hanem ugye elvből. Mert ugye az az elv, hogy a ffi kezdeményezzen.

Nehéz ez mindenképp sajnos.


Meg ugye az ember mindig kombinál. Ha meglátok egy nőt aki tetszik, egyből kombinálok.


Uh. Biztos van férje. Ha nem működik, biztos van szeretője.

Miért pont én kellenék. stb, stb.


Érted drága 5 ös hozzászóló. ?


Akik most 20 évesek, azoknak jobb, mert szerintemv15-20 év, és a nők szinte teljesen átfogják venni a kezdeményezést. A nők fogják megcsípni a férfiakat, és az már egy jobb világ lesz.

Én abból már sajnos kicsúszok, így 50 körül.

Így jártam. Lehet, hogy soha nem lesz már senkim, én már erre is felkészültem sajnos.


Minden jót neked 5 öske.

2021. febr. 8. 12:18
 7/9 anonim válasza:
Nézd, nekem mindegy. Ha le akarod élni az egész életed úgy, hogy azt magyarázod, hogy te ilyen vagy és a külvilágnak kéne megváltoznia, miközben bizonyítottan jól működő módszerek vannak arra, hogy hogyan tudnád visszaszerezni az eredeti személyiséged, ami a szüleid működése miatt nem kapott teret totyogós korodtól kezdve, te döntésed. A pszichoterápia sokak életét adta már vissza, csak hát ugye merni kell belevágni.
2021. febr. 8. 13:22
 8/9 anonim válasza:

Szerintem talán fog ez menni egyedül is, mert azért olyan nagy baj nincs, csak egy kicsit össze kell magamat szednem.

Talán egy jó kapcsolat kéne, ami jól működik, az már meghozza az embernek az önbizalmat.

Köszi a segítséget.

2021. febr. 8. 14:20
 9/9 anonim válasza:

Persze-persze. Ez a legfőbb ismérve annak, ha valaki önismereti munkára szorul: ha úgy gondolja, hogy minden rendben lenne, csak kicsit a külső körülményeken kéne csiszolni valamit. Ráadásul az is nagyon izgalmas, hogy az önbizalmuk javulását általában férfiak várják a nőktől, az alacsony önbizalmú nők meg inkább egyedül maradnak.

Amíg tagadod, hogy az önbizalom belülről fakad és nem külső körülményektől függ, nincs sok esélyed sajnos. Az egyetlen út, hogy összeállsz egy hasonlóan sérült valakivel párkapcsolatban és próbálkoztok.

2021. febr. 8. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!