Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Ha több társkeresőn üres,...

Ha több társkeresőn üres, kitöltetlen adatlappal, fotó nélkül érkeznek naponta érdeklődő privát levelek, akkor mindez szerinted is bizonyítja, hogy kamu az összes társkereső oldal/app?

Figyelt kérdés

Olyan szövegekkel kapok leveleket, hogy tetszik a profilom, az adatlapom ezért szeretnének megismerni. 🤔

Férfiként, aki nőt keres, egyik oldalon még férfiaktól is kaptam ilyen üzeneteket. 😯

Mondanám, hogy hízelgő naponta kapni felkéréseket ismerkedésre, ám így, hogy semmi alapjuk nincs a kapcsolatteremtésre, számomra egyértelmű bizonyíték a szolgáltatók csalására.

(52 éves Budapesti férfi vagyok)



febr. 13. 10:52
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is csalás az összes párkereső oldal/applikáció
Úgy tapasztalom, részben tartalmaznak kamu profilokat, küld a rendszer hamis üzeneteket, de vannak valódi társkeresők is
Nem tapasztalok hamis profilokat, üzeneteket, mindegyik mögött valódi ember van
Nem használok párkeresőket a személyes ismerkedésben hiszek
Egyéb, kifejtem hozzászólásban
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az összes ilyen oldal tele van kamuprofilokkal, amik általában az előfizetésre akarják csábítani a felhasználót.
febr. 13. 10:54
 2/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, talán félreérthetően fogalmaztam, az én adatlapjaim nincsenek kitöltve és nem rendelkeznek fotóval jelenleg, mégis kapom az üzeneteket.

Akiktől kapom, náluk jellemzően egy fotó látható (ha több, akkor a továbbiak el van homályosítva), általánosan kitöltött adatlapokkal. Nemigen vannak konkrét, életszerű, személyes leírásaik.

febr. 13. 10:55
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Talán léteznek más fajta oldalak is, ahol nem kell előfizetni ám szolgáltatnak párkeresést? A GYIK-et leszámítva.

febr. 13. 10:56
 4/11 anonim válasza:
Sajnos ahol nem kell fizetni, azok nem túl aktív oldalak. Bár van pár aktív is, ahol csak korlátozva van aki nem fizet.
febr. 13. 11:07
 5/11 anonim válasza:

tinder, bumble... ezek jók!

mit akarsz webes társkeresőn... ezer éve halottak kb

febr. 13. 13:22
 6/11 anonim válasza:

Mindenhol vannak csalók. Tinderen is.

És ez nem a képtől és az adatlaptól függ. Azt utána lehet egymás között privátban is intézni. Nem mindenki akar sok mindent közszemlére tenni magáról.

És természetesen olyanok is fognak írni, akiket nem szeretnél, vagy egyáltalán nem felelnek meg az általad megadottaknak. Én is használtam régen 1-2 társkereső oldalt. Direkt leírtam, hogy a közelemben éljen, nem az ország másik végében, legyen hasonló korú, mint én. Aztán 70 éves papik írtak több 100 kilométerről :D

febr. 13. 13:29
 7/11 anonim válasza:
Aztán mégis mi alapján kezdjek ismerkedésbe egy csont üres adatlappal? :D Bírom, amikor ilyenek kedvelnek... tényleg totál hiteles.
febr. 13. 13:35
 8/11 anonim válasza:

Sokan ismerkednek ezek segítségével, szóval kamunak talán nem kamu, de az általad és mások által is leírt észrevételek azért azt gondolom sok embert visszatartanak a használatuktól.

Ez a húspiac-szerű keresgélés: idedobom, odadobom, egyébként is nagyon gyomorforgató nekem.

febr. 13. 15:15
 9/11 anonim válasza:
Nem mindegy melyik oldalon vagy fent. Vannak oldalak ahova ha regisztrálsz már hirtelen rengeteg nő akar veled ismerkedni úgy hogy csak a nevedet látják. Ezek egyértelmű kamu profilok. Ha ezeket bárki elhiszi hogy valósak akkor nagyon idióták vagy nagyon nem jártasak az elektronika világába. Ha valós társkereső kell azok a tinder és a badoo. Népszerűek így sokan vannak rajta és nem szorulnak kamu profilokra. Az más kérdés, hogy rengeteg olyan profil van ahol nincs leírás és kevés kép van és nem válaszolnak. Azok is valós személyek csak már nem használják az oldalt. Vagy csak nagyon ritkán és max szórakozni járnak fel rá. Beszélni pár hülyegyerekkel. A jelenlegi barátnőmet is a badoon ismertem meg és nagyon szerettük egymást.
febr. 13. 15:41
 10/11 anonim válasza:

Minden weboldalon egyre több a csaló. Miért pont a társkeresők maradnának ki ezekből, ha ott kellően sok ember érhető el?

Lehet, hogy maguk az üzemeltetők is tunningolják mesterségesen a létszámot. De sokkal valószínűbb, hogy csalók csinálnak kamu profitokat:


A csalók keresik a hiszékeny embereket, akiktől 1-2 üzenet váltás után lehet személyes adatokat kicsalni, amivel aztán vissza tudnak élni, hogy újabb kamu profitokat hozzanak létre a további adat szerzéshez. Az igazán értékes adat persze nem az akár intim fotók, azt találnak a neten. Az igazi érték, hogy megadod valamilyen elérhetőséged, amire küldhetnek egy csali linket, amivel megfertőzik a rendszered, megszerzik a jelszavad, banki adataidat, vagy csak a hagyományos nigériai vagy egyéb családokkal csalnak ki pénzt a hiszékeny emberektől. Minél kétségbeesettebben keres valaki párt (vagy bármit), annál esélyesebb, hogy bedől az átverésnek.


A különféle adok-veszek oldalakon a gyanúsan alacsony árral vernek át, mert a kapzsiság könnyen felülírja a racionális gyanakvást.


Társkereső oldalakon a vonzó képek, maguktól felkínálkozó jelentkezők igyekeznek ugyanezt elérni.


Jobb esetben csak szexuális szolgáltatást akarnak eladni neked, de valószínűbb, hogy nem hagyományos tranzakció keretében vágynak a pénzedet, hanem a bankszámla hoz hozzáféréssel együtt és cserébe max illúziókat kínálva.

febr. 15. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!