Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Honnan/miből meríthetnék...

Honnan/miből meríthetnék önbizalmat? Hogy tudnám elfogadni/szépnek látni magam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom helyrebillenteni az önbizalmam. Átlagos nő vagyok, próbálok csinosan/nőiesen öltözni, ápolt vagyok, mégis ha magamra gondolok egy darab fát vonzóbbnak látok, mint önmagam. Nulla kisugárzás, nulla szexiség. Inkább egy szottyadt uborkának látom magam mint egy élő nőnek.

Honnan tudnék egy kis megerősítést kapni, egy kicsit visszatalálni a reális önképhez? Ti honnan merítkeztek? Honnan tudjátok, hogy szépek vagytok?


2021. jan. 28. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Családi visszajelzések?
2021. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
31%
Nem csak a külsőségek számítanak egy ember életében, meríts önbizalmat abból, hogy mittomén, okos vagy, humoros, jó barát vagy, szorgalmas, jó vagy valamiben, kitartó, akármi.
2021. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Szépség téren kell sikereket elérned.

Ettől az önbecsülésed az egekbe fog szállni ha sikereket érsz el ezen a téren.

2021. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sunshinedoll ***** válasza:
71%
Nagyon nagy hiba lenne külső alapján önbecsülést nyerni, mert abban a pillanatban, hogy valaki más visszajelzést ad, vagy változik a külsőd, el is illan. Szóval továbbra is azt tanácsolom, hogy ne ezzel foglalkozz, mert múlandó, gyenge és sérülékeny önbizalmat ad.
2021. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Belülről építs önbizalmat, önbecsülést és ne a külső körülményektől tedd függővé.
2021. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített sokat, hogy úgy kezdtem öltözködni és sminkelni ahogyan én szeretnék. Azelőtt mondjuk ha láttam a többi lányon/boltban valami ruhát akkor csak irigykedve néztem rájuk, de aztán leküzdöttem a félelmem és én is elkezdtem azt hordani ami nekem bejön. Azóta magabiztosabban állok hozzá mindenhez, nagyobb sikereket is érek el, más lett a hozzáállásom az egész élethez, pozitívabb vagyok.

Igaz sokak szerint a külsőségek nem számítanak, de ha úgy nézel ki ahogy neked tetszik más lesz a hozzáállásod mindenhez.

Azelőtt szürke kisegérként azt sem mertem felvállalni az iskolában amit tudtam, inkább elfogadtam a rossz jegyeket, minthogy kiálltam volna magamért (hiába tudtam mondjuk az anyagot 5-ösre).

Abból amúgy szerintem nem sok önbizalmat lehet meríteni, hogy mondjuk színötösek a jegyeid, vagy jó vagy a munkában, mert attól még ugyanolyan visszahúzódó leszel, igaz sikeresebb, de azt az önbecsülést nem fogod megkapni ami kell.


Szóval szerintem kívülről is ugyanúgy lehet önbizalmat építeni, úgyhogy vegyél pár csini ruhát, vállald fel magad és kezdj el úgy élni, ahogy a lelked mélyén szeretnél :)

Sok sikert!

2021. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Kettesnek igaza van pedig. 🙈
2021. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem én pontoztam le a válaszokat. Számomra mind hasznos volt.

Igen, tudom, hogy belső megerősítés kellene, csak sehogy se találok. Valahogy nem tudok kimászni a gödörből.

2021. jan. 28. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!