Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Elérhetőség csere+jelölés,...

Elérhetőség csere+jelölés, majd letiltás. Visszajelölés/írás előtt. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Akit a részletek kevésbé érdeklik, ugorjon az utolsó bekezdésre :D


Olvasva pár cifra ismerkedési esetetet, az enyémet is megosztom.

A közelmúltban a Duna-parton sétáltam hogy a karanténos helyzetet kicsit kipihenjem. Feltűnt egy 25-30 éves forma lány, aki látványosan ráérősen sétált. Megszólítottam, egész jól szóba elegyedtünk, voltak közös témáink, majd együtt sétáltunk egy darabig.


A végén mielőtt elköszöntünk, elkértem tőle a Face elérhetőségét. Mivel a nevéből sok volt, végül elővette a telóját, rákeresett az én nevemre és bejelölt. Elköszöntünk.

Úgy voltam vele, nem kapkodom el a visszajelölést. Ugyanis utána még el kellett intéznem pár dolgot. Ránéztem a profiljára, pl. fél óra múlva gondoltam visszajelölni. Amikor majd nyugodtabban fogok tudni majd írni.


Hazafelé mentem. Az úton visszafelé rákerestem, de már nem találtam a csajt az ismerősnek jelöléseim közt... 25-max. 30 perc ha eltelhetett az elköszönésünk óta. Rákerestem nevére de nem találtam. Lehet le is tiltott (...). Mivel valószínűleg nincsenek közös ismerőseink, így ismerősi körben is hiába kérdeznék körbe.


MI áll az egész mögött, egyáltalán van rá észszerű magyarázat? Tudom, nem mindig kell logikát keresni, de amit lehet meg szeretnék érteni. Máskor hogy ne csesszem el, vagy épp pont hogy számítsak ilyesmire :D

Nem bírt fél órát várni, meggondolta magát? Ha eredetileg se akart volna Face-en ismerős lenni, nem akarta volna megadni az elérhetőségét; akkor miért nem mondta meg egyenesen, vagy miért jelölt be? Ahol sétáltunk, be volt kamerázva az egész útszakasz, és voltak jó páran rajtunk kívül, semmitől nem kellett volna tartania. Bármi történt volna (fel se merült, csak azért írom mert lehet mindenfélét hallani), lett volna rá jó néhány szemtanú.


Mivel itt női agyról/gondolkodásmódról van szó, főként lányok/nők őszinte válaszát várom ill. olyan férfiakét, akiknek már volt hasonlóban részük. Írhattok privátban is ha úgy jobb.

Mielőtt az jönne le hogy csak nekem tűnt úgy hogy a lány unalmában sétál, miközben biztos munkába ment vagy munka után volt pár perce, hát nem. Hétvége volt és tényleg jól láthatóan ráérősen sétált. És semmivel nem jelezte hogy magában akarna sétálni, sőt inkább jó hangulatúnak tűnt. Persze ez lehet simán a látszat.


Kapcsolódó téma hogy csomó nő –érthetően– hiányolja az élő megszólítást. Persze lehetőleg a megfelelő férfitól. Most meg amikor volt, akkor valaki így reagálja le. Totál online ghosting+offolás, csak épp még egy köszönést se várt meg. Amit élőben valóban nehezebben tud megtenni. És csodálkoznak hogy a férfiak többsége nem kezdeményez. Egy ideje már neten is egyre kevésbé.


RÖVIDEN. Egy csajjal cseréltünk Face-elérhetőséget, bejelölt. Elköszöntünk, mentem a dolgomra. Majd mielőtt visszajelöltem és írtam volna, törli a jelölést és szinte biztos hogy tilt is. Mi lehet a magyarázat?

Lehetőleg kifejtve :) Mert csak azt válaszolni hogy "meggondolta magát", önmagában kevés. És a fenti szerint cselekvő személy részéről elég felelőtlen, másokat semmibe vevő viselkedésre utal...



2021. márc. 29. 01:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
Szórakozott, csinálják ezt a nők. De ez ne tántorítson el, próbálkozz tovább, egyszer majd marad egy, ne aggódj.
2021. márc. 29. 04:56
 2/18 anonim válasza:
Szerintem azonnal vissza kellett volna jelölnöd, az hogy később tudsz csak írni az nem számít. Gondolom mondtad neki, hogy még dolgod van a séta után és nem fogsz azonnal chatelgetni. Esetleg elköszönés után látta, hogy a telódat nyomkodod, de nem jelölöd vissza, lehet nem tetszett neki :D
2021. márc. 29. 06:46
 3/18 QvanyadatMDRTR válasza:

Elképesztően nagy méreteket ölt a Ghostingolás napjainkban...a lehető legnárcisztikusabb viselkedési forma, legalábbis, hogy empátiátlan, az fix. Sajnos vannak ilyen emberek. Őszintén meg kell tőlük kérdezni hogy a mi a bajuk, miért cisnálják ezt. Legtöbbször úgysem válaszolnak, de 1-2-t lehet még rá lehet ébreszteni, hogy embertelen ez a viselkedés.

Beszéltem olyan sráccal is, kezdetleges baráti kapcsolatban (mármint én is férfi vagyok, szal baráti, no homo), majd mégsem akart haverkodni és ghostolt, kérdeztem, hogy ez mi a fene, csaj vagy, vagy mi? És azt mondta ő ezt elfogadottnak tekinti, mert hogy vele is rengetegen ezt csinálták. Szerintem pofátlanság, és ha leírta volna, hogy bocs, de nincs kedvem mégsem, nem vagy szimpatikus mégsem, akkor megértem és ennyi, de így csak simán ghostolni rohadt nagy tahóság.


24/F

2021. márc. 29. 07:58
 4/18 anonim válasza:
Unatkozó, felszínes nőszemélybe botlottál bele, aki valószínűleg megsértődött azon, hogy nem ugrasz rögtön az "ajánlatra". Tapasztalataim szerint a nők egy "hobbija" egyébként is az, hogy bármiféle indok nélkül, egyik pillanatról a másikra 180 fokot fordul a gondolkodásuk, és nem érted, hogy mi a baj, miért tűnnek el, ha addig okésnak tűnt minden. Hidd el, én sem értem a női gondolkodást, néha úgy érzem, hogy a Belga tökéletesen leírta a dolgot az Az a baj c. számában. Velem olyan eset játszódott le, hogy egyszer a vonaton odaült mellém egy csaj, én éppen olvastam. Mivel a kb. hárommal odébb lévő nagyvárosban sem szállt le, elkezdtem vele beszélgetni. Egy órán keresztül beszélgettünk, ő is érdeklődő volt, bemutatkoztam neki, ő is nekem. Mondtam neki, hogy ha gondolja, akkor Fb-on beszélgethetünk, mondta, hogy rendben. Vagy 2 nap múlva megjelöltem, de vissza sem igazolt, úgyhogy annyiban is hagytam a dolgot.
2021. márc. 29. 08:09
 5/18 anonim válasza:
#3: Sajnos igazad van, tényleg eszméletlenül sokan csinálják. De ha pl. itt is elolvasol néhány hozzászólást a témában, akkor azt látod, hogy szinte mindenki elfogadottnak tekinti, azon az alapon, hogy úgymond "kevésbé sértő", mint ha megmondják, hogy "bocs, de mégsem vagy szimpatikus". Pedig szerintem ha már elkezdtél valakivel beszélgetni, akkor az a minimum, hogy nem lépsz le szó nélkül, nem váratod a másikat, nem nézed őt hülyének. Jó, nyilván az őszinteség is tud fájni, de az én szememben ugyanolyan megalázó, amikor mondjuk napokig vársz egy válaszra, aztán rájössz, hogy az illető csak úgy lelépett. Itt is sokszor jártam már így csajokkal, volt, akinek írtam utána, hogy mégis mi a franc baja van, de semmi reakció.
2021. márc. 29. 08:16
 6/18 anonim válasza:

49 éves lány vagyok.

Simán lehet vmi fb probléma. Két fb fiókom van (nyugi, etikusan használom őket) és az egyikből rendszeresen megcsinálja a fb, hogy írok cseten vkinek és pár perc múlva SEHOL nincs az üzi. Tegnap is ez volt. Kb. 3 órával később vettem észre, hogy azért nem válaszolt az illető, mert nem kapott választ. :) A másik fb fiókomból nincs ilyen.

Ha tudod a nevét, akkor keresd meg, gondolom fénykép alapján megtalálod.


Egyébként nem ennyire hülyék a nők, hogy fél órát sem tudnak várni. :) Azt hittem, itt napokról van szó. :)

2021. márc. 29. 08:26
 7/18 anonim válasza:
Ismerkedni manapság sérülés nélkül csak ugy lehet ha minél magasabbról teszel az egészre. Ne keresd a miérteket, mit rontottál el, semmi ilyet, van, örülj neki, eltűnik, eltűnt. Kész, nemkell görcsölni rajta.
2021. márc. 29. 09:37
 8/18 anonim válasza:

Elolvastam, ez elég komoly :/

Így tényleg azt érzi az ember, hogy csak bohócot csinálnak belőle.

De próbálkozz tovább, nem szabad feladni. Nem szabad az ilyenekkel foglalkozni.

23/f

2021. márc. 29. 10:28
 9/18 anonim válasza:
Talán az lehetett, hogy mégsem akarta megmondani neked szemtől szembe, hogy bocs, de nem jössz be nekem, vagy valamit látott a profilodon, ami miatt nem voltál neki szimpatikus, netán rájött, hogy túl sok mindent fogsz így tudni róla, de az is lehet, hogy csak úgy, a semmiből jött az a gondolata, hogy visszakozik. A nők totálisan kiszámíthatatlanok, sajnos a legtöbbje pont így viselkedik, érthetetlen okokból lelépnek, és talán ők sem tudják megmondani, hogy miért. Pár évvel ezelőtt itt beszélgettem egy csajjal, megegyeztünk, hogy fb-on folytatjuk, megmondta a nevét. Mivel több azonos nevű lány is volt ott, itt megkérdeztem tőle, hogy ő-e az a kinézetű lány, akire a település és az életkor alapján gondolok. Mondta, hogy igen, megjelöltem, aztán este jött is az értesítés, hogy visszaigazolt. De amikor már ott írni akartam neki, nem tudtam, valószínűleg letiltott, és itt is hiába írtam neki, nem reagált. Nem értem, mi történt, de nagyon rosszul esett. Próbálom figyelmen kívül hagyni az ilyesmit, csak nem megy.
2021. márc. 29. 11:06
 10/18 anonim válasza:
Telefonszámot kellett volna cserélni, a fb. majmoknak való.
2021. márc. 29. 11:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!