Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen Opel autót tudnátok...

Milyen Opel autót tudnátok ajánlani három millió forint körül?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék vásárolni. Egy fiatalabb opel autót. Nem igazán értek hozzá. Milyet, milyen motorral érdemes venni? Napi használatra.
2019. aug. 20. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából attól függ, hogy mire kéne.


A legkisebb az Adam, ez tényleg csak városi autó, legalábbis én maximum nagyritkán mennék fel vele mondjuk pályára, mert nem arra van tervezve.


Aztán van a Corsa, az manapság egy kicsit nagyobb. Egy fiatal párnak vagy egyedülálló embernek szerintem tökéletes, családi autónak szerintem kicsi.


Aztán jön az Astra. Ez egy középkategóriás autó, szerintem tökéletes egyedülállóként, párban, és kisebb család autójának is.


Ezután van az Insignia, ami már egész nagy (VW Passat kategória), két gyerekkel tökéletes családi autó, illetve akkor is érdemes lehet ezt venni (családi állapottól független), hogyha csak autópályán használod.


Ezután van a Combo, ami hétszemélyes. Ez akkor lehet jó döntés, ha legalább 3-4 gyerek van.


A Vivaro pedig a kilencszemélyes kisbusz.


Azért remélhetőleg tudtam segíteni :)

2019. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy milyen és mekkora kell...
2019. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

J Astrát vennék ennyiből. Se nem kicsi, se nem nagy autó. 1-4 főnak teljesen kényelmes autó, a csomagtartó is használható méretű. A 3-5 évesek mennek kb ennyiért. Vannak jól felszerelt példányok, mégha ezek ritkábbak is.

Benzinesből a szívó motorok elég erőtlenek ebben a nehéz kaszniban. Ha mindenképp idegenkedsz a turbóstól, akkor szívóból 1.6 mindenképp. Turbósból az 1.4T is már elég jó, a szvócsőbefecskendezéses 1.6T 180 lóereje pedig mindenre elég, kifejezetten fürge. Dízelből ha jól tudom a jó öreg 1.7-esek már kifutottak ezeknél az évjáratoknál. Így marad a szentgotthárdi 1.6-os. Arra se hallottam még sok panaszt.

Insigniát nem javaslom. Kívülről nagy, belül nem sokkal nagyobb az Astránál. A kaszni még nehezebb. Az 1.6T 180 lóerővel nem volt sokkal meggyőzőbb számomra dinamikában mint a szívó 1.6-os Astra. Emellett gyakorlatilag minden alkatrész drágább hozzá, csak azért mert ő a nagy testvér.

Corsát inkább akkor javaslom, ha leginkább városba keresel kisautót és még nincs család.

2019. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Opel Astra J.

Napi hasznalat ha csak varos, akkor egyertelmu benzines. Turbos. Turbora ott is figyelni kell! Jaratni kicsit indulas elott es leallitas elott is, hogy a turbo visszahuljon.

Ha tobbynire a napi hasznalat varoson kivul van, akkor dizel.

2019. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!