Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg éri automata váltós autót...

Meg éri automata váltós autót chipelni?

Figyelt kérdés
Van egy 2001es BMW E39 525D-m,csak egy bajom van vele, hogy kevésnek tartom azt a 163 lóerőt ekkora kasztnihoz, gondolkoztam a chipelesen mivel ezelőtt a golfom nagyon jól ment és a nyitott rendszertől a hangja is nagyon szép volt.. Viszont sokan azt mondták hogy az automata váltó nem bírná a chipelest és inkább ne meg hogy ennek nem lenne jó hangja nyitott rendszerrel...Esetleg ha valakinek van tapasztalata és chipet már automata valtos autót megkoszonnem a véleményeket vagy a tanscsokat

2019. aug. 20. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az automatának ugyanúgy van egy nyomatékhatára, mint a manuálisnak. Automatától azért fél mindenki jobban, mert drágább javítani.

Nekem automatám van, de nem azért nem chippelem, mert automata, hanem, mert 220.000 km van benne és még bontatlan a hajtáslánc a kettőstömegűcserét kivéve.

Egy 18 éves autó van olyan műszaki állapotban, hogy minden téren kibírja hosszabb távon a teljesítménynövelést?

2019. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kevés a 163 LE akkor ott más baj lehet. Akkor nem jól működik valami miatt a motor. Ezt kellene kideríteni és egy rendes karbantartást csinálni, biztos hogy ez a LE elég lesz.
2019. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rigotech-hez vidd el, Szekszardon. Mielott barmit is csinalnanak vele megnezik az auto allapotat, hogy birna-e a chipet, lehet hogy a Te esetedben van valami gebasz az autoval vagy az elozo gazdaja kokanytuning chipet iratott ra, annak az autonak mennie kellene eleg jol.
2019. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ZF5HP-nak 400NM a maximális nyomaték terhelése, így azért óvatosan kell hozzányúlni, mert az 530d gyárilag meg tudja semmisíteni az automatát maga alatt. (és gyakorlatilag nincs sok különbség a két motor között)
2019. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat igen sajnos még nincs nálam régóta de az lesz a legjobb ha alaposan atnezetem szerintem is jobban kéne mennie azért már igyis sok mindent csinaltattam meg rajta az a baj, hogy előttem csak tulajdonosa volt nem gazdája nem vigyázott rá, de én szeretném rendbe rakni és sokáig használni, mivel nagyon tetszik ez a kasztni, meg úgy az egész autó ahogy van
2019. aug. 20. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!