Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit ajánlanátok első autónak...

Mit ajánlanátok első autónak és mikre figyeljek autóvásárláskor?

Figyelt kérdés
Mivel első autó, ezért használtan venném és maximum 150 ezerre gondoltam, hogy annyit költenék rá. (Plusz kérdés: ezen felül még milyen költségei vannak megvételkor? Pl. az átíratást hallottam, hogy az is pénzes de nem tudom mennyi pontosan..) Olyat szeretnék aminek kicsi a fogyasztása és legalább 5 ember befér. Tippek esetleg?
2019. júl. 28. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A tippem, hogy vegyél buszbérletet, mert ennyiből nem lehet autót venni. Mikor megveszed, egyből biztosítást kell rá kötni, ami lehet hogy kapásból átlépi az 50 ezret. Az átírás a legkisebb autóknál is több tízezer. Gyűjtögess még jó sokáig. 500 ezer + tartalék a szervizelésre alatt én semmilyen autót nem mernék venni.
2019. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A 150 ezret magára az autóra írtam, mert már nem egyet láttam ennyiért. Ezért is írtam oda, hogy EZEN FELÜL miket kell még kifizetni.
2019. júl. 28. 11:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor probaljuk maskepp: 150 ezerert nem kapsz autot, maximum ciganymercedes-t (ertsd: 30+ eves Ladat), annak megfelelo allapotban. Maskepp fogalmazva: bontoszokevenyeket muszaki nelkul, lyukas padlolemezzel, szetrohadva, 10 l/100 km fogyasztassal (+olaj).



Lathatolag fogalmad sincs mi mennyibe kerul, ugyhogy a helyedben a legkozelebbi benzinkutnal kezdenem, a benzin literenkenti aranak megtekintesevel. Amikor rajossz, hogy egy tank benzin 15e forint, es abbol bizony nem mesz el 500 kilometert se...

2019. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem egy régi Swift-ről vagy egy F Astra-ról van szó, akkor ennek a 150 ezernek a többszörösét ki fogod fizetni javításra. Ha 5 embernek bele kell férnie, akkor a Swift-et el is felejtheted, az Astra még talán jó lehet, de azok is 300 körül kezdődnek amik már úgy ránézésre rendben vannak.
2019. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ismerősöm kevesebb mint 150 ezerért vett autót és csak kisebb hibái voltak, vígan furikázik vele naponta több km-t. Tehát nem lehetetlen normális autót venni ennyiért csak ki kell fogni. De a kérdés nem az volt, hogy lehet-e venni ennyiért vagy nem.
2019. júl. 28. 12:08
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a választ! Igazából pont egy Suzuki Swiftre gondoltam, azokból láttam jó pár olcsót.. De megnézem a másikat is amit írtál, hátha! Köszi!
2019. júl. 28. 12:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ki kell fogni. De ha alig néhány százezer forintod van, de belenyúlsz valami szarba, akkor az összes pénzedet kidobtad az ablakon. 150 ezer forintért meg szinte kizárólag bontószökevények vannak F Astrából és Swiftből is, amiket esz a rozsda. A Swift is akármennyire is az egekbe van magasztalva, azzal is nagyon mellé lehet nyúlni. Értem én, hogy most azonnal autót akarsz, de ennyiért nagyon kockázatos. Még gyűjtögetsz néhány hónapig és egyből sokkal több lehetőséged lesz. 6-700 ezer forintért már számtalan típusból lehet válogatni, ami tényleg jó vétel lehet. Inkább az árkategória tetejét érdemes megcélozni, még adott típus esetén is, te pedig most az egész autópiac legalját célozgatod, ami elég nagy csapda tud lenni.
2019. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

150 ezerből egyszerűen nem kapsz menetkész autót, maximum ha hatalmas szerencséd van. Ha veszel ennyiért pl. egy Swiftet, ami a lejobb és legreálisabb opciónak tűnik, annak az azonnali szervizelésére is rá kell még költeni, cserélni a dolgokat. Olajok, szűrők, esetleg fékek, futomű, vezérlés. Kizárt, hogy olyan autót kapsz ennyiért, amiben minden menetkész, használható, biztonságos állapotban van.


Erre jönnek még a vásárláskor felmerülő költségek. Egy 1.0-s Swiftet átiratni 12 ezer forint. Ehhez persze kell egy eredetiségvizsgálat (15-20 ezer) és egy kötelező biztosítás is. Utóbbinak széles tartományban mozoghat a költsége, de mivel első autós (és gondolom friss jogsis) vagy, ezért a legalacsonyabb biztosítási fokozatból indulsz, tehát eleinte egész sokat kell majd költened erre. Persze függ a korodtól, lakóhelyedtől is többek között.


De vegyük úgy, hogy mindezt kifizetted. Abba gondolj bele, hogy egy autót nemcsak megvenni, hanem fenntartani is kell. Tankolsz bele, fizeted a biztosítást és a teljesítményadót, cserélteted a kopó alkatrészeket, eddig egyértelmű.


Csak hogy aki autózni akar, annak kell hogy legyen minimum 200 ezer forintnyi tartaléka, amihez bármikor hozzá tud nyúlni. Mi van, ha kell majd venned egy szett gumit? Mi van, ha valami komolyabb baja lesz a kocsinak? Persze a Swift nagyon megbízható és az alkatrész sem drága hozzá, de hazárdírozni nem szabad. Váratlan költség az lesz, hidd el. Ez lehet egy defekt is, de lehet, hogy majd a motorban kell cserélni valamit, ami nem lesz olcsó mulatság.


Nyugodtan számíthatjuk még az apróságokat is. Ablakmosó-folyadék, izzók, illatosító, EÜ-doboz és a többi.


Az értékvesztést már meg sem említem. Még egy ilyen idős, trágya autónál is számolhatunk vele.


A Swiftbe nem legalább, hanem maximum öt ember fér el, de azt is úgy, hogy nyomorgni kell hátul elég rendesnen, a kocsi meg emelkedőre fel se bír majd menni.


Kicsit álomvilágban élsz szerintem. Nagyon érdekelne, hogy mennyi a havi fizetésed és ebből mennyit tudnál az autó fenntartására fordítani. 150 ezerből biciklit, robogót vagy éves tömegközlekedés-bérletet kéne venned.

2019. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Te ilyen autó gondoltál?


https://www.youtube.com/watch?v=0IUwGszCbMM


150-ért...

2019. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


Én ilyesmit vettem 150-ért.

2019. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!