Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit ajánlanátok első autónak...

Mit ajánlanátok első autónak és mikre figyeljek autóvásárláskor?

Figyelt kérdés
Mivel első autó, ezért használtan venném és maximum 150 ezerre gondoltam, hogy annyit költenék rá. (Plusz kérdés: ezen felül még milyen költségei vannak megvételkor? Pl. az átíratást hallottam, hogy az is pénzes de nem tudom mennyi pontosan..) Olyat szeretnék aminek kicsi a fogyasztása és legalább 5 ember befér. Tippek esetleg?
2019. júl. 28. 11:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na látod én meg biciklire nem költök százezreket mert felesleges.. de ha te vagy olyan szerencsés, hogy megteheted akkor gratulálok! Havi 150 ezer a fizetésem amiből lakbért, kaját, gyógyszert, sulit..stb kell fizetnem, így lenne vagy egy év mire félre tudok rakni 300-400 ezret.. addig meg ha nem vezetek oda a gyakorlatom.. Sajnos nem mindenki teheti meg, hogy ennyiért vegyen autót..
2019. júl. 28. 17:43
 12/17 anonim ***** válasza:
Olajcserére se lesz pénzed!
2019. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
Ke
2019. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szoval, kerdezo: a felreertes abbol adodik, hogy szerinted te megengedhetsz magadnak egy autot. Ez egy nagy tevedes.


Az elso (es tobb lesz, hidd el nekem), szervizszamla foldhoz fog vagni, de a havi 150-es fizetessel lehet hogy mar egy tankolas is.


De a kedvedert, szamoljunk: 150 az auto. Minimum meg 50-55e, mire a nevedre kerul. Ezutan jon a feketleves: az elso szerviz, ahol ugy otthagysz 100-at vagy tobbet, hogy tenyleg csak a letfontossagu dolgokat cserelik ki rajta, hogy egyaltalan az uton lehessen tartani.


A biztositas evente 50 felett lesz. A benzin literje 400 korul van, es egy ilyen auto nem 5 literrel jar 100 km-en. Egy olajcsere 10e koruli tetel. Egy gumi (4 kell belole) szinten 10e korul van, es az a legalja teszkos minoseg.


Fogalmad sincs mibe ugrasz, de csinald csak.

2019. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcas vagyok. Ha havi 150-es fizura kocsit veszel, néhány hónap alatt rájössz majd, hogy ez volt életed (egyik?) legrosszabb döntése.
2019. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Akinek nincs pénze rá, ne tartson autót... Nincs ebbe semmi szégyelni való. Saját történet: 300ért vettem suzuki swiftet. Úgy belenyúltam hogy csak na... Ráment még kb 200, majd eladtam 260ért... Tehát te 150ért 150es fizetéssel nem fogsz fenntartani egy "autót" se.
2019. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nezzuk csak magat az autot.150-ert fogsz kapni semmit,mar ha az auto szot kozuti kozlekedesre alkalmas,nem porra rohadt,olajat-vizet zabalo es kevero,megallni es kanyarodni kepes nem kepes,belul nem tragyadombnak kinezo jarmure ertjuk.

Nagyon nagy szerencsevel talan ki lehet fogni idos bacsi swiftet,de arra meg azert fogod szinten azonnal a vetelar ketszereset rakolteni,mert havonta egyszer van beinditva.ezt leszamitva c ganyok vasazos sz rjaibol lehet valogatni.

En ultem fel coporollerre 180ezres f astraval,templomba tudtam volna menni mikor 80ert megszabaditottak tole.persze ugy hogy a hibak 90%-at elhallgattam en is.ja es a bontoban nekem kellett volna fizetni,hogy bevegyek.

Nem veletlenul irja mindenki,hogy ne.50ccm-es robogok kezdodnek 100ezernel,szinten olyanra ertve amiert mar erdemes felulni egy buszra hogy megnezd,es talan vallalhato annyira hogy elhozd.

Ha mindenkepp a sajat borodon akarod megtapasztalni milyen copni akkor en talan daewookat neznek,f astra borzalom,swift meg tul van hypolva.

2019. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!